İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PİN Numarası nedir ? Hakkında ... | Çıkacak kitabımdan örnek konu

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Pin Numarası nedir ? Pin numarası hakkında ...

Pin , Google Adsense Programına kayıt olan kullanıcıların hesabında 10 USD ücret biriktiğinde adres bilgilerini doğrulama amaçlı açık ev-iş adresinize gönderilen , katlanmış ve uçlardan yapıştırılmış bir zarfın içinde yazan şifredir.Gerekli talimatlar zarfın içinde yazmaktadır.

Google Adsense , dış ülkelere gidecek Pin zarflarını her ayın 30-31-01 günler döneminde gönderir.

29-30 ( Pin onay günleri )
30-31 ( Zarf basım günleri )
31-01 ( Postalama günleri )

Örn : 5 Şubat ve 25 Şubat tarihinde onaylanan pin numaraları gönderimi 1 Mart tarihinde gönderilir.Bu nedenle kimi kullanıcıların pin numaraları 30 günde , kimi kullanıcıların 15 günde eline ulaşmaktadır. Hurafeler adı üstünde hurafedir.

Pin numaralarının Türkiye içine ulaşması yaklaşık 10 gündür.
Pin numarası gönderimi hakkında aksaklık olduğunu düşünüyorsanız

[ kitap link ] adresindeki Ödemeler kategorisinden "Kişisel Kimlik Numarası (PIN)"
başlığındaki bilgileri doldurarak akıcı bir dille bildiriniz.

Saygılarımla..

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Daha 9 dakika geçmiş. :D
Zaten bu bilinen bişey.Farklı bilgiler yokki..

Google Adsense , dış ülkelere gidecek Pin zarflarını her ayın 30-31-01 günler döneminde gönderir.

bilinen birşey mi ki ?

enteresan ... özür dilerim..

Bugün, 15:24
Bugün, 16:33

saygılar...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29

bilinen birşey mi ki ?
Kayda değer bir bilgi değil.
Zamanı yanlış görmüşüm :(

Pin bekleyenleri sende bilirsin ki pinin ne zaman yola çıktığı veya Türkiye sınırları içine kaç günde girdiği yada pinin ne zaman basıldığı ilgilendirmez.Pin en erken ona ne zaman ulaşır o ilgilendirir. ;)

Bumber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Vay be, pin basım tarihi kayda değed değilmiş, abi bunlar aşmış be :)

biologgg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50 dolar olması lazım değil mi pin gönderilmesi için gerekli miktar...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer değişmediyse ben de 50USD limiti geçildiğinde gönderiliyor biliyorum. (edit: değişmiş demekki)

yanlız arkadaşın yorumunu biraz yorumlarsa şöyle bir sonuç çıkar:

eğer script yazabiliyorsanız sitede PIN'im ne zaman elime geçecek diye bir hizmet verebilirsiniz diye düşünüyorum.
Şöyle ki PIN in ulaşma zamanını etkileyen bilgileri kullanıcıdan alıyorsunuz ve en erken ne zaman ulaşacak sonuç veriyorsunuz

bir de kişilerin PIN öykülerini paylaşmalarını sağlayabilirsiniz
örneğin
benim bir akrabam verdiği adrese haftada bir kez uğruyordu (yeni baba olması nedeniyle babasında kalıyordu)
adresine gelecek olan postanın akıbeti konusunda endişeleri vardı vs...

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kitap normal basılarakta satışa çıkacak mı?Sadece net ortamında satacaksanız daha fazla açıklama ve daha fazla tanıtım yapmalısınız.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kitap normal basılarakta satışa çıkacak mı?Sadece net ortamında satacaksanız daha fazla açıklama ve daha fazla tanıtım yapmalısınız.

http://forum.iyinet.com/google-adse...ogle-adsense-kitabi-icerik-ve-siparisler.html
ve
http://forum.iyinet.com/yeni-kullan...oogle-adsense-kitap-satislarimiz-basladi.html

adreslerinden dağıtım yapıyorum bu forumda...
iyinet'ten fazla talep gelmedi aslında , diğer forumlardan ve reklam şirketlerinden aldım taleplerin çoğunluğunu.

internet ortamında sipariş alarak kargo ile toplu gönderim yapacağım. Bir firma-kuruluş ( Google Adsense ) hakkında yazılmış bir kaynağı yüksek miktarlar ödemeden raflarda satışa sunmak imkansız gibi. O nedenle böyle bir yol izlendi..

Ayrıca ;

Gereksiz bilgi olarak gören arkadaşımıza ithafen :

Benim görevim sadece aktarmak , bildiklerimi aktarmak ...
İrlandaya gittiğimde, Google Adsense destek ve danışma merkezinde çalışan türk arkadaşlarla oturup yemek yerken , Google Türkiye Eski Müdürü Erem Bey ile çeşitli ortamlarda karşılaştığımızda ve bizzat karşılıklı olan konuşmalarımızda Google Adsense Programı için gizlilik değeri taşımayan bilgileri siz arkadaşlarıma aktarmak...

Ama sana da saygı duyarım..

inşallah birgün başka biri daha Google Adsense Pin gönderim safhalarını yetkili ağızdan duyup aktarır...
Gerçekten merak edip , Kişisel kimlik numarasının yaklaşık ne zaman zarfında geldiğini görmek isteyenler okusun diye hemen silmiyorum konuyu...

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Önceki konularınızı görmemiştim.Kusura bakmayın.Bu tarz Türkçe içerikli kitap girişimlerine ihtiyacımız var.Umarım başarılı olursunuz...

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bu arada ufak bir anektod..

PİN onay miktarını 10$ a çekilmesi önerisi türk çalışanlar tarafından getirildi.

Gerekçe : Kurallar dahilinde reklam yayını yapmayan kullanıcıların 50$ a ulaşana kadar reklamverenlere zarar verdiği , reklamverenin para ve zaman kaybının minimuma indirgenmesi gerektiği...

bu gerekçe ile 50$ dan 10$ a indirildi ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5