İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ping atma?

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar rss'lerim icin ping atma botu yapacam, mesela gunde 2 kere otomatik ping atacak gibi,

sizce gunde ortalama kac kere ve hangi saatlerde ping atmaliyim?

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Saat önemli değil ping atıldığı zamanki sitenin durumu önemli. Yeni içerik varsa ping atılabilir. Ancak sık sık da ping atılmamalı.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Kısacası her yeni içerik girdiğinde ping atmalısın sadece. Botlar sitene girdiğinde aynı şekilde görmemeli..

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
farkli ulkelerde 6 arkadas herkes kendi ulkesinin saatine gore yazilar ekliyor, bundan dolayi hergun yeni rss listesi var, yani guncel

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayir kendi yazdigim bir script, wp'de zaten kendi ping sistemi var

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
bende tam onu söyleyecektim işte. Kendi yaptığın scriptse eğer otomatik ping olayınıda yaz istersen zamanlama vs uğraşmamış olursun ki zamanlama ile de pek alakan yok. Yaz yazıyı gönder ping'i bitti.

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onur once bende oyle dusundum ama soyle bir durum var mesela 1 yazi yazildi, sistem pingi atti, hemen ardindan 2.yi yazdigin zaman 2. pingi slowly cowboy diyor pingomatic :D

onun icin gunde yaklasik 8-9 yazi oluyor, yani gunde dedigini yaparsam 8-9 ping gunluk oluyor, spam olma ihtimali olabilir

zamanlamayi soyle yapmayi planliyorum, her 6 saatte 1 otomatik ping attirmayi dusunuyorum, gunde 4 ping ile spama girebilir miyim?

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
6 saatte neden yapasın ki eğer senin siteden verileri birinin çekmediğine eminsen yap 24 saatte veya 12 saatte bir ping 2 ping ile hiçbişey olmaz. 4'le de olmaz ki neden zorlanasın..

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 ile bise olmazsa her 6 saatte 1 otomatik ping atan bot yapmaya basliyorum, google sandbox hakkinda fazla bilgim yok ondan kararsiz kaldim :D

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Ya yeni yazı ekledikten siten değiştikten sonra 4 ping 5 ping farketmez ki.. Siten aynıyken çok sayıda ping atmak problemdir. Şöyle anlatayim örnek iyinet'e 1 dakikada 30-40 mesaj ekleniyorsa buda 30-40 tane ping atıyor demektir. Hiç mesaj atılmadan 30-40 ping atılsa problem olur yani. Amaç güncellenmesi..

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya yeni yazı ekledikten siten değiştikten sonra 4 ping 5 ping farketmez ki.. Siten aynıyken çok sayıda ping atmak problemdir. Şöyle anlatayim örnek iyinet'e 1 dakikada 30-40 mesaj ekleniyorsa buda 30-40 tane ping atıyor demektir. Hiç mesaj atılmadan 30-40 ping atılsa problem olur yani. Amaç güncellenmesi..

gercekten mi bi sorun olmaz dimi her yazidan sonra olursa? cunku sandbox'a girmek istemem :D

p.s. kusura bakma onur google sandbox konusunda herkes farkli seyler soyluyor bu sebepten soruyorum

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Günlük 8-9 yazı diyorsun yeni yazı gönderiliyor diyorsun neden sıkıntı yapıyosun :) Hiç sıkıntı yapma. Sandbox'a filan girmezsin yazıları ekliyorsan. Şöyle düşün benim blogum wordpress ve 1 yıldır xml sitemap eklentisini kullanıyorum her yazı ekledikten sonra otomatik olarak 150 tane siteyi çağırıyor bloguma.. Benim günde 20 yazı eklediğim günlerde oluyor. Yani sıkıntı yapmana gerek yok, yazı ekle yeterki :)

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Günlük 8-9 yazı diyorsun yeni yazı gönderiliyor diyorsun neden sıkıntı yapıyosun :) Hiç sıkıntı yapma. Sandbox'a filan girmezsin yazıları ekliyorsan. Şöyle düşün benim blogum wordpress ve 1 yıldır xml sitemap eklentisini kullanıyorum her yazı ekledikten sonra otomatik olarak 150 tane siteyi çağırıyor bloguma.. Benim günde 20 yazı eklediğim günlerde oluyor. Yani sıkıntı yapmana gerek yok, yazı ekle yeterki :)

super :D sagol onur :D her yazidan sonra ping hobaa :D

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslinda sitenin indexi iyi ve hiti'de iyi, 14-15 gunluk site 1,5 k hiti 16k'da indexi var, maksat daha hizli indexlenmesi, tek umit ping, simdiye kadar ping atma kullanmadik sadece bugun 1-2 kere pingomatic o kadar :D

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
hızlı indexlenmesi için benzer sitelerden link alıp, tusul.com, ok.net gibi yerlerin bloglarına bir iki bişeyler ekleyip senin sitene linkte verebilirsin. Özellikle ben ok.net'in ve tusul.com'un linkleriyle epeyi hızlı indexleniyorum :D

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende daha cok digg kullandim :D ok.net'in oyle bi hizmeti oldugunu bilmiyordum bi bakim onada :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5