İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pingler hakkında

sultanomar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar birçok ping sitesi var herkesin bildiği üzere.
Çok fazla pingletmek zararlı olsa gerek. Eğer zararlıysa bizim rakibimiz bizim sitemizi sürekli pingleterek bize zarar verebilir mi?
Teşekkürler...

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Arama motorları üst üste gelen pingleri görmezden geliyor. Asıl dikkat edilmesi gereken ise bir günde , günün farklı saatlerinde gönderilen birden fazla ping.
Pinglet henüz yeni bir sistem olduğu için ve gelen çoğu kullanıcı pinglerini yanlış yolladığı için ben henüz site için günlük ping limiti girmedim. Ama bir siteyide onlarca defa pinglettirmiyorum , site direk kara listeme giriyor.
Pingomatic ve onun sistemini kullanan diğer websiteleri ise zaten rss sitelerine pingliyor sizin sitenizi. Arama motorlarıda o siteler üzerinden ulaşıyor size.

X

Xman

Misafir
Kimsenin bu kadar ucuz işlerle uğraşacağını sanmıyorum, uğraşırsa da pek zarar veremez kanımca...

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
insanlar birbirini adsenseden banlatmak için reklamlara sürekli tıklıyor. bunuda yapanlar vardır kesin :)

X

Xman

Misafir
Bunu yaptığın zaman karşı tarafa kesin zarar verme garantin yok, akşama kadar ping attırsanda pek bir şey elde edemezsin, o nedenle bunla uğraşan ancak bunu yaparak zarar vereceğini sağdan soldan duymuş 12-13 yaş gurubu veletlerdir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5