İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk 8.1 Domain taşıma

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Backup bölümünden yedeğimi alıyorum, farklı bir servera aynı dosyayı ekletmiyor. Nasıl domain taşıyabiliriz?

Oluşturduğu dosyayı download ettim, zip e çevirdim, xml dosyası fln var ayarların olduğu. Ve sitedeki tüm dosyalar var. Ama diğer server backup olarak uygun dosya biçimi değil şeklinde hata veriyor..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
migration manager (migrasyon yönetimi) ile tasısana ne uğrasıyorsun

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ha o zaman tasıyamazsın tamam. söylediğin seyin de anlamını bilmediğim için bu konudan ayrılıyorum :D

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
yedeğini al eski sunucundan

yeni sunucunun ise sahibine ver yedeği

o uzantısını .psa yapıp şip şak yüklesin

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok fazla domain var. Kimseyi yormadan kendim yapmak istiyorum. Backup bölümü işe yaramıyorsa ne diye eklemişki Plesk ? Çıldırtırlar insanı. ikiside 8.1, saçma sapan bir iş..

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
vallahi plesk bu.pleskde işe yarayan bir şey yokki zaten.her an sorun çıkarabilecek potansiyele sahip bir panel.

yedeğinizi ancak dediğim şekilde aktarabilirsiniz.daha iyi bir yöntem bulursanız şanslısınız:)

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Plesk 8.1 sunucuda, backup bölümünden alınmış yedeğin uzantısı .psa değil. Bu sebeple, Plesk 8.1 kurulu w2k3 sunucumda bunu yükleyemiyorum Plesk Restore bölümünden. Uzantısını el ile .psa yaptığımda da yüklenmiyor, her zaman aynı hatayı alıyorum: "Can not find central directory". Bu nasıl bir problemdir, neden böyle bir problem ile karşılaşılır ve nasıl çözülür bilmiyorum ve acilen öğrenmem gerekiyor. :(

Saygılarımla.
Kerem

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar : Windows Plesk sunucularda , saglikli tasinmanin yolu uzak masaustunden , plesk backup - restore islemlerinden gecer , suanda reseller'inizin bulundugu sahis yada firmaya , sadece size ait "client" 'in backup alinmasini soylerseniz sizin client'iniz .psa seklinde yedek alinir (alt domainlerde otomatik icinde olacaktir ) , bunu bir ftp accountuna gonderir ve yeni calisacaginiz yer bunu download eder , remote desktop'danda restore edilir sorunsuz tekrar sayfalariniz yuklenmis olur butun domain ve client ayarlariniz limitleriniz vb ayarlariniz oldugu gibi gelir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5