İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk denen bela

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
merhaba burada okuyacaklarınız benim 3 gun boyunca pleskle yaşadıklarımdan ibarettir. :)

bir vps sunucu kiraladık almanyada sitelerimi taşıdım vs ilk gün herşey sorunsuz ikinci gun hatalar patlak vermeye başladı ilk hata HTTP/1.1 New Session Failed hatası siteler birkac saat ara ile bu hatayı vermeye başladı sanırım iisde bir ayar unuttum dedim neyse girdik baktım herşey sorunsuz tüm ayarlar tamam vps aldığım yeere başvurdum pleski kurarken hata oldu dedi formatlayalım dedi vps formatlandı tekrar kuruldu bu sefer panele girememeye başladım yine hata oldu dedi bana vps yi aldığım yer kendi cabalarımla araştırdım fakat konu hakkında pek fazla acıklayıcı bilgi bulamadım bir format daha attırdım yine kuruldu vps ardından plesk vs.. kuruldu bu sefer inşallah tamamdır dedim ftp ye girmeye kalkıyorum ftp yok vps e yonlendirilmiş 5 sitenin 2 si calışıyor 3 ü calışmıyor + olarak vps deki 1 gb rem in 700 mb i kullanılıyor bu şekilde tam 3 gun icinde 4 kez vps formatladdırdım son olarak dün akşam bir kez daha formatlattırdık vps i vps i aldığım yere plesk kurmayın dedim cok yakın bir arkadaşım bana yardım etti tüm siteleri iis üzerinden ekleyim hostlarını actık allaha cok şükür 3 günlük kabusun sonrasında %400 performans artışı ile vps mizi kurduk adını soylemeyeyim yardım isdediğim ve bana yardımını esirgemeyen herkese sonsuz teşekkurlerimi iletip saygılar sunuyorum

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tanidigim en azimli insanlardan birisin. Pleskin seni durduracagina zaten inanamazdim ;)

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Pleskte bende bazen abidik gubidik hatalar alıyorum.
Domain silinmiyor vs. vs.

2-3 gündür sinirliydin nedeni anlaşıldı. :)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Plesk bazen hayatı çok kolaylaştırır, bazende hayatı zehir eder :)

M

maiL

Misafir
bende diyorum 3 gündür şenol neden bana sataşmadı. meğerse plesk le uğraşıyomuşsun :D

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
plesk fena sataştı bana ya :) 3gündür zehir etti bana hatayı 3 gunde 4 kere format atılırmı vps yi aldığım adamda plesten başka bişiyden anlamayınca plesk tarafımdan imha edildi :D

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
geçmiş olsun :) zaten kişisel sitelerinizi barındırmak için panele ihtiyaç yok, çok gereksiz ve servera ekstradan yük bindiren bir bileşen.

plesk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım lütfen bana hakaret etmeyi bırak...yeter nedir sizden çektiğim be :p

plesk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar tamam anlıyorum plesk e ateş püskürüyorsun ama gerçekten plesk çok güzeldir.ben senelerdir ona olan saygımdan heryerde bu nicki kullanıyorum...neyse bol plesklemeler:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5