İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

plesk nameserver problemi

kseones

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir sürü yerde bu nameserver problemiyle ilgili soru var hepsini yapıyorum bir türlü olmuyor
domaini aldığım yerden yönlendirdim onlarıda aradım sordum burda herşey doğru yapılmış ama serverın ayarlarında problem var diyorlar
pleskde aşagıdaki gibi ayar yaptım
birkaç gün geçmesine rağmen hala çalışmıyor
domain türkiyede host almanyada, almanyadaki hosttan aldığım domain gayet düzgün çalışıyor

sistem:
Plesk 8.1.1
Opensuse 10.1
VPS
Domains > domainim.com > DNS
iyinet.jpg

şimdiden teşekkürler

kseones

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi öğrendiğim kadarıyla 2 nameserver a da 2 farklı ip adresi verilmesi gerekiyormuş benim aldığım vps paketinde sadece 1 tane ip adresi var ne yapabilirim?

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadasım

öncelikle tek ipi adresin var ise ns1.domain.com olarak kendi ipi adresini gir
daha sonra ns2.domain.com a da ipi adresinin bir fazlasını gir.
Önemli olan ns de birinci ns cevap vermezse ikinci ns ye yönlenmesidir.Dogal olarak senin tek ip adresin var var dedigim sekilde yap.
Eger vps aldıgın yer fazladan ip tahsis edebiliyorsa bir sor senin acından daha rahat olacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5