İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk Panelde MySQL İzin sorunu

Utkukose

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucuya format atmadan önce /var/lib/mysql klasöründeki tüm veritabanı yedeklerini aldım ve formattan sonra tekrar database leri oluşturarak yedekleri geriye attım. database e girince tablolar görünüyor fakat tablolara müdahele etmek için tıkladığımda mysql dosaylarını bulamadığını ve errno: 13 şeklinde hata aldığını söylüyor. Fakat KOnsoldan baktığımda klasör içinde tüm dosyalar mevcut. Düşündüğüm kadarıyla ve araştırdığım kadarıyla permission sorunu var ama chmod ları 777 ve 700 diye ayrı ayrı yetki vermem rağmen sorunu aşamadım.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MySQLDump ile yedek alsaydınız.
O sorun benimde başıma gelmişti nedeni bazı tabloların açık olması nedeniyle yedeklerin bozulmasıydı.

En iyisi dosyaları olduğu yerlerine attıktan sonra MySQL'i bir üst sürüme upgrade yapmak. Upgrade anında tablolar yeni MySQL'e import edilirler ama garantisi yoktur. Ben o şekilde çözmüştüm.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5