İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

plesk panelden whm ye transfer

ebru34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar
arkadaşlar plesk panel sunucumu whm ye transver etmek ıstıyorum
hostgatora tasııcam
Copy multiple accounts/packages from another server bu bolumden whm den whm ye olan sıtelerımı transfer etım ancak plesk sunucumdan whm ye ne yaptıysam olmadı

ıyı bılen yada alternatıf bılen bır arkadaş yazabılırmı cok rıca edıyorum

rainha

0
Yasakli Uye
Reaction score
5
http://forum.iyinet.com/webserver-k...ten-cpanel-whm-ye-site-tasimak-plesk-whm.html

Alıntıdır...

Plesk ‘ten cPanel / WHM ‘ye Site Taşımak [plesk to whm]

Merhabalar ;
Bugün de sizlere Plesk’ten WHM ‘ye sitelerinizi taşımanızda kolaylık sağlayacak bir yol göstereceğim.

Öncelikle taşıma başlıca hangi alanlarda gerçekleşiyor ;
E-Mail hesaplarınız ve içerikleri , kısaca bütün e-mail verileri.
FTP Dosya Verileriniz…
MYSQL Veritabanınız
Subdomainleriniz

Plesk to WHM / cPanel
Öncelikle WHM ‘ye giriyoruz ve sol bloktan Copy multiple accounts/packages from another serveryazısına tıklıyoruz.

Remote Server Type ‘kısmını Plesk seçiyoruz.
Alt kısımda karşı serverin ip adresi, onun altında da SSH Portunu isteyecektir,doldurunuz…

İşaretleme alanlarını ve doldurulması gerekenleri 1. resimden bakarak yapabilirsiniz.
Fetch Account List diyerek domainleri listeliyoruz.

Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.
Ekranın devamında ( yeni sayfa açılmadan aynı sayfanın altına 3. resim gelecektir.) aşağıdaki resimdeki gibi işlemler olacaktır.

Sabırla bekleyiniz işlemleriniz sorunsuz devam ediyor demektir : )…
Ve aynı ekranın altına aşağıdaki gibi paket ve domain lisesi gelecektir ;

Resimdeki gibi domainleriniz listelenecektir.Sistem otomatik kullanıcı adı verecektir.

Onları değiştirebilirsiniz sonradan.(mysql veritabanları açısından sıkıntınız olursa )
Taşımak istediğiniz domainleri seçtikten sonra aşağıdaki COPY butonuna basınız ve size soracağı soruyaOK(Tamam) deyip geçiniz.

Sistem domainleri taşımaya başlayacaktır k.adı sırasına göre.

Sol tarafta da o kullanıcı adına ait sitenin taşınması durumunda simgesini verecektir.

İşlem bittiğinde size yine uyarı mesajı çıkacaktır.(copy ‘e bastığınızda çıkan uyarıya benzer bir uyarı) Tamam deyip geçin onu da.

Evet işte bu kadar… Umarım yararlanan arkadaşlarımız olur.

ebru34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok hocamne yaptıysam ımkansızhep yanlıspasword dıyor baskabısey demıyor
paneleaynı sıfrelerle gırıyorum

TiklaHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar.. Konu Hakkında Plesk'ten Cpanel'e Taşımada yardım İsterseniz Yardımcı Olabilirim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5