İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk yedek ardından format

M

Massacre

Misafir
Merhabalar ;
herhangi bir sebepten dolayı ( çözemediğimiz ) windows 2003 ve plesk 7.5.6 kurulu serverımızdaki bütün domainlerde ulaşılmaya çalııldığında şifre soruyordu.

Full yedeklemeyi yaptım.( bu sorun devam ederken ).
Acaba bu yedeği saklayıp servera format attırsam ve bu yedeği kursam sorun devam edermi ?

Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler...

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorununun devam edeceğini sanmıyorum. Gerçi edebilir de. Çünkü bu sorun, Plesk'in update seçeneği ile gelen Mail Enable programıyla alakalı. Siz yedeği geri yüklediğinizde, yedeğiniz bu update yapıldıktan sonraki zamana ait olduğu için, mevcut durumdan farklı bir durum ortaya çıkmayacaktır diye düşünüyorum. Ama tabiki bu benim fikrimdir, kesin böyle olur/olacaktır diyemem.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
bildiğim kadarıyla, plesk yanlış bir güncelleme çıkarttı sorun ondan dolayıdır. yakında hatayı düzeltirler.

M

Massacre

Misafir
Peki bu hatayı gidermenin vs bir yolu yokmudur.
Şuanda bütün domainler çalışmıyor.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanıyorum ki hayır. Plesk'in güncellemesi her ne ise -ki bir arkadaş bunun virüsten sebep olduğunu söylemişti- şu anda tüm siteleri disable etmiş durumda.

M

Massacre

Misafir
peki bu update sadece belirli versiyonlardamı karşıya çıktı çünkü bir çok arkadaşımın başına gelmedi.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben 8.1 Windows kullanıyorum. Update yapmadım, o sebeple bu problemi yaşamadım. Diğer versiyonlar için birşey söyleyemem açıkcası. Diğer versiyonları kullanan arkadaşlar yanıtlarlar en kısa sürede.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
peki bu update sadece belirli versiyonlardamı karşıya çıktı çünkü bir çok arkadaşımın başına gelmedi.
Format attırabilirsiniz sorunu çözer yanlız yeniden kurulurken plesk mailenable versiyonunu direk service bölümünden tamamen sildirmeniz gerekmektedir.

M

Massacre

Misafir
Anladım.Format için bekliyorum malum bugün pazar ve mesaileri yok.
Format ardından plesk versiyonu ' nu değiştirtsem mi sizce 8.1 vs ?
plesk 7.5 den alınmış yedekler vs sorun çıkartırmı ?

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bildiğim kadarıyla çıkartır. Sonuçta 7.5.x'e göre ayarlı herşey, 8.1'in sistemi farklı.

lotustasarim.com.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iyi Aksamlar Arkadasim Bende dedigin gibi yaptim bir gun once aldigim genel sunucu yedegim vardi sorundan sonra formata gondermenden once bir yedek daha aldim ve windows yeniden kurulunca onu yukledim herhangi bir sorun olmadi ancak sana tavsiyem yedeklerini yuklemeden once mutlaka saglam bir virus programi kurman. Ve yedekleri actiktan sonra mutlaka psa. dosyasini silmen sebebi psa. dosyasinada bulasabiliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5