İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PNG nedir?

ADM_iyi

0
Onaylı Üye
Reaction score
39
PNG, İngilizce “Portable Network Graphics” ifadesinin kısaltmasıdır. PNG'nin Türkçesi Portatif Ağ Grafikleri demektir. PNG formatı JPEG dosya formatına göre daha hafif ve kaliteli bir görsel sunar. GIF'e de alternatif olarak ortaya çıkmasına rağmen animasyon resimler GIF formatının hala kullanılabilirliliğinin en önemli nedenidir. Dünya genelinde transparan özelliğinden dolayı internet siteleri özellikle logolarında (LOGO.PNG) PNG formatını tercih etmektedir. PNG formatı hem transparan özellik, hem küçük boyut ve de kaliteli görsel özelliği ile kullanılmaya devam edilmektedir.

Örnek olarak iyinet logosu

https://iyinet.com/forum/styles/iyinetlogo.png

iyinetlogo.png

discim

Onaylı Üye
Reaction score
11
İyinet logosunun formatı png kendisi jpg mobilde çok saçma bir görüntü var özellikle

ServetBey

0
Onaylı Üye
Reaction score
38
İyinet logosu PNG hocam. Transparan olmaması PNG olmadığını göstermez.

discim

Onaylı Üye
Reaction score
11
İyinet logosu PNG hocam. Transparan olmaması PNG olmadığını göstermez.

Ben ne dedim ? zaten png diyorum. Png nin kullanım amacı nedir ? Bilmiyorsanız söyliyim ortamına veya zeminine uyum sağlayabilmesi. Bu durumda şu anda jpg farkı yok diyebilir miyiz ? Evet.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5