İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Polise Twitter ve Facebook yasağı

Turkey2011

0
İyinet Üyesi
Katılım
21 Ağustos 2011
Mesajlar
131
Reaction score
0
Bu yasak tartışma yaratır; Polise sosyalleşmek yasak!
Emniyet Genel Müdürlüğü, polise sosyal ağ yasağı getirdi...

696900_detay.jpg

Emniyet Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, yaklaşık 60 bin personel tarafından kullanılan Pol-Net veri tabanından sosyal ağlara girişi dün itibariyle engelledi.

Polise Twitter ve Facebook yasağı

Yasakta, personelin bazı özel bilgilerini bu siteler aracılığıyla paylaştığının tespit edilmesi etkili oldu. Engellemeye gerekçe olarak Facebook ve Twitter gibi ağlarda paylaşılan kişisel bilgilerin güvenlik zafiyeti yaratabileceği gösterildi. İçişleri Bakanlığı 3 yıl önce de polise Facebook yasağı getirmişti. Facebook’ta yer alan belli başlı polis gruplarından “Çevik kuvveti seven bay ve bayanlar grubu”, “Bekar polisler lokali”, “Karizma ve güzel polisler buraya” gibi sayfalar yasakta etkili olmuştu. Yaklaşık bir sene önce bu yasak kaldırılmıştı.
 

Kriptex

1
İyinet Üyesi
Katılım
12 Aralık 2011
Mesajlar
1,054
Reaction score
1
Konum
Sakarya
Girmek isteyen her türlü girer bir yol bulur bence yasaklar caydırıcı olmaz.
 

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Katılım
14 Şubat 2009
Mesajlar
9,780
Reaction score
306
Pol-net üzerinden giriş yapılması tabiiki tehlikelidir. Sonuçta Emniyete ait özel bilgiler yer alan bir sistem. Bu sistemin heklenmesi ne kadar zor olsada, bir şekilde açık bulunursa oldukça tehlikeli olacaktır. Bu yüzden yasaklanması doğru karardır.Pol-net kullanılan bir bilgisayardan giriş yapılmaması kesinlikle doğru. Fakat başlık biraz yanıltıcı olmuş sanki:) Yani sivil hayatta getirilen herhangi bir yasak söz konusu değil. İlk bakışta öyle anlaşılıyor.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst