İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Popho v3 Wordpress Portal Teması

Beyaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pophov3v2.jpg

Daha önce v2 versiyonunu dağıttığımız temanın alt yapısını kullanarak geliştirdiğimiz ve ek özellik eklediğim yeni versiyonu..

Popho V3 Portal Temasında Ne Gibi Özellikler Var?

• Temaya özel yazılmış Manşet sistemi. (Panelden kategori ve manşet sayısını ayarlıyabiliyorsunuz..İsterseniz kapatabilirsiniz)
  • Optimize Edilmiş Reklam Sistemi (3 Adet araştırmalar ve deneyimler sonucu en çok tık alan bölgelere reklamlar yerleştirilmiştir..Reklam Açısından özel paneli bulunmakta ve yüksek gelir elde etme amacıyla tasarlanmıştır.)
  • Logo ve arkaplan (Logo ve arkaplanınızı panelden değiştirebilirsiniz..Ayrıca arkaplan klasöründe alternatif olarak 6-7 tane arkaplan rengi verdim..Onlarıda panelden değiştirebiliyorsunuz.)
  • Video Sistemi (Temaya gömülü halde özel alanlar kullanılarak mp4,flv,mp3 tarzı formatları oynatabileceğiniz video sistemi eklenmiştir..Herhangi bir eklentiye gerek olmadan içinde gelmektedir.Ayrıca panel üzerinden temasını değiştirebilirsiniz.Alternatif olarak 2 tema ekledim)
  • Footer ve gerekli alanlara özel admin paneli üzerinden müdahele imkanı..
  • Wordpress 3.0'la gelen Menü sistemi kullanılmıştır..Menülerinizi artık panelinizden kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.
  • Yine aynı şekilde wp 2.9 da gelen thumb özelliğiyle kolaylıkla küçük resimlerinizi ekleyebilirsiniz..
  • Özel yazar sayfaları ve wordpress temalar için gerekli tüm sayfalar düşünülüp eklenmiştir. (404.php,search.php,archive.php) Ve Sayfalar temaya göre özelleştirilmiştir.
Neden Popho v3 Kullanıyım ki?

• Tema özgün css-xhtml kodlarıyla yazılmıştır.
  • CPU sorunu yaşıyan arkadaşlar için sorgu sayıları azaltılıp cpu değerlerini kasmıyacak şekilde optimize edilmiştir.
  • Css ve php kodları tekrardan gözden geçirilip uygun şekilde boyutları düşürülüp tekrar gözden geçirilmiştir.
Peki Ben Bu temayı nasıl kullanabilirim?

Temayı ilk kurduğunuzda kötü bir görüntü sergileyebilir..Bu sizin hayalinizdeki temayı oluşturmanız için aslında bir taslaktır
smile.gif

• Tema eklentisiz olarak çalışmaktadır..Fakat görsellik ve kolaylık açısından 2-3 eklenti gerekmektedir..Pagenavi-Postviews eklentileri popho v3 dosyalarınızın içerisinde gelmektedir..Bu eklentileri kurup kullanabilirsiniz..Ayrıca ana sayfada uzun konularınızı vs gizlemek için Wp Limit Post eklentisini de koydum..Bunun ayarlarını aşağıda detaylı olarak anlatacağım..
  • Temayı kurduktan sonra menü sistemini kullanabilmek için 2 tane menü eklemeniz gerekmektedir..Bunlar "alt" ve "ust" olarak isimlendirmeniz gerekir..Alt menü logo altı üst menü ise logonun üst kısmını ayarlamaktadır..
  • Arkaplan ayarlamak için panelinizdeki arkaplan bölümünden lütfen arkaplan renginizi ayarlayın..(Buraya "gri.png,mavi.png,kirmizi.png,siyah.png" gibi değerleri tek başına yazın..(Örnek : gri.png )
  • Manşet sistemini kullanmak için manşet özelliğini aktifleştirdikten sonra özel bir kategori oluşturup o kategorinin kategori id numarasını alın (Kategorilerde üzerine gelince linkin en sonundaki numara) Ardından kategori numarasını girdikten sonra manşet bölümünüzde kaç tane resimin çıkacağını ayarlayın..(Max: 5 yazın )
  • Manşet sistemi için resimler 890px*160 px boyutunda olmalıdır..Özel alanlardan eklediğiniz konuda "manset" özel alanını kullanarak ekleyebilirsiniz.
  • Video sistemi için 2 özel alan özelliği bulunmakta..Birincisi facebook vs sitelerden aldığınız facebook linklerini (Bu sistemi deneyebilirsiniz) Direk mp4 adresleri için "video" özel alanını kullanınız..Embed kodu eklemek istiyorsanız da "normalvideo" özel alanını kullanabilirsiniz..
  • Reklam sistemi için ayarları şöyle anlatabilirim..Eğer google adsense reklamı eklemek istiyorsanız aynı boyuttaki kodları direk olarak yapıştırın..Fakat özel reklamlar eklemek istiyorsanız "img,object" gibisinden kodları elinizle eklemeniz gerekmektedir..
  • Thumb boyutu ve konu içerisindeki resmin boyutunu Wp Panel/Ayarlar/Ortam menüsünden ayarlıyabilirsiniz..Küçük resim değeri ana sayfadaki küçük resmin boyutudur..Orta resim değeri ise konu içerisindeki resmin boyutudur..Eğer 250-250 konu içi reklam sistemini kullanıcaksanız orta resim boyutunu 250-250 yapın..Kullanmak istemiyorsanız kucuk resim değeriyle aynı olsun..(Tavsiye olarak küçük resim boyutunu 120-120 yada 150-150 değerlerini kullanın)
Demo Adresi | İndirme Adresi.

İlgili konu ve güncellemeler bu başlık altında..

Saygılarımla..

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
3 Kolonlu olsa daha canlı olurmuş.İndirdim kullanacağım .Teşekkürler :)

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Video part eklentisini kullanlarda konu üstü 250lik reklamda problem çıkıyor.

Beyaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Video part eklentisini kullanlarda konu üstü 250lik reklamda problem çıkıyor.

Part halinde deneme yapmamıştım.250 lik reklam sistemini kapatabilirsiniz..

Kısa bir süre içerisinde deneyip sorunu çözmeye bakıcam hocam.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5