Porselen Diş Fiyatları İstanbul 2014 - 2015

greyder28

0
Yasakli Uye
Katılım
8 Aralık 2010
Mesajlar
54
Reaction score
0
Porselen Diş Kaplama Nedir, Fiyatları Kaç Lira Olmaktadır?

Porselen diş, Sabit bir protez tipidir. Çok fazla çürük nedeniyle dolgu yapılamayan dişlerde ya da eksik dişlerin boşluğunu kapatmak için porselen köprü yapılırken porselen diş ile kaplanır. Kanal tedavisi yapılan dişler eğer fazla madde kaybı nedeni ile kırılganlaştı ise yine porselen diş ile kaplamayı tercih ediyoruz.

p293.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=933FId9oXz8

p151.jpg


Çekilmiş dişlerin yerine implant yapılmadığı durumlarda da porselen köprü yapılır. Eksik dişin boşluğunun önündeki ve arkasındaki dişler porselen ile kaplanır. Bu dişlerden destek alınarak porselen köprü yapılır. Konservatif tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda porselen kaplamalara başvurulur.

p444.jpg


Estetik diş hekimliği uygulamalarından olan lamine diş, zirkonyum kaplamalar, full porselen jaket kronlar tüm bu protetik tedaviler porselenden imal edilir. Yalnızca yapım tekniği ve altyapıda kullanılan materyaller farklıdır. Örneğin zirkonyum diş yapılırken zirkonyum alt yapı kullanıldığı için bu ismi alır. Zirkonyumun üzeri yine porselen ile kaplanır. Lamine diş çok ince bir porselen yaprak tabakasıdır. Neredeyse bir lens kalınlığındadır ve bu yüzden yaprak porselen olarak ta adlandırılır.

Eksik dişlerimizi tedavi etmenin implant dışındaki yöntemlerinden birisi porselen köprü yapılmasıdır. Porselen kaplama adı da verilen bu yöntemde, ağızda eksik olan dişin boşluğunun önündeki ve arkasındaki dişler bir miktar küçültülür ve üzerlerine gelecek porselen diş için yer hazırlanır. Köprü ayağı adı verilen bu dayanak dişler sayesinde gövde adı verilen eksik diş bu dayanak dişlere tutturularak eksik diş boşluğunu kapatmak için kullanılır. Neticede bir eksik diş için eksik dişin önündeki ve arkasındaki dişler kaplanarak 3 üyeli bir porselen köprü yapılır. Günümüzde implant tedavisi ile çok başarılı sonuçlar alındığı için sıklıkla porselen köprü yerine implant tercih edilmektedir.

333.jpg


Kaplama yapılan dişlerin sinirleri alınmalı mıdır?
Hayır. Doğru olan, kaplama altındaki dişi canlı ve sağlıklı olarak kaplama altında tutmaktır. Ancak dişte ağrı var ise kanal tedavisi yapılmasına karar verilebilir.

Kaplama yapılan diş ağrı yapar mı?
Normal şartlarda kaplama yapılmış bir dişi kendi dişleriniz gibi kullanırsınız. Ancak bazı derin çürüğe sahip dişlerin tedavisi sonrasında ağrı meydana geliyorsa kanal tedavisi gerekebilir. Kaplama diş ağrısı na sebep olabilecek durumlardan bir diğeri de eskiden ağrımış olan fakat son zamanlarda hastanın şikayeti olmayan bir dişin yeniden akut ağrı safhasına geçmesidir. Nekroz olmuş dişler de porselen kaplama ya da zirkonyum kaplama yapılmaya başlanmadan kanal tedavisi yapılıp daha sonra tedaviye devam edilmelidir.

Bir kron nasıl yerleştirilir?
Kronlama işlemi birkaç adımda yapılır. Dişhekiminiz, gerektiği şekilde dişiniz üzerinde hazırlık yapar, çürük kısımları varsa temizlenir ve dişin tam bir modelinin elde edilebilmesi için ölçü alınır. Elde edilen modele göre kuronunuz son halini alacaktır. Kron tamamen hazır hale geldiğinde, dişhekiminiz gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra yerine yerleştirecektir. Siz ve dişhekiminiz, görünüşünden ve konumundan memnun kaldıktan sonra kuron daimi olarak yapıştırılır.

Kuronların bakımı nasıl yapılır?
Dişlerinizi günde iki defa fırçalamalı ve bir defa da diş ipi ile temizlemelisiniz. Bu temizleme işlemi, bakterilerden oluşan plakları ortadan kaldıracaktır. Bu konudaki en önemli nokta diş ve dişetinizin birleştiği bölgedeki (sulcus) plakların temizlenmesidir. Kuronların kırılmasını veya zarar görmesini önlemek için, sert yiyecek ve nesneleri çiğnemekten kaçınmak gerekir. Yine her durumda olduğu gibi dişhekiminizi rutin olarak ziyaret etmeniz, kuronların ömrünü uzatacaktır.

Tamamlanmış bir kuronun görünümü nasıldır?
Dişhekiminizin öncelikli hedeflerinden biri de yapay dişi, doğal dişe mümkün olduğunca benzetmektir. Bunu başarabilmek için renk, şekil, ısırma ve doğal ile yapay dişlerinizin her ikisinin de boyutları göz önüne alınır. Bu faktörlerden herhangi biri görünüşünüzü önemli ölçüde etkileyebilir. Bu işlem sonucunda, nasıl bir görünüm beklediğinizi dişhekiminizle ilk seansta konuşmalısınız.

Halk Dent : 125 Lira - 0212 268 37 81
Dent Center : 150 TL - 0212 213 76 76
Hospitadent: 200 Lira - 0212 651 20 00
Dentistanbul : 250 Lira ile porselen kaplama diş yapmaktadır. 0212 327 40 20
Estetik Diş Hekimliği : 150 TL estetikdishekimligi.net

Kaynaklar: www.dentistanbul.com.tr www.dentcenter.org
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst