İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

position: fixed

ercan_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba üstatlar, Benim bir sorum olacaktı css ile alakalı. Bu bir menüyü sayfa ile kaymasını istiyorum header kısmındaki categori menüsünü, menüyü position: fixed; kodu ile kaydırıyorum ama şu şekilde olmasını istiyorum, Menünün normalde tepeye bir boşluk alanı var ve sayfayı kaydırırken menü o boşlukla kayıyor yani tarayıcıya yapışmıyor. Aşağı kayarken tarayıcıya dayandıkdan sonra kaymasını nasıl sağlarım ? Misal demek istediğim şey haberyolda.com diye bir web sitesinde var kategoriler tarayıcının tepesine dayandığında kayıyor aradaki boşlukla kaymıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ustalarım.

KrmYlmz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
body tagı ile ilgili bir durum.

css inizde

PHP:
body{
margin:0;
padding:0;
}

yada boşluk olan div de

margin-top:-20px; gibi yukarı alabilirsin

ercan_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam ben tepeye çekmek istemiyorum menüyü, Hani normalde menü header dan ortalama 100 px aşşağıda duruyor ama sayfayı kaydırırken o menü yine 100 px boşlukla beraber kayıyor menüye top 0 çektim mide ozaman normal de de en üste yapışıyor yanı o 100 px kayboluyor.

KrmYlmz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
verdiğiniz linke baktım anladım yapmak istediğinizi,

bunu jquery desteği ile yapmalısınız.

PHP:
              <script>
                        $(window).scroll(function () {
                          alert("Sayfa Kaydırıldı");
                        })
                        </script>

Örneğin scroll kaydırıldığında jquery css ile position değerini fixed olarak atamayı deneyebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi