Pr Değeri Düşmeleri (Nedeni)

Cenk

0
İyinet Üyesi
Katılım
5 Mart 2010
Mesajlar
64
Reaction score
3
Konum
Ankara
Pagerank sistemine pek güvenen biri olmasamda Google’ın yaparken bir bildiğinin olduğunu varsayarak anlatmaya başlıyorum.


Pagerank Nedir?

Google siteye verdiği sayfa değeridir. 1 ile 10 arasında değiştirir. Genelde kaliteli ve insanlara yararlı, özgün bilgi veren sitelerin değerleri yüksek olur (üniversite, bilim, devlet siteleri gibi.)


Pagerank’im Yükseldi Fakat Sonra Birden/Aniden 0 (Sıfır) Oldu Neden?

Pagerank sabit duran bir değer değildir. Güncellemerle yükselen ve düşen bir değerdir. Fakat bazen güncelleme de olmadan düştüğü gözükmeye başladı. Bunun belli başlı nedenleri vardır.

* Sitenizde spam, illegal, vvarez içerik barındırılması. Bu sitenizi olumsuz etkiler ve Google’ın gözünde değeriniz düşebilir.
* Link politikanızdaki yanlışlık ve hatalardan kaynaklı da olabilir. Gereksiz (spam, illegal vb.) sitelerden alınan linkler sitenizi olumlu değil olumsuz da etkileyebilir. Link alırken dikkat etmek gerekir.

* Link satışı bunun belli başlı nedenlerindendir. Bir sitenizden link satarsanız ve bunu Google farkeder veya biri şikayet ederse pr değeriniz düşebiliyor. Fazla dışarı link çıkışı, gereksiz (yararlı olmayan sitelere) sitelere verilen linkler pagerank değerinizin düşmesine sebep olabiliyor.
* Sunucudan kaynaklı sorunlardan da olabiliyor. Google’dan pageranki düşürülmüş bir siteyle aynı ip de bulunmanız sizin de sitenizi riske atar. O yüzden sitelerinizde her ihtimale karşılık farklı ip kullanmanız sizin yararınıza olacaktır.

Pagerank sisteminin google sıralamalarında etkisi olduğu söylesende bunun aksine birçok kanıt site vardır. O yüzden pagerank değerinize fazla takılmayın. Pagerank’in sıralamanızda bir etkisi olduğunu pek sanmıyorum. Siz işinize baktığınız sürece pr 1 de olsanız hakkettiğiniz yere ulaşırsınız.

Makale http://www.seoliz.com ‘a aittir, kaynak gösteriniz. Yazar: Cenk
 
X

Xman

Misafir
Google'ın farketmesinden çok şikayet nedeniyle oluyor pagerank sıfırlamalarının büyük bir bölümü.
 

Darkart

0
İyinet Üyesi
Katılım
1 Temmuz 2005
Mesajlar
7,037
Reaction score
54
Kısa süreli link satışları oldukça bu durum böyle devam edecektir.
 

atilla09

0
İyinet Üyesi
Katılım
26 Kasım 2012
Mesajlar
10
Reaction score
0
Bu sene 2013 itibariyle google pagerank olayında baya cömert davrandı ama son yıllarda sade siteler özellikle html5 ve css kodlarıyla doğru tasarlanmış hızlı siteler çok daha çabuk yükseliyor.Ama özgün ve kaliteli içerik hepsinden daha önemli bana göre benim yanlış bulduğum konu seo optimizasyonlu temalar diye herkesin aynı temaları kullanması peki bu reklam alanları nedir hiç sordunuz mu?Bu temaların çoğu ingilizce kaynaklı kodları biraz değiştirilip küp şeker misali hepsi aynı hale geliyor en önemlisi güzel ve güncel içeriktir bana göre.Pagerank olayını bence çok abartmamak lazım seo alanında ki ölçütlerden sadece bir tanesidir tabiyki önemlidir fakat tek başına etkisi yok arkadaşlar sitelerin içeriklerine içerik uyumuna ana sayfaya fazla yığınak yapmamaya özen gösterilmeli alt sayfalar kuvvetlendirilip buralardan link alınarak ana sayfa değerini arttırın diyorum ben.
http://www.sitekur.web.tr/
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst