İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PR formülü değişiyormuş.

jasly

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir yabancı sitede (adresini kaydetmemişim) Google'ın PR formülünü değiştireceğini, detayların henüz belli olmadığını yazan kısa bir yazı okumuştum. Böyle bir bilgisi olan var mı?

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu tahmin ediyordum zaten.Bence Formülü değiştireceğini değil değiştirmeye başladığıda denilebilir kanaatimce.
Adresi bulabilirsen iyi olur o websitesindeki diğer dökümanlarada göz atarız.

ruby

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O yabancı sitenin kaynagını görebilsek belki saglıklı bir ceviri ile olayın ne oldugunu anlayabiliriz.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PR'nin artık kolay verilmediğini görebiliyoruz. :)
Yine de tam olarak sistemin nasıl çaıştığını açıklamayacaktır google.

jasly

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O yabancı sitenin kaynagını görebilsek belki saglıklı bir ceviri ile olayın ne oldugunu anlayabiliriz.

Detay bilgi yoktu. Tek satır flash başlık gibi bir yazı idi. "Detaylar yakında" yazıyordu. "Yer imleri"ne eklemiştim adresi ama şimdi yok :(

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
pagerank kriterlerinin birkac güncellemedir değiştiğinin zannedersem hepimiz farkındayız. buna bağlı olarak google artık pagerank i sitenin aldığı linklere gore değil artık site iceriğine göre ve site güncelliği ve sitede yayınlanan içeriğin kalitesine göre değerlendirmektir. bir siteyi hazırlarken sadece bu unsurlara dikkat etmek bizlere pagerank konusunda oldukça bilgi ve yarar sağlayabilir.

jasly

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pagerank kriterlerinin birkac güncellemedir değiştiğinin zannedersem hepimiz farkındayız. buna bağlı olarak google artık pagerank i sitenin aldığı linklere gore değil artık site iceriğine göre ve site güncelliği ve sitede yayınlanan içeriğin kalitesine göre değerlendirmektir. bir siteyi hazırlarken sadece bu unsurlara dikkat etmek bizlere pagerank konusunda oldukça bilgi ve yarar sağlayabilir.

Bir denememi anlatayım. Düzenli hergün güncellenen iki sitem var. Birinin içeriği de özgün. Kopya yazıları bile yeniden yazıyorum. Diğeri ise C/P yazılar. Her ikisinin de 2 aylık bir geçmişi var. Her ikisine de aynı 3 siteden 10'ar adet karşılıksız link var. Her ikisi de PR0 gösteriyor. Tek fark şu: özgün içerikli siteye bir yazı eklediğimde engeç 20-30 dakika da Google indeksliyor. Diğeri ise 4-5 gün sonra indeksleniyor.
Eğer bu tespitlerim doğru ise bence iyi haber link kasmak yerine içeriğe çalışan kazanacak demektir. Bu da kaliteyi yükseltecektir.
Doğru veya yanlış, benim yorumum bu.

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir denememi anlatayım. Düzenli hergün güncellenen iki sitem var. Birinin içeriği de özgün. Kopya yazıları bile yeniden yazıyorum. Diğeri ise C/P yazılar. Her ikisinin de 2 aylık bir geçmişi var. Her ikisine de aynı 3 siteden 10'ar adet karşılıksız link var. Her ikisi de PR0 gösteriyor. Tek fark şu: özgün içerikli siteye bir yazı eklediğimde engeç 20-30 dakika da Google indeksliyor. Diğeri ise 4-5 gün sonra indeksleniyor.
Eğer bu tespitlerim doğru ise bence iyi haber link kasmak yerine içeriğe çalışan kazanacak demektir. Bu da kaliteyi yükseltecektir.
Doğru veya yanlış, benim yorumum bu.

Bu zaten bilinen bir yöntem.Boşuna özgün içerik demiyoruz :)

CiddiAdam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her güncellemeden önce pr mantığı değişiyor deniyor ama değişen hiç bir şey yok.Ne zaman güncelleme yaklaşsa bu gibi konular ve yazılar bütün forumlarda yazılıyor.Güncelleme bittiğinde ise değişen hiç bir şey olmadığını herkes görüyor.Bence mantık aynı olacak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5