İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Program kurulumu hakkında yardım lütfen.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Merhaba arkadaşlar,

http://www.geminicad.com.tr/

adresinden demo sürümünü indirdiğim geminicad modelistlik programı uygulamasını bilgisayarıma indirip kuruyorum. İndirdiğim bilgisayarda sorunsuz olarak programı kurup çalıştırıyorum.

Sorunsuz olarak çalışan bilgisayarın konfigurasyonu amd3200 1 gb ram 256 mb ekran kartı.

Asıl çalışmasını istediğim makinanın özellikleri P4 3.00 ghz. 512 mb ram 256 mb ekran kartı.

Program sorunsuz olarak kurulmasına karşın, açılış ekranında kilitlenip kalıyor ve hiç bir işlem yapılmıyor, bilgisayarı yeniden başlatmadan veya resetlemedende program kapatılamıyor.

Bu sorunun nedeni ne olabilir ?

Her iki makinadada xp sp2 yüklü. Konfigürasyonlarıda bir birine çok yakın ama maalesef çalışmıyor. Programın exe boyutu ise 75 mb gibi birşey.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
valla aradaki tek fark 512 mb ram gibi gözüküyor bi ram daha ilave edip dene istersen.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
valla aradaki tek fark 512 mb ram gibi gözüküyor bi ram daha ilave edip dene istersen.

Ram den kaynaklı olacağını düşünsem hiç düşünmeden değiştircem, fakat bu bilgisayarın geldiği yerde yani üst katımdaki modelistlik kursunda 8 tane makina var ve hepsi 512 ram ile çalışıyor. İşletim sisteminde problem vardır dedim, formatladım banamısın demedi.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Arkadaşlar sorunu halletmiş bulunuyorum.

Forumdan birinin işine yararmı bilmiyorum ama ilerleyen günlerde belki google vasıtasıyla arayanlar olur ve işine yarar diye sorunun nedenini yazıyorum.

İki bilgisayar arasındaki fark ram ve internet bağlantısı idi. Ürünün türkiye merkezini aradım ve ekran kartı veya başka birşey ile ilgili olup olmadığını sordum. onboard ekran kartında bile programın çalıştığını söylediler belki indirdiğim dosya bozuk olabilirmiş yeniden kur felan gibisinden birşeyler dediler ama bana mantıklı gelmedi çünkü bir bilgisayarda çalışırken ötekisinde çalışmıyordu. Programı başlatmadan önce çalışan bilgisayardaki ethernet kablosunu diğer bilgisayara taktım ve internet erişimi verdim ardından programı başlattım program ilk başlarken biraz kasma yaptı ondan sonra bir ekran çıktı demo ve anahtar kontrol diye, ve ondan sonra sorunsuz olarak çalışmaya başladı. Tahminimce program internet üzerinden lisans kontrolü yapıyor ve başlangıçta bu kasmaya neden oluyor veya kilitlenmeye. Bu çalışma yöntemi ne kadar doğrudur bilmiyorum ama şuan için benim işimi gördü belki başkalarınında işine yarar.

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Genel olarak söyleyecek olursam;
İşlemci aşırı ısınıyordur, korumak için kendini kitliyordur.Ethernetle falan alakalı olacağını sanmıyorum.Yada program internet erişimi kurmak istiyordur, ağ ile ilgili problemlerden bilgisayar tepkime vermiyordur ondan kitleniyordur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5