İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Programlama Ödevi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H

halilarici

Misafir
Bugün okulumuzdaki 2.bilgisayar dersini gördük.Hocamız herke bir istediği hayali gerçekleştirecek dedi.Yazılım programlama olur,cihaz olur falan dedi.Ben programlamayı seçtim.
Bir program yazmak istiyorum.Tabi ki sizin yardımlarınızla :)

Programın üstünde sütunlar olacak.

Film izle mesela Film izleye tıklayınca bir siteyi açıcak program içinde.

Test çöz olucak.Hazır test orada olacaktır.

İşte matematik sorusu çöz olucak.Ona tıklayınca oraya mesela denklemi yazınca çözümüyle alta gelecek.(bkz:equiton wizard)

Haberler bölümü falan olacak işte.Yardımcı olacak falan var mı bana yardımcı olabilien yani :) ?

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
visual basic mi öyle bir araç gereç var onu dene istersen. Yapılabilir diye ümit ediyorum.
not: anlattığın kadarıyla zor gelmedi.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Halil o söylediğin program basit bir şey ama yazabilmek için önce dil öğrenmen gerekir. Aksi halde bir işe yaramaz. Öyle program indir kurcala ile olmuyor bu işler.

Dersteyim aceleyle şu şekilde yazdım anlaman açısından.

Kod:
using System;
using System.Windows.Forms;

namespace ProgramH
{
    public partial class Form1 : Form
    {
        public Form1()
        {
            InitializeComponent();
        }

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            webBrowser1.Navigate(textBox1.Text);
        }

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            webBrowser2.Navigate(textBox2.Text);
        }

private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            double sayi=Convert.ToDouble(textBox3.Text);
            double kuvvet = Convert.ToDouble(textBox4.Text);
            double sonuc = 0;
            sonuc=Math.Pow(sayi,kuvvet);
            textBox5.Text = sonuc.ToString();
        }
    }
}

fl95zm.png

H

halilarici

Misafir
Program indirip kurcaladım ama pek birşey olmadı dediğin gibi.Projecti upload edermisin bana ? Ben geliştirmeye çalışıyım.Herşeyi kurcalayarak öğrenmeyi seviyorumda.

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhaba,

Anlamadığım bir konu var. İlköğretim çağındaki birine bu ödevi vermek pek de mantıklı olmaz. 10. sınıfa gittiğinizi varsayarsak da 2. haftadan size C# ile program yaz demezler çünkü daha öğretmemiş oluyorlar. Bu ödevi size kim verdi? Hangi dille yazılması gerekiyor? Ben de yardımcı olabilirim fakat @Eif 'in de dediği gibi henüz erken..

H

halilarici

Misafir
Merhaba,

Anlamadığım bir konu var. İlköğretim çağındaki birine bu ödevi vermek pek de mantıklı olmaz. 10. sınıfa gittiğinizi varsayarsak da 2. haftadan size C# ile program yaz demezler çünkü daha öğretmemiş oluyorlar. Bu ödevi size kim verdi? Hangi dille yazılması gerekiyor? Ben de yardımcı olabilirim fakat @Eif 'in de dediği gibi henüz erken..

Belirttiğim gibi yazılım olması zorunlu değildi.Olmamış bir cihazda olabilirdi.Ben seçebilmek için hocamı zor ikna ettim.Ve ödev olarak aldım.

@Eif çok teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5