İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Proje tavsiyesi

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Uzun süredir aklımda fakat iş yoğunluğundan dolayı hiç yapamadım, yapacağımıda zannetmediğim için forumda paylaşmak istiyorum.

Birkaç sene önce bazı öğrenci yurtlarına yazılım olarak destek verdim, ihtiyaç ve isteklerini biliyorum. İnternete yoğun olarak ilgi gösteriyor ve reklam veriyorlar. Reklam dönemleri yalnızca 1-2 ay sürdüğü için bu süre zarfında yapılacak hiçbir harcamadan kaçınmıyorlar.

Geçtiğimiz sezon benim düşündüğüm fikire yakın birkaç site açıldı ancak pazarı halen tamamen doldurmuş değiller.

Projeye gelirsek, Türkiye'yi il ve ilçe olarak kapsayan bir yurt rehberi. Eğer şu zamanlarda başlanırsa sezona kadar Google'da yer de edinilebilir ve sezon boyuncada adwords reklamı ile neredeyse tüm yurt aramalarında çıkartmak gerekiyor.

Eğer rehberinizi aramalarda çıkartabilirseniz, sezonluk yurt kayıtları için firma başı 100-200 tl civarı kayıt ücreti alamamanız için hiçbir sebep yok. Ayrıca, alınacak ek banner, öne çıkartma vb. seçeneklerde cabası olacaktır.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Güzel olabilir, ülke genelindeki tüm yurtların verisinin hazırlanması konusu sadece sıkıntılı olabilir.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Harcanan emeğin karşılığını verebilir mi diye iyi analiz etmek lazım üstadım. Proje güzel ama dediğiniz gibi dönemlik bir iş. Adsense ile kar yüksek olabilir, çünkü dediğiniz gibi yurtlar kayıt dönemlerinde adwors reklamı çok fazla veriyorlar, mesela Hatay ilinde yurt arayan bir öğrenci siteye girdiğinde, ordan diğer bir yurdun reklamını görüp tıklayacaktır bence reklamlara.

Bu iş en basit yoldan, sabit hatlar için sınırsız bir telefon (sanırım vodafone da var en iyi kampanya şuan) ve daha sonra internetten edindiğiniz her yurt için tek tek telefon açmanız, bilgi istemeniz ve özgün makale hazırlamanız gerekebilir.

Veya yurtlar için bir dizin oluşturun, ve bu yurtlara mail atın. Sitemizde kendi yurdunuzu tanıtabilirsiniz diye, onlar sizin yerinize özgün tanıtım makalelerini gönderebilirler belki. Link vermek isteyenlere (kendi yurtlarının siteleri için) ekstra ücret talep edilebilir, veya kendi tanıtım sayfasına yüksek çözünürlüklü resim ekleyecek olanlardan ekstra ücret, yada 3 resimden fazla yükleyecek olan yurtlardanda ekstra ücret alarak kazanç sağlanabilir belki.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5