İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Projem İçin Cms Tavsiyesi ?

leblebi82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bir projem var ve ne tarz birşey yapacağıma karar veremiyorum.

Projeyi memurlar.net sitesinin tarzında düşünüyorum. Sadece eğitimcilere yönelik bir site olacak.

Forum , yorum ve sosyal ağları etkin kullanılacak bir ssitem olması lazım.

Cms olarak ne önerirsiniz ? Portal ve forum entegreli ne tavsiye edersiniz ? Seo konusu da çok önemli.

leblebi82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla Drupal konusunda da hiçbir bilgim yok açıkcası. Biraz da zor bir sistem olduğunu biliyorum. Ondan dolayı farklı alternatiflere bakıyorum.

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm memurlara yönelik bir site yapacağın için ki ileriye doğru trafiğin ve hitininde yükseldiğini düşünüyorsan eğer o zaman vazgeçilmez sonuç tabiki Drupaldir.

Joomla ve Wordpress ile de benzerlerini yaparsın fakat wordpress ve joomla kulananlara bak yüksek trafiği kaldırmaz siteleri çok uğraşırsın.

Drupal zordur fakat esnekliği ile mükemmel bir sistemdir.

donkişot

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wordpress iyidir portal temalarınnı kullanrak portal kısmını halledebilirsin. forum sistemleriyle de entegre edersin daha sonra.

Antika

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
sistemden çok hangisinin eklentisine daha kolay ulaşabiliyorsan veya hangisini daha iyi biliyorsan onu kullan derim

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
kaç milyon memur var? bunu hesaba katarak cms bul, bu iş için para ayırdıysan drupali öneririm

EnderX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende size DLE (DataLife Engine) ' yi tavsiye edebilirim. Seo , tasarım esnekliği , kolay kullanım ve yönetim , istediğiniz her hangi bir forum ile entegre olabilen bir sistem.

leblebi82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Joomla + Mybb olayını biraz düşündüm ilk başta. Ama devamlı yeni sürümler falan çıkıyor. Entegrenin devamlı uğraştıracağını düşünüyorum.

Wp için entegre olayı daha zor.

Drupal açıkçası denemek istediğim bir sistem ama hiç bilgim yok. Forumlara entegre olayı nasıldır falan çok uğraşır mıyım diye düşünüyorum. Bir de görünüm olarak portal tarzı görünümlere rastlayamadım.

Dle konusunda da ismini çok duydum ama hiç bilgim yok.

BOZGUN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Joomla + Mybb olayını biraz düşündüm ilk başta. Ama devamlı yeni sürümler falan çıkıyor. Entegrenin devamlı uğraştıracağını düşünüyorum.

Wp için entegre olayı daha zor.

Drupal açıkçası denemek istediğim bir sistem ama hiç bilgim yok. Forumlara entegre olayı nasıldır falan çok uğraşır mıyım diye düşünüyorum. Bir de görünüm olarak portal tarzı görünümlere rastlayamadım.

Dle konusunda da ismini çok duydum ama hiç bilgim yok.
Şahsen Joomlayı bazı projelerimden kullandım fakat memnun kalmadım. WordPress böyle bir proje için uygun olmaz düşüncesindeyim. WordPress her ne kadar esnetilirse esnetilsin benim gözümde bir blog sistemi ve sadece blog sitelerine yakışıyor. Şimdi düşündümde video ve oyun sitelerinede uygun olabilir. :) Fakat böyle bir portal sitesine uygun gitmez düşüncesindeyim. Drupal benim kendimi geliştirmede fırsat bulamadığım bir sistem ama yinede en sevdiğim cms sistemlerinden biri olduğunu söyleyebilirim. DLE sistemine gelince bana göre böyle bir portal için uygun olmayacaktır. DLE'de bazı açıklar vb. buldum şahsen, ayrıca internet alemine marezci sistemi olarak ün yapmış bir sistem marez harici bir projede düşünemiyorum. Sonuç olarak benim sana önerim Drupal olacaktır. Haa ben drupal beceremem yada beğenmedim diyorsan Joomla en uygun seçenek olacaktır. Her ne kadar ben sevmesemde sonuçta dünyanın en çok kullanılan büyük bir kitleye sahip bir sistemden bahsediyoruz. :) Seçim senin.. ;)

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Büyük işler her zaman drupal ile çıkar.. Alternatifi yoktur. Her istediğin şekle sokabilirsin. dğerlerinde böyle bir seçeneğin yok. Drupal esnekliğini görmeden anlayamazsınız.

leblebi82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu anda Drupal benim için daha öne çıkıyor gelen yorumlara göre.

Ama kurulumu, forum entegresi, seosu , portal görünümü ve geliştirmesi derken çok zaman kaybeder miyim, becerebilir miyim diye tereddütüm var.

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dostum Drupalin esnekliğni görünce hayran kalacaksın yapamayacan sistem yok fakat şunuda söylemek isterimki ilk öğrenmesi biraz uzun sürecektir.

Temel html ve kod bilgin varsa en az 1 yıl zaman harcaman gerek. php kod bilgin iyiyse belki daha kısa sürede öğrenebilirsin.

Yılmadan çalışırım diyorsan hemen başla.

gok-te

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bence böyle bir projeye başlamak için yeterli bilgin var mı? Bunu düşünmen gerekli. Hazır script olsa bile php, html yada css bilgilerinde olması gerekiyor.

leblebi82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha önce Wp ve Joomla ile birşeyler yaptım. Özellikle Wp ile çoğu istediğimi hallediyorum bir şekilde. Ama Drupal hakkında hiçbir bilgim yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5