İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Protesto - ServerPlace.net

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayatımda böyle hosting firması görmedim. Hosting planlarından birini aldım birkaç domain kullanma hakkım vardı hosting alanımda. Son 1 haftadır ziyaretçi trafiğim artmaya başlamıştı günlük 750 tekil 10bin den fazla gösterim oluyordu. Fakat hergün bir kaç kez 10 saniyelik sorunlar yaşamaya başladım veritabanı sorunları. tmm dedim ses çıkarmadım bugün ise hosting hesabımı durdurdular yaklaşık 2 saat filan mail attım v.s. sorunun geyiktesti.com sitemden kaynaklandığını aşırı yükleme olduğunu ve serverın bu yüzden kitlendiğini söylediler. Şaşırdım. tamam dedim kodlarımda veritabanımı optimize ettim siteye eklendiğim bazı özellikleri sildim epey. Sonra bir saat sonra yine aynı şey ki sitenin hiti de yoktu çünkü bugün kü aksaklıklar yüzünden siteye pek giren olmamış ama yine de server hata vermiş bu yüzden yine hesabımı kapattılar. Mecburen sitemi taşımak zorundayım şimdi. Ve artan ziyaretçi trafiğime balta vurulmuş durumda. O kadar emek boşa gitti. Lanet ettim nerden aldım ben bu hostu kendime de kızıyorum. Nasıl bir site komplo bir server ı yavaşlatır 50.000 tekil hiti olan siteler var madem onlara nasıl dayanıyor server lar. Neyse işte lanet olsun.

size tavsiye yanından bile geçmeyin serverplace in...

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Tekil hitten çok, aynı anda online olan kullanıcı sayısı, mysql kullanan sitelerde sunucunun load değerini yükseltiyor.

Siteniz açılmadığı için yourum yapamaacağım ama zaten firma TOs'ta daha ilk maddede belirtmiş.

HIGH RESOURCE USER POLICY
Resources are defined as cpu utilization and / or resource manipulation. ServerPlace.NET may implement the following policy to its sole discretion: When a website is found to be monopolizing the resources available, ServerPlace.NET reserves the right to suspend or terminate that account immediately. This policy is only implemented in extreme circumstances and is intended to prevent the misuse of our servers. An agreement is normally reached with a client, allowing them to upgrade their web hosting plan for an additional fee.

http://serverplace.net/tos.php

Ya onlar serveri çok doldurdular ve artık makina dayanamaz hale geldi, yda sizin siteniz shared bir hesap için çok büyük.

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
senin gibi olumlu bakamıyorum olaya tamam dedim sorun o sitedeyse kaldırıyorum dedim siteyi hatta silin databaseni dedim adam resmen kovuyor
salakmı bu adam yada ben anlatamıyomuyum derdimi geyiktestinden sorun dedi tamam dedim taşıyorum halaa kapalı açmıyo sil dediğim halde açmıyo hayret bi olay yahu paramın iadesini istedim. bakalım ne olacak.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bizimde bir çok sitemiz "aşırı yoğunluk" nedeniyle, Amerikan host firmalarında bu şekilde suspend edildi.
Yani bunun protesto edilecek bir yanı yok. dedicated kiralamanız lazım.

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yau 15 kişi online filan oluyor, sitesinde yüzlerce online olanlar ne yapıyor dedicated mi alıyor.

ufak çaplı siteler içn açın diyorum hesabı, tmm yük getiren siteleri taşıyacam dosyaları silin diyorum. siz silin diyor ki hesabı kapattılar nasıl silebilirim dosyalarımı merak ediyorum. Ne kadar mantıksız insanlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5