İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ProtoTürk Mini Forum Scripti - Tanıtım

erbilen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Kısa bir süre önce tek index.php dosyasından oluşan bir forum scripti yazmaya karar vermiş ve yazmıştım :) Ancak çok karmaşık olduğu için ve gereksiz yere sistemi fazla zorladığı için daha düzgün, daha temiz kodlanmış ve geliştirilmeye açık olacak bir forum scripti yazmaya karar verdim.. Adını prototürk mini forum scripti koyduğum bu forum scriptini Ufuk Özarslan ile birlikte yazmayı planlıyoruz..

Henüz ilk default temasını hazırlamakla meşgulüm.. İlk olmasından dolayı elbette çıktığında birçok eksikliği olacaktır ancak açılacak destek forumu ile kısa sürede eksikliklerin gidirilebileceğine inanıyoruz.. Herşeyiyle ince düşünmeye çalıştığımız forum scriptinin ilk ekran görüntülerini sizlerle paylaşıyorum.. Henüz ana sayfa ve kategori sayfası oluşturulmuş durumda.. Daha çok CSS ağırlıklı, hafif ve sistemi yormayacak bir temayı tercih ettiğim için böyle bir tema çıktı ortaya. Bana kalırsa bu scriptin versiyon 1 sürümü için ideal bir tema..

Scriptin özelliklerinden biraz bahsetmek istiyorum.. İlk olarak yönetim paneli değilde kullanıcıları ilgilendiren özellikler..

Bir forum scriptinde olmazsa olmaz bir şey vardır ki oda üyelik sistemidir :) Elbette bu forum scriptindede üyelik sistemi ana prensip. Üyeler kendilerine profil resmi yükleyebilecekler. Kişisel imzalarını ve kayıt olurken doldurdukları bilgileri değiştirme imkanları olacak.. Üyeler arası özel mesajlaşma sistemi olacak.. Üye rütbe sistemi olacak.. Gerektiğinde yeni rütbeler eklenip mevcut rütbeler silinebilecek.. Her rütbe'nin kendine göre yetkileri olacak..

Forum kategori tipi 3 tipten oluşacak.. 1 - Ana Kategori, 2 - Kategori ve 3 - Alt Kategori.. Her kategoriye özel moderatörler atayabilecek yönetici arkadaşlar.. Kategorilerde açılan konular yönetim panelinden onaylı/onaysız şeklinde ayarlanabilecek. Aynı şekilde yorumlarda ayarlanabilecek.. İsterlerse sadec belli gruplara ait üyelerin yorum veya konularının onaylanmasıda mümkün olacak.. Açılan konularda sabit konu olma özelliği mevcut.. Dilerseniz açılan konuyu kapalı özelliği ile yorum yazılmasını engelleyebilirsiniz.

Kategori yetkilileri yani moderatörler için ayrı bir yönetim paneli var.. Bir moderatörün yapabileceği tüm işlemler bu panelde olacak..

Gelelim yönetim sayfasına.. Yönetim sayfasında ilk olarak genel ayarlarda siteyi açıp, kapama özelliği mevcut.. Bakım modu yani :) 2 çeşit url tipi olacak.. 1- seolu - 2 - seosuz.. Dileyen istediği tercihi yapabilir. Tüm onay işlemleri yine panel üzerinden yapılacak.. Kategorileri sıralama mümkün olucak. Şimdi aklıma gelmeyen birçok özellik olucak.. Ancak şunuda unutmamak gerekir.. Henüz scriptin 1. sürümü çıkacağı için birtakım değil büyük ölçüde eksiklikler olucaktır.. Ancak bu eksiklikleri gidermekte yine aynı oranda hızlı olucaktır..

İlk ekran görüntülerini sizlerlede paylaşayım..

Sizlerinde aklınızdaki düşüncelerinizi almak isterim gelişim yönünde..

forum_goruntu.png

forum_goruntu2.png

saslove1984

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tasarım cidden sade ve güzel elinize sağlık, yorum olarak destek veririz tabiki de. bi demo olsa daha iyi olurdu tabiki

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
Güzel görünüyor ancak demo olsaydı iyi olurdu şöyle bakmak için... Teşekkürler ve başarılar dilerim.

Cnkrt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Başarılar dilerim. :) Umarım istediğiniz sonucu alırsınız.

3xpr3ssiv3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gayet hoş üstadım. şimdilik beta sürümle çıkış yaparsınız, dediğin gibi destek forumuyla zamanla geliştirirsiniz. insanların ihtiyaçlarına yönelik davranırsanız zaten kazanırsınızda ;) umarım istediğiniz yere gelirsiniz. bence suankı gorunum sade ve hoş, ama geliştirme tabi gerekli.. :şekil:

webziyareti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam çok güzel sadeve hoş yapmışsınız, tebrikler. Öncelikle şu özellikleri bulunması sisteminize + özellikler katacaktır. Tema yükleme, eklenti mod, mobil cep sürümü, ve çoklu dil en azından türkçe ve ingilizce ayrıca ücretli üyelik yaparsanız konu altı imzalar ücretli üyelikle grafik link ekleme olursa eminimki dıger forum sistemlerine rakip çıkarsınız. Ayrıca portal veya blog gibi eklentileri super olur. :harika:
www.dizineti.com

oguzweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hevesin kırılmasında , bu işler 1 2 kişi ile olmaz.Ortalık forum kaynıyor zaten alın geliştirin.

erbilen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
hevesin kırılmasında , bu işler 1 2 kişi ile olmaz.Ortalık forum kaynıyor zaten alın geliştirin.

Sizin mantığınızla hareket edenlerin sonucunda o forumlar çıkmıştır. Umarım anlatabilmişimdir :) Ben size dünyanın en iyi forum scriptini yazıcam demiyorum.. Beta ile bir yerden başlamak istediğimi ve bunun içinde ilk olarak bir demo tasarım ile işe başladığımı ve istekler doğrultusunda bu scriptin gelişimine devam edeceğini belirttim.

Diğer herkese yorumlarından dolayı teşekkür ederim.. Önerilerinizide dikkate alarak gelişim sürecini belirleyeceğim.

oguzweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizin mantığınızla hareket edenlerin sonucunda o forumlar çıkmıştır. Umarım anlatabilmişimdir :) Ben size dünyanın en iyi forum scriptini yazıcam demiyorum.. Beta ile bir yerden başlamak istediğimi ve bunun içinde ilk olarak bir demo tasarım ile işe başladığımı ve istekler doğrultusunda bu scriptin gelişimine devam edeceğini belirttim.

Diğer herkese yorumlarından dolayı teşekkür ederim.. Önerilerinizide dikkate alarak gelişim sürecini belirleyeceğim.

benim mantığım ve aklı selim insanlarım mantığı ile düşününce bu sonuç çıkıyor :)

2011 yılındayız 2020 yılında bakalım projeniz hayatta olacak mı :)

CdrcX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tebrik ederim, böyle bir düşünceyle yola çıkmanız dahi çok güzel. Gelelim scripte; tasarım olarak güzel, kullanılabilirlik olarak demo olmadığı için bi yorum yapamıyorum ama küçük bir script ihtiyacı var piyasada. Alternatif çok evet, ama küçük bi site için forum kurmak isteyenler smf,vb kurmak yerine bu scripti neden kullanmasın? Türk malı olması diğer sistemlere tercih edilmesinde önemli bi unsur olabilir. Umarım geliştirebilirsiniz.. Kolay gelsin.

R

RadoyNet

Misafir
benim mantığım ve aklı selim insanlarım mantığı ile düşününce bu sonuç çıkıyor :)

2011 yılındayız 2020 yılında bakalım projeniz hayatta olacak mı :)

Kişi yapmış kodlamış, eleştirilerinizi ilk sürüm çıkınca yapın bence. şuan kişi yapım aşamasında sadece yorumlarını belirtmiş.

Bu arada, ellerine sağlık, bence hiç bir şeye aldırış etmeden devam edin. tebrik ederim.

JpnTr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aslında yeni bir forum scripti yazmak yerine PhpKf nin gelişmesine yardımcı olursanız bence daha güzel olur diye düşünüyorum.Çünkü scripti 1 kere yazmakla bitmiyor bildiğiniz üzere hep geliştirmeniz gerekiyor ve bayağı zaman-emek demektir bu.PhpKf scriptinde eklenti yazarsanız yada başka bir şekilde yardım ederseniz hem bi TÜRK scripti bayağı bi gelişir hemde çabalarınızın meyvesini direk alırsınız :) Sakın yanlış anlamayın yapamazsınız demedim böyle yaparsanız daha iyi olur bence dedim.Eskişehirlisiniz sanırım bu arada.Hemşerime hep destek tam destek! :)

YuqseLx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok güzel görünüyor. Birçok girişim oldu fakat bunun tasarımı gerçekten dikkay çekici :) tebrikler üstad :hihi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5