İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.Psd Düzenleme Hakkında

avieN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Photoshop ile Psd uzantılı bir dosyayı düzenledikten sonra .html veya farklı bir dille mi kayıt ediyoruz ? veya nasıl ? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Başlı başına bir ders konusu olan konuya değinmişsin photoshopta sitenin genel tasarımını tamamladıktan sonra slice tools u kullanarak tasarımını parçalara ayırıp photoshopun save for web özelliğini kullanarak parçalar halinde export etmelisin (save for web seçeneğinde istersen html i seçerek bu parçaların html e otomatik yerleştirilip html dosyanında oluşturulmasını sağlayabilirsin)

Bunun dışında tasarımını slice tools ile parçaladıktan sonra yine save for web yapıp bu parçaları daha sonra oluşturduğun bi html dosyada tablolar kullanarak bir araya getirip oluşturabilirsin sayfanı.

avieN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@sonsuzhost

teşekkürler gerçekten çok güzel anlatmışsın şimdi anladım.

sancez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slice tools yapınca parçalar eksik geliyor. Web olarak kaydedildiğinde yani.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
slice tools yapınca parçalar eksik geliyor. Web olarak kaydedildiğinde yani.

eksik gelmez sadece slice lar hatalıdır bunun dışında zaten ben ve herkes slice tools ile parçalayıp sonra kendi html editörümüzle yeni html oluşturup yerleştiririz resimleri yani photoshopun yaptığı htmli kullanmayız genelde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5