İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PSD düzenlemeleri

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Arkadaşlar PSD ile yapılmış herhangi birşeyin üzerindeki yazıları değiştirmek istersek nasıl yapıabiliriz? Layer olanları düzeltmesi kolay da olmayanlar için ne gibi bir çalışma yapmamız gerekir?

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
layer yoksa veya text layer yoksa psd'nin anlamı olmaz ki; ha png ha psd :)

Ekleme: ama bunun dışında biraz da resime bağlı seçili hale getirip (yanlardan) yazının üstüne yapıştırabilirsin; veya stamp tool ile düzenleyebilirsin

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
PSD anlamı yoktur ama güzel ögrünümler var bunların yazıları layerlı değil o şekil yapmamışlar işte bunları nasıl düzenleriz.

ADOBE PHOTOSHOP ile düzeltileceğini soylediler dogrumudur acaba?

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
PSD anlamı yoktur ama güzel ögrünümler var bunların yazıları layerlı değil o şekil yapmamışlar işte bunları nasıl düzenleriz.

ADOBE PHOTOSHOP
ile düzeltileceğini soylediler dogrumudur acaba?

haliyle bunu bildiğinizi düşünerek yazmıştım :) pardon :)

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Önemli değil Ozkan ;) şimdi bunun çözümünü verebilecek varsa cevap verirse sevinirim.

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
psd dosyalarını photoshopla açtıktan sonra layerleri sağda göreceksiniz.Çok kolay aslında; yazılar text layer şekiller normal layer şeklindedir.Daha ayrıntı istiyorsanız bir video atayım isterseniz :)

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Ozkan bunu bende biliyorum :) ancak layerlar olmadığından yani yazı layerları mevcut değil. Diğer layerlar var arka plan veya başka birşeylerin layerları var. Ama yazıların yok.

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
yazılar arka plan resmindedir yani önceden png olarak kaydedilmiş bir resim psd'ye arka plan yapılmıştır ; psd'yi p.m olarak gönderirsen daha mantıklı bi çözüm üretebilirm :)

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
O zaman örnek bir tane Ö.M atayım sana bakarsın kardeş halledersen bir de anlatırsan burdan sevinirim :)

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
mesela bir menü gibi bişeyin üstünde yazı varsa düzeltebilirim. ama karışık, tekrar etmeyen şey varsa zor :D Örneği banada atarsanız sevinirim abi. :)

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
gruplandırmışlar; grupları açarak yazıları görebilirsin :) red - blue gibi gruplar var

buyrun :)
[YOUTUBE]0HvhNvsK-hs[/YOUTUBE]

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Ozkan çok teşekkür ederim gerçekten bende o klasorun yanında ok işareti görünmüyor ama benzer şekilde çözdüm eline sağlık ;)

+++rep paylaşım için

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Hoba bende PSD'yi açtım örnek sandım :D Layerları birleştirip silmeye çalışıyomm :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5