İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PTC Nedir ? NASIL ÖDEME Alınır ? Resimli Örnek Anlatım - B@L

Bal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Öncelikle Merhaba arkadşlar,Bazı arkadaşlarımızın PTC (Paid to Click) nedir merak ediyordur.O yüzden bu tanıtıcı konuyu açıyorum.

Öncelikle, PTC; Paid to Click yani Tıklama ile Kazanma anlamına gelmektedir. Ziyaret edilen site sonucunda belirtilen ücreti kazanma manasına gelir.Ve şimdi bu PTC denen sitelerde nasıl kayıt olacağımızı,nasıl kazanacağımızı,nasıl ödeme alacağımızı sizlere açıklayacağım.

Sizden tek ricam REFERANS usulü ile kayıt olup siz hiç bir zarara uğramadan bana,bizlere ufak bir katkı sağlanamazdır.Hiç değilse emeğe saygı bakımından kayıt olan arkadaşlardan bunu beklerim.REFSİZ Üye olmak diye birşey yoktur.Üye olurken refsiz görünürsünüz ama sonra başkalarına ref diye yabancılara kiralanırsınız.Bir PTC sitesinden kiralama örneği; kiralanmyaı bekleyen 1 refsiz kayıt olmuş üye;

kiralanmayibekleyenref.jpg

1 REF FOR Rent ....(Kiralamak için 1 Üye) siteye ödenen 1$ karşılığında kiralıyorsunuz şahsı

Arkadşlar şimdi size bir PTC sitesine nasıl kayıt olup,kazanacağımızı göstereceğim bunun için bir ptc sitesi seçtim.Anlatıma devam =>

1.ÜYELİK

Arkadaşlar anlatacağım örnek site splitptc sitesi.refli linkimden üye olmanızı rica ediyorum,benim refimle olmazsanız parayla başkasına ref diye satılacaksınız ,bi Türk'e faydanız olsun daha iyi bende bir Türk'ün refiyle üye olmuştum. ;
Üye Ol REFLİ LİNK
benim üyelik ;

benuyelikref.bmp

HAYIR BEN REFSİZ ÜYE OLMAK,HER AY YABANCILARA PARAYLA KİRALANMAK,SENİN ANLATIMINDAN YARARLANMAMA RAĞMEN SANA TEŞEKKÜRÜ GEREKLİ GÖRMÜYORUM VE REFSİZ ÜYE OLMAK İSTİYORUM !
İYİ OL AL Link ;
Üye ol REFSİZ LİNK

Siteye giriyoruz ''REGİSTER'e tıklayınca aşağıdaki sayfaya göre dolduryoruz.

splitptckayit.jpg

2. NASIL KAZANACAĞIM ?

Kayıt olduktan sonra (sanırsam e-posta onaylamak yoktu,eğer yanlış hatırlıyorsam maruz görün,deneyemedim çünkü aynı bilgisayarda niki esap sakıncalı) login'e tıkoıyoruz,kullanıcı ismimiz ve şifremizle giriş yaptıktan sonra hemen kazanmaya başlayabiliriz.Reklamları görmek için menüdeki ''WİEW ADS''a tıklıyoruz,daha sonra açılan syfada önümüze reklamlar listelenir resimdeki gibi ;
reklamlistesisplitpec.jpg

Arkadaşlar tıklanmaya müsait reklamlar MAVİ butonlu olur,tıklamaya müsait olmayanlar ise gri olur.Ben sabahleyin tıkladğım için MAVİ olması gerekenler ,tıklandıkları için griye döndüler.Akşam saat 5-6'dan sorna tekrar bazıalrı MAVİ'ye dönüyor bi daha o zaman tıklayacağım, Neyse sizde mavi olacağı için anlatıma devam edelim,o mavi reklama tıklıyoruz , sonrasını resimde anlattım ;
tikladiktansonra.jpg

Süre bitince sayfay kapatın kazancınız hesabınıza işler zaten : )

3) Paramı Nasıl Alacağım ?

Arkadaşlar nasıl üye olacağımızı,nasıl kazanacağımızı anlattım paranız 1 $ olunca paranızı paypal'a ordanda bankahesabınıza çekeilirsiniz.Nasıl paypal hesabı açacağınız konusunda bir sürü payalşım var ,google'da yüzlerce bulabilirsiniz,zaten türkçe yav sitesine girin bireyesel diyip açın bi tane tıkla paypal sayfası için.

Önerdiğim başka güvenilir kaliteli PTC siteleri ;
Neobux
Tık başı : 0.01 $
Ref Tık : sanırsam 0.005 $ idi
Ödeme Limiti :
Üye ol Refimle :) teşekkürler
Üye oL Refsiz :( (refsiz olacağım her hafta yabancılara kiralanacağım,senin emeğine saygı duymuyorum kardeş)

FRDMEDYA-Fx Reklam
Tık Başı : 0.02 TL (günde 12-13 reklam çıkıyor çok iyi bi rakam)
Ref Tık : 0.005 Tl
Ödeme Limiti : 25 TL ( PAYPALSIZ direk Banka Hesabınıa Çekebiliyorsun !)
Refli Link : Üye ol (emeğine saygı duyuyorum, sana teşekkür bakımından refinle kayıt oldum ; )
Refsiz Link : Üye ol

EE Arkadaşlar konu bu kadarr zamanla başka Ptc siteleride eklerim....Gelelim aklınıza gelebiliecek bazı sorulara ;

-Yav B@L kardeş ben buraya üye oldum refinle ama nasıl kazanırılır ki 0.02 ile tıkla tıkla nereye kadar ?
-arkadaşım ws'de ve r10'da güvenilir PTC sitelerini bulup üye olun ve kazanın 30 ptc sitesine üye olsanız ayda hepsinden rahat 1.5 $ kazansanız refleriniz varsa birazdaha fazla kazanırsınız ,ayda 50 $'ın olur rahat neyine yetmiyor :D

-Yav B@L kardeş ben senin refinle üye olmadım bana destek olurmusun ?
-hayır , şaka ulen yapmışın bi kötülk ama olsun yardım ederim :D

-Yav B@L kardeş her site güvenilirmidir ? Hepsi ödeme yapar mı ?
-hayır kardeşim hepsi değil azı ödeme yapar %70'i sahte sitedir bunalrın tıklatır tıklatır zınnık vermez örneğin benim idealbux.com adlı sitesde 17 $ param kaldı ..neyse bak yine hatırlattın bana o kötü günü :D ,konu aç millete eşe dosta sor bu siteden ödeme alan var mı diye sonra tıklamaya başla

-Yav B@L kardeş ben paypal hesabımda kredi kartı no girmek istemiyorum ?
-Girme kardeşim bnde girmedim,o yüzden alertpay kullanıyodumda bugün öğrendimki paypalı kredikartı girmedende kullabiliyormuşuz.

-Ödemeli sadece paypal ve alertpay ile mi alırım ?
-Evet ptc sitelerinin %99'u alertpay ve paypal'a ödeme yapar.

-Yav b@l kardeş benim sroum bunların arasında yok ?
-Ayıpsın konuya yaz yeter aga ;)

-Yav B@L kardeş yorulmadın bunu yazarken ?
-Yok be kardeşim zaten tatil akşama kadar yatış,bari Webmaster kardeşlerimize biraz faydamız dokunsun

Not : Arada bir buraya PTC sitesi Eklerim,Artık farklı farklı konuları açmaya gerek görmüyorum.Birde üye olupta,refimi gözarda eden arkadaşları kınıyorum.Refimle üye olanlara teşekkür ediyorum.Neyse yoruldum valla hadi size bol kazançlar Sorularınızıı burdan sorabilirsniz ; )

bu konuyu hem iyinete hemde ws'ye açtım tarafımdan hazırlanmıştır.

Bal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arkadaşlar FRDmedya hakkında bir bilgi hatası yapmışım.Hemen düzelttim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi