PTC Siteleri Rehberi - PTC nedir? PTR nedir? PTSU nedir? (Detaylı Anlatım)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
27 Ağustos 2010
Mesajlar
3,114
Reaction score
99
Konum
Kocaeli
images


Merhaba Arkadaşlar,

Bu yazımda sizlere zengin olma vaatlerinde bulunmayacağım ve hiçbir siteye ait referans link vererek sizi üye yapmaya çalışmayacağım.

PTC tabanlı sitelere uzun süre zamanını vermiş olan benim (daniel1336) kendi tecrübelerimi sizlerle paylaşıyorum. PTC ile kazanmaya başlamadan önce bu kaynağı okumanızı öneririm. (Yazı büyük ölçüde benim kalemimden yazılmış, faydalı gördüğüm birkaç kısım alıntı yapılarak yazıya eklenmiştir)

Önce kısaca PTC sitelerindeki kazanma yöntemlerinden bahsedelim:

PTC (Paid to click) yani tıklama başına ödeme anlamına gelir. Ptc sitelerine üye olduğunuzda her tıklamada belli bir miktar para kazanırsınız. Hesabınızda biriken paraları, minimum ödeme alt limitine ulaştığınızda paypal, alertapay vb. hesaplarınıza kolaylıkla aktarablirsiniz.

PTR (Paid to read)
, kelime anlamı okuma başına ödemedir. Bu sistemde PTC ile benzer şekilde işlemektedir. Auroa scripte sahip sitelerde PTC,PTR gibi kazanç yöntemleri bir arada sunulur. Okuduğunuz yazı başına belli bir miktarda para hakedersiniz. Ve hesabınızda biriken bu parayı, sitenin istediği minimum ödeme alt limitine ulaştığınızda hesabınıza aktarabilirsiniz.

PTSU (Paid to sign up), kayıt başına ödeme manasına gelen paid to sign up ile, linki verilen siteye üye olduğunuzda ve istenen şartları sağladığınızda (örneğin: yeni kayıt olduğunuz sitede 4 günde 16 reklama tıklamak gibi), ödeme alabilirsiniz. En çok kazandıran yöntem pts yöntemidir. Kayıt başına 0.3-0.1 $ gibi ödemeler alabilirsiniz.

Ptc sitelerine paralar nerden geliyor?
Ptc siteleri genel olarak reklamcılık üzerine kurulmuştur. Sürekli reklam verenler oldukça, o ptc sitesi kolay kolay kapanma noktasına gelmez diyebiliriz. Tabi iş sadece reklam verenle olmuyor. Tıklayıcılar yani bizler reklam verenlerin reklamlarına tıkladıkça bir döngü gerçekleşiyor. Böylece alan memnun satan memnun gibi bir durum ortaya çıkıyor.

Ptc siteleri ile yeni tanıştım ne kadar para kazanabilirim?
Ptc sitelerinde yeni olan arkadaşlar için ilk öneri scam siteleri iyi incelemeleridir. Bu sitelere üye olup vakit kaybetmemesidir. Ptc sitelerinin %99 u ödeme yapmamaktadır (scam/dolandırıcı site). Yani emeğinizin karşılığını alamazsınız. Scam sitelerin sayısı gün geçtikçe artıyor o yüzden yeni açılan bir ptc sitesine yatırım yapmak pek uygun gözükmüyor.
Ptc sitelerinizden elde edeceğiniz kazanç sizin online olma sürenize, sitelerin scam olup olmama ihtimaline ve sizin yatırım yapıp yapmama ihtimalinize bağlıdır.

İstendiği takdirde ayda $100 ve üzeri net gelir sağlanabilir ama bunu yapmak deneyim ister . Referans kiralama, referans satın alma ya da direk referans bulma gibi olaylar sizin kazancınıza büyük etki eder.

Referans Nedir?
Referans İngilizcesi referral kelimesinden gelmektedir ve sizin siteye davet ettiğiniz kişilere verilen isimdir. Eğer birisi ptc sitesine sizin üye adınızla üye olursa ( referans kısmında üye adınız yazıyorsa ) o kişinin yaptığı tıklamalar size %5 ile %100 arası kazanç şeklinde dönecektir.
Bunun dışında kiraladığınız üyeler rent referral ( kiralık referans) olarak gözükür yine onların tıklamalarından da aynı şekilde para kazanırsınız ama kiralama ücreti ödemeniz gerekir.

Direct Referral nasıl bulurum?
Ptc sitelerinden iyi bir gelir elde etmek için direct referral bulmak neredeyse şart. Bunu nasıl elde edebilisiniz.
1. İlgilenebilecek arkadaşlarınız varsa referral linkiniz ile ptc sitesini davet edin.
2. Reklam verin. Çeşitli ptc sitelerinde direct ref bulmak istediğiniz sitenin reklamını yapın.
3. Ptc Forum sitelerine üye olun. Referans değişimi size en az 1 ref kazandırır.
4. Havuz oluşturun. Hem siz hem havuzunuzdaki üyeler kazansın.
5. Pts(paid to sign up) reklam verin. Direkt refiniz garanti olur aktif olma ihtimali ise belirsiz.

Hesap Tutun
Eğer ptc siteleriyle yeni tanıştıysanız yatırım yapıp daha çok kazanmak istiyorsanız. Yapacağınız ilk iş hesap tutmak olsun. Eğer hesabınızı bilmezseniz. para kazanıyım derken para kaybedebilirsiniz. Attığınız adımları bir bir takip edin. Hesabınızı güncel tutun.

Biriktirdiğim paraları bankadan çekmeden önce nerde bekleteceğim?
Şimdi birçok ptc sitesi Paypal ve Alertpay ile çalışıyor. Paypal Türkiye'de çeşitli banklara ödeme yapıyor. Paypal'a üye olup bir hesap açıyoruz. Ptc sitelerinde biriken miktarları paypal'a aktarıyoruz. Buradaki paramız silinmiyor ya da kaybolmuyor. Yalnız bankadan parayı çekebilmek için paypal kredi kartı numarasını istiyor hesabınızın size ait olduğunu ispatlamak için. Kredi kartı numarasını girdikten sonra onay kodu geliyor bankadan onay kodunu yazdığımızda hesabımız onaylı oluyor. Online alışverişte ya da fatura vs. ödemede de kullanabilirsiniz.

Scam site ne demek?
Scam siteye ödeme yapmayan site de diyebiliriz. Siteye scam denebilmesi için çeşitli sebepler var.
1. Ödeme yapmaması,
2. Üyeleri banlaması,
3. Üyelerin hesaplarını - yönde değiştirmek,
4. Sitenin çok sık kapanması- açılması,
5. Direct reflerin silinmesi,
6. Sitenin bir foruma sahip olmaması,
7. Adminin support ticketlara(sebepsiz yere) 48 saat içinde cevap vermemesi,
8. Ödemelerin söylenen zamanlarda yapılmaması, çok gecikmesi, sadece bir kaç üyeye ödeme yapılması,
9. Cashout'un yüksek olması (örn: $50 - $1000),
10. Per Clickin $0,03 ten yüksek olması (örn: $0,1 - $1),
daha maddeler eklenebilir ben daha önemli olanları yazdım. Bu maddelerden herhangi birine sahip bir ptc sitesi bizim görüşümüze göre bir scam sitedir.


TIK BAŞI 0,01$ ÇOK AZ DEĞİL Mİ?

Tık başına 0,01$ gerçekten bize göre az olabilir ama bu miktar Ptc sitelerinin ayakta kalabilmesi için ideal bir miktardır. Zaten, bu noktada bizim imdadımıza alt üye sistemi yetişmektedir. Yani, siteye kendi adımıza üye yaptığımız kişilerden de kazanıyoruz. İşte, bu sayede hem site bizim sayemizde daha çok üyeye sahip olmuş oluyor hem de kazandıklarımız bizi tatmin edebiliyor. Ayrıca, üye olduğunuz sitelerden Premium üyelik alırsanız, hem ref tıklamanız 2 katına çıkıyor, hem de günlük daha çok reklama tıklayabiliyorsunuz. Premium üyelik miktarı yıllık olarak 50-100$ arasında değişmektedir.
Şimdi, Kabaca bir hesap yapalım. Örneğin, Neobux sitesinde günde ortalama 5 reklam çıkıyor. Sizin tıklamanız 0,01$ ve ref tıklaması 0,005$. Ve 50 tane refiniz olduğunu düşünelim.

--50 ref günde 5 reklama tıklarsa: 50 x 5=250tık
--Günlük Kazancınız: 250 x 0,005$= 1,25$
--Aylık Kazancınız: 1,25$ x 30= 38$
--Yıllık kazancınız yaklaşık 500$

Neobux gibi 5-6 tane Ptc sitesinde bu durumlara ulaşabilirseniz, yıllık kazancınızın 3000$'lar seviyesine varması içten bile değildir. Premium üye iseniz; kazancınız bunun 2 katı olacaktır. Ama, tabii ki her zaman şansımız bu kadar iyi olmayabilir. Ve 50 alt üye bulmak için de çevrenizin oldukça geniş olması gerekir. Bu yolda işiticeğiniz laflar ve dalga geçişler de cabası.

ALT ÜYE BULABİLECEĞİMİ ZANNETMİYORUM, NE YAPMAM LAZIM?


Evet, bu sadece sizin sorununuz değil, bu herkesin sorunu. Alt üye bulmanın bir çok yolu olduğu söylenebilir. Ama, şüphesiz ki bu yollar, arkadaşlarınıza söylemenizden çok daha zahmetlidir.
Örneğin, Ptc siteleri ile ilgili bir blog veya site açabilirsiniz.
--Veya Forumlara üye olup oradaki kişilerle Ref değişimi yapabilirsiniz. Yani, siz birisinin sitesine üye oluyorsunuz, o da sizin sitenize üye oluyor. Böylece birbirinize kazandırıyorsunuz. Şüphesiz, sizin üye olmadığınız bir çok site olabilir ama o forumlarda böyle kişiler bulmanız biraz zordur. İşte, en iyi Ptc forumlarından bazıları: Ptcüye, Ptctalk
--En önemli, en çok kullanılan ve en riskli olan yöntemlerden biri de; üye olduğunuz siteden ref satın almak veya kiralamaktır. En riskli yöntem olmasının sebebi, Bazı Ptc sitelerinin ödeme yapmayıp çekip gitmesindendir. Şundan da şüpheniz olmasın ki, kapanmayan bütün Ptc sitelerinde kesinlikle en azından paranızı kurtarırsınız. Ve çoğu zaman kar da edersiniz.

PTC SİTELERİNİN HEPSİ GÜVENLİ Mİ?

Yazımızı buraya kadar okuduysanız, bu sorunun cevabını kısmen de olsa almışsınızdır. Maalesef, Ptc sitelerinin hepsi güvenilir değildir. Biz sitemizde en güvenilir ve en kısa sürede ödeme yapabilecek siteleri tanıtmaya çalışıyoruz. Ama, hangi sitenin ne zaman Scam(Kara) Listeye gireceğini kestirmemiz mümkün değildir. Zaten, bunu kimse kestiremez. Ama bir siteye üye olurken ve devamında, dikkat etmeniz gereken kesin ve önemli kurallar vardır. Bunları, şöyle sıralayabiliriz;
--Genelde, en güvenilir Ptc siteleri ortalama günlük 4-12 arası reklam çıkrarır ve Tık Başı: 0,01$, ref tıklaması: 0,005$ verir. Bu degerleden daha fazla veren sitelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.
--Bir günde 15'ten fazla reklam çıkaran sitelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sitelerin ödeme alabilmeniz en az 2 ayı bulur. Ve site uçup giderse, emeğinizin karşılığını alamamış olursunuz.
--Üye olacağınız sitenin domaini parayla alınmış olmalıdır. Bedava domaini olan sitelere kesinlikle üye olmayın
--Üye olacağınız sitenin forumunun olup olmadığını kontrol edin. Çünkü, forum üyelerin sorunlarını site sahibine bildirebileceği yerdir.
--Üye olduğunuz sitenin istikrarlı olup olmadığına dikkat edin. Birgün 15 reklam, diğer gün 1-2 reklam çıkaran sitelerden en azından bir süre uzak durun.
--Üye olacağınız sitelerin ödemelerinin ve ödeme sürelerinin düşük olmasına dikkat edin.
--Ayrıca, üye olduğunuz siteler hakkında son gelişmeleri forum veya sitelerden takip edin.

SON TAVSİYELER

--Sıfırdan başlıyorsanız en az 10 adet siteye üye olmalı ve çalışkan olmalısınız. Hergün tıklamaya devam etmelisiniz.
--Ptc sitelerinde reklam tıklamak için, her zaman Mozilla kullanmaya bakın. Çünkü, Mozilla sayesinde aynı anda 6-7 siteye tıklayabilirsiniz. Örneğin, ben 50 siteye ortalama 1-1,5 saatte tıklıyorum. Yani, yaklaşık günlük abartısız 350-400 reklama.
--Unutmadan söyleyelim bu sitelerden para alabilmek için Paypal veya Alertpay hesabınız olmalıdır. Bunlar Türkiye'ye de ödeme yapan online bankalardır.
 

Nightwall

0
İyinet Üyesi
Katılım
3 Ekim 2011
Mesajlar
332
Reaction score
23
Paylaşım için teşekkürler hocam. Ama bana göre ptc en büyük vakit kaybı demektir. O kadar şeye tıklayıp ayda 10-15 dolar almak şaka gibi. Belki bu işi yıllarca yapıp profesyonel olmuş olanlarda vardır bilmiyorum :)
 

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
27 Ağustos 2010
Mesajlar
3,114
Reaction score
99
Konum
Kocaeli
Yazıda da zaten PTC sitelerinden kazanma/kazanaMAMA ihtimallerini yazdım. Başlamayı düşünen arkadaşların bilmesi gerekenleri anlatmaya çalıştım.

Genelde çoğunluk, acayip zengin olcaksın kesin kayıt ol diyip, önlerine referanslı link koyuyor başlayacak arkadaşların.


PTC ile kazandım mı peki ben? Evet ayda 50TL ye yakın kazamaya başlamıştım ama en güvendiğim ve tavsiye ettiğim siteler scam'a düşünce bıraktım ilgilenmeyi.

Hala Kazanıyormuyum?
Geçtiğimiz ay yaklaşık 20$ kazandım ;)

Nasıl kazandım: scamptc.blogcu.com isimli çok uğraştığım bir blogum vardı. Sitem 150-200 hitlerdeydi, ilgilenmeyi bıraktım ama hala gripte benim ref linklerime üye olan arkadaşlar var. Bana kazandırıyorlar ref oldukları için. Bende parayı sadece paypalıma çekiyorum. Paypalda biriken para ile domain ve host aldım, reklam aldım, ptc bana kaynak oldu ve hala hiç ilgilenmediğim halde kazandırıyor bana :)
 

poseidon0731

0
İyinet Üyesi
Katılım
6 Ocak 2012
Mesajlar
48
Reaction score
0
ben lincut üyesiyim.ben bu sitenin scam site olup olmadıgını nerden bilicem peki?
 

bulutr

0
Yasakli Uye
Katılım
15 Ocak 2012
Mesajlar
96
Reaction score
0
uzun süredir bir çok PTC sitesi araştırdım. İçlerinde sahte olanları çok.
aşağıda vereceğim linklerde ödeme aldığım gerçek anlamda sağlam çalışan siteleri
sizlerle paylaşmak istiyorum. Ref olarak giriş yaparsanız sevinirim. Bol kazançlar.

http://www.clixsense.com/?3872809
http://www.cashnhits.com/index.php?ref=ramazanbulut
http://www.neobux.com/?r=Ramazanbulut
http://www.cashtream.com/index.php?ref=ramazanbulut
http://www.probux.com/?r=ramazanbulutşimdilik bunlarla sınırlı. garanti ödeme yapan siteleri buldukça paylaşmaya devam edeceğim.
 

resad1

0
İyinet Üyesi
Katılım
5 Temmuz 2013
Mesajlar
16
Reaction score
0
en guvenilir ptc hangisidi bilgilendire bilirmisiniz

mawallah hepsine kayit olmuwsunuz
 

kursatarslan

0
İyinet Üyesi
Katılım
8 Ocak 2014
Mesajlar
16
Reaction score
0
en güvenilir siteler neobux, clixsense ve ojooo'dur şu an itibariyle...

üç tane site öneriyorum şimdilik. bu sitelerden kazanmamak olanaksız... ama hemen zengin olacağım diye bakmayın. 1 penny'lik, 1 centlik kazançları bile önemseyin.

günde 15 dakika ayırın. internette boş boş dolaşmaktan iyidir, değil mi...

öncelikli önerim clixsense.

tıkla - üye ol

"view ads" bölümünden yapılan günlük tıklamalarla yaklaşık 3-4 cent kazanırsınız.

eğer "tasks" bölümü aracılığıyla birazcık da ingilizce yardımıyla o anda açılan taskları yaparsanız kazancınız yaklaşık 10$'ı bulabilir.

"offers" bölümünde de bir çok - üye ol kazan, indir, yükle kazan, anket yap kazan gibi bölümler vardır. onlar sayesinde de 5$'ı bulabileceğiniz kazançlarınız olabilir.

eğer refferal da bulabilirseniz birkaç tane, onların kazançları sayesinde elde edeceğiniz gelirle çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

sonra önerim neobux

tıkla - - - üye ol

günlük tıklamalarla yine yaklaşık 2-3 cent kazanabilirsiniz.

clixsense'deki tasks gibi burada da minijob offers var. aynı mantık.

burada ek olarak refferal kiralayabilirsiniz. eğer kazandığınız herşeyi refferal kiralamaya ayırırsanız hiç bir şey yapmadan günlük 5-10$a varan kazançlarınız olabilir. biraz sabır gerekiyor sadece.

son önerim de ojooo.

tıkla - - - üye ol

bu da süper site. ancak günlük reklam kazancınız yine düşük, 5 cent civarı.

bunda da aynı ref kiralama sistemi var.

ayrıca matomy ve super reward offerları sayesinde kazancınızı katlayabilirsiniz.
 

nuri8520

0
İyinet Üyesi
Katılım
1 Ocak 2014
Mesajlar
66
Reaction score
0
arkdaşlar üye olabilecek varsa bende ona üye olabilirim probux kullanıyorum üyelik arayışım probuxa
 

Tsaginda

0
İyinet Üyesi
Katılım
26 Şubat 2014
Mesajlar
2
Reaction score
0
Arkadaslar ,
2013 Aralik ayinda kurulmus ve hizla buyuyen yeni bir PTC sitesi var. Henuz Turkiye'de ismi duyulmadi ama ozellikle Amerika , Ingiltere ve Almanya'da son hizla uye sayisi artiyor. Fazla zaman kaybetmeden siteye bir goz atmanizi tavsiye ederim.Biliyorsunuz bu islerde erken kalkan yol aliyor.
Sayfa ingilizce . Herhangi bir konuda soru sormak isterseniz mail atabilirsiniz. Mutlaka yardimci olurum. E-mail: [email protected]

http://myadvertisingspay.blogspot.com
 

nuri8520

0
İyinet Üyesi
Katılım
1 Ocak 2014
Mesajlar
66
Reaction score
0
arkadaşlar 2 günde ilk ödemeyi aldım 0.1 dolarla başlıyor ödeme yeni bir site veriyor gerçekten

http://www.exprebux.com/?ref=nuri8520

refimden üye olursanız seviniriz. ve ayrıca ref kiralama 0.5 dolar ama sonsuza kadar sizin refiniz oluyor. ayrıca 10.000 üyeye premium üyelik veriyor şu an 8.909 üyesi var bence kaçımayın derim
ayrıca aynı şirkete ait

http://www.expbux.com/?ref=nuri8520
http://www.rebuxtoday.com/?ref=nuri8520

da var. iyi kazançlar

ödeme kanıtını yollayabilirim

arkadaşlar 2 günde ilk ödemeyi aldım 0.1 dolarla başlıyor ödeme yeni bir site veriyor gerçekten

http://www.exprebux.com/?ref=nuri8520

refimden üye olursanız seviniriz. ve ayrıca ref kiralama 0.5 dolar ama sonsuza kadar sizin refiniz oluyor. ayrıca 10.000 üyeye premium üyelik veriyor şu an 8.909 üyesi var bence kaçımayın derim
ayrıca aynı şirkete ait

http://www.expbux.com/?ref=nuri8520
http://www.rebuxtoday.com/?ref=nuri8520

da var. iyi kazançlar

ödeme kanıtını yollayabilirim
 

Jerome_Allen

0
İyinet Üyesi
Katılım
24 Haziran 2011
Mesajlar
124
Reaction score
2
Konum
İzmir
2014 yılının tartışmasız en iyi PTC sitesi Paidverts'dir arkadaşlar. Referansım ile kayıt olabilirsiniz.

https://www.paidverts.com/ref/Clixus

Referansım ile kayıt olan arkadaşlara siteyi ve sistemini size skype üzerinden ekran paylaşarak görselli uygulamalı açıklayabilirim.

Skype : [email protected]
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst