İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PTT Kapıda Ödeme

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
PTT ile kapıda ödeme sistemi ile ürün satışını siteme eklemek istiyorum ama bunun için nasıl bir yol izlemem gerekiyor, kime başvuracağım, ne yapacağım hiç bilmiyorum.

PTT ile antlaşmamı imzalamak gerekiyor?
Fatura kesmem gerekecek mi?
PTT bana parayı ne zaman öder?
PTT taşıma ücretini kimden alıyor?
vs vs

Kullanan arkadaşlardan beni bu konuda aydınlatmalarını rica edeceğim.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PTT ile anlaşma imzalamana gerek yok. Ama imzalarsan daha ucuza gönderebilirsin(sanırım) PTT her kargo için 1.5 tl (hesabın yoksa 4 tl keser)ücret keser. Ücretini alıcıdan aldıktan sonra çekebilirsin. Hesap numarana yatırır(yoksa adına yatırır, oradan çekersin) kartınla çekersin.

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Yani direk ptt ye gidiyorum,
Kargomu veriyorum ve şu kadar ücret tahsil edilmesini istiyorum diyorum o kadar, öyle mi ?
Peki benden fatura kesmemi istemiyor mu PTT?
Alıcı kapıda kargoyu almadı, kabul etmedi mesela. O zaman ne oluyor? Ücrteler kime yükleniyor?

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
hayır abonelik yok

5 tl güvence parası yatırıyorsunuz ve hesabınızı kapatana kadar 5 tl ptt tarafından rehin tutuluyor.

internettende hesabınızı yönetibiliyorsunuz hatta ptt hesabınızdan banka hesabına bile eft yapabiliyorsunuz ama ne kadar komisyon kesiyor bilmiyorum

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Bana zahmetli geliyor bu yöntem :( Ama müşterilerde yüzde doksan bunu tercih ediyor.
p.t.t ile yoluyorum bende bu şekilde ama diğer kargolarda durum nasıl bilen var mı? yurtiçi,aras .. ne kadar komisyon alıyor mesela?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5