• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

    deneme bonusu veren siteler cratosroyalbet pubg uc smm panel smm panel
sohbet odaları

Python Dilinin Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

neleroluyo

Şen Üye
Bilgiler
Katılım
9 Şubat 2020
Mesajlar
32
Reaction score
17
Puanları
0
Şube
İstanbul
44 Aydır Üye
PHP diliyle benzer özellikler taşıyan Python, birçok avantaja sahiptir. Bu yazı içerisinde Python'un bu kadar tercih edilmesinin nedenlerinden bahsedeceğiz.
  • Öncelikle Python ingilizceye çok yakın bir dil olmasıyla bilinir ve PHP dilinde yüzlerce satırda yapılan komutlar, Python ile 2-3 satırla halledebilir.
  • Python dili sürekli güncellenen ve yeni fonksiyonlar eklenen bir dildir.
Günümüzde büyük şirketlerin Python'a geçememesinin sebebi, altyapı değiştirmenin zorluğundan kaynaklanmaktadır.
Python Dilinin Özellikleri Nelerdir?
Kendi içinde birçok özelliğe sahip olan Python, çalıştırılabilmesi için sunucuya ihtiyaç duymaktadır. Şu anda yeni yeni yaygınlaşan bir dil olduğu için ise kurulum gerektirir. Halihazırda milyonlarca sunucuya yüklenmiştir.
YAZAR: Miran Miraç Ekmen
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst