İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Quest.net - Network Marketing - Titanciları polisimiz bitirmiş...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Uzun zamandır bir çok insanın bana gel buraya katıl gel buraya katıl demelerine yüz yüze kaldığım bir network marketing sistemine benim cevaben hep verdiğim " Bakın yakın zamanda patlarsınız " kelimelerime tutarsız kalan arkadaşlar beni arıyorlar ve Abi gerçekten haklıymışsın diyorlar .. =))

Nitelikli Dolandırıcılık Suçundan 61 Şüpheli Şahıs Yakalandı
mali01e44c0ca0d83fa3e438e74e3ba962e579rapa.jpg

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüze farklı zamanlarda yapılan ihbarların ve adli makamlar aracılığı ile gönderilen şikayet dilekçelerinin değerlendirilmesi neticesinde; QUEST.NET NETWORK MARKETING isimli organizasyon lider ve üyelerinin 570-1700 USD karşılığında gerçek değerlerinin çok üzerinde takı, tatil paketleri, konuşma paketleri, sağlık ürünleri v.b. ürünler satarak sisteme üye topladıkları, toplanan bu paraların üyelerden herhangi bir belge tanzim edilmeksizin elden tahsil edildiği, organizasyon kapsamında lider niteliğindeki şahıslara ait homeofis olarak tabir edilen apartman dairelerinde yapılan toplantılarda yeni üyelere verilen tanıtım ve eğitim sunumlarında her üyeye sisteme yeni kişiler kazandırmaları halinde aylık 15.000 dolar tutarında para kazanabilecekleri, bu şekilde çok rahat bir hayat sürecekleri vaat edilerek sistemin ne kadar cazip olduğuna inandırıldığı, yapılan bu toplantılarda sistemin herhangi bir yasal sakıncasının olmadığı belirtilerek vatandaşların sisteme üye olmasının sağlanmaya çalışıldığı tespit edilmiştir.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüze çeşitli zamanlarda yapılan ihbarların ve şikayet dilekçelerinin değerlendirilmesi neticesinde; quest.net isimli organizasyonun Türkiye yapılanması kapsamında homeofis olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen 10 farklı adreste 12.05.2010 tarihinde yapılan eşzamanlı operasyonda; Quest.net isimli sistemi Türkiye’ye getirmiş olduğu değerlendirilen toplam 61 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Yakalanan şahıslar hakkında “Nitelikli Dolandırıcılık” suçu ile ilgili gerekli tahkikat yapılmış, 14.05.2010 ve 15.05.2010 tarihlerinde adli mercilere intikal ettirilen şahıslardan 12’si sevk edilmiş oldukları mahkemece tutuklanmıştır.
Söz konusu yapılanma içerisinde bulunan tespit edilecek diğer şahıslarla ilgili çalışmalara devam edilmektedir.

YASADIŞI SUÇ ORGANİZASYONLARINA KARŞI HALKIMIZIN DESTEĞİ İLE ÇALIŞMALARIMIZ HASSASİYETLE SÜRDÜRÜLMEKTEDİR.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.18.05.2010

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Kaynak : http://www.iem.gov.tr/iem/?menu_id=1&detay_id=991

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Aynını yaşıyorum bende :)
Son 3-5 aydır akıllı sandıgım adamlar bile bana gelip yok saat vericekmiş yok 10k $ kazanacakmış vs.vs. gibi şeylerle esir alıyorlardı. Bu onlarmıdır değilmidir bilmem ama iyi olmuş. Kazısınlar köklerini.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
geçen yaz şikayette bulunmuştum emniyete, bir arkadaşıma tatil paketi adı altında birşey kitlemişlerdi :D

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
İşini gücünü, okulunu bırakıp, yatıp kalkıp quest diyen insanlarla dolu etraf.

// Edit: Benim bir arkadaşımada 1000$ civarına saati kilitlediler. :D Sonra o arkadaş kimseyi üyede yapamadı, saati de bir aile yakınına hediye etmiş.

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bile bilede lades denmezki çok belliydi bide cezasıda agır ama işte buda ders olur inşallah herkese

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5