İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Random.ORG Scripti - Rastgele ! (2 TL)

iLLidan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dikkatinizi çekmiştir ki son günlerde internet siteleri üzerinden yapılan, herhangi bir rakam ile başvurulan çekilişlerde random.org ön plana çıkmıştır.

Random.org bildiğiniz üzere rastgele sayı üreten, bir nevi belirli sayı aralıklarında zar atan programdır.

Geçen hafta boş zamanımı değerlendirip yaptığım, bugünde üzerinden geçip son rötuşlarını bitirdiğim random.org scripti Rastgele'yi bitirdim.

Rastgele ile çekilişlerinizi kendi siteniz üzerinden çok cüzi bir fiyata yapabilirsiniz.

Tasarım özgün ve css/xhtml olup, kodlamasıda tasarımıda bana aittir.

Satın alan arkadaş kaynak kodları ile birlikte satın almış olacaktır.

DEMO

PayPal : 2$
Akbank Havale & EFT : 2 TL

iLLidan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Herkes kullanabilsin diye fiyat 2 TL ye çekilmiştir.

Scriptlerinize entegre edilir, tasarımı değiştirilir.

Ganez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
script 1 adet alınmıştır.
teşekkürler.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
$degisken=r_sayi(baslangic_degeri, bitis_degeri, sayi_sayisi);
echo degisken;

bu kaç para şimdi ?

iLLidan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
$degisken=r_sayi(baslangic_degeri, bitis_degeri, sayi_sayisi);
echo degisken;

bu kaç para şimdi ?

Ben asp ile çalıştım, yukarıdaki kod sizinse fiyatı siz koyarsanız bana sormayın.

Ayrıca şunu da eklemek istiyorum ;

Script içerisinde yukarıdaki arkadaşın verdiği gibi 2 satırlık kod bulunmamaktadır,
Diğer scriptlerde harf girişi yasak değil fakat bunda min ve max kutucuğuna harf girişi yasaktır, diğer scriptlerde minimum değere maximum, max değere ise minimum değerler verilip saçma sonuçlar alınabiliyor.

Bende bunları ufak kodlarla engelledim.

Ayrıca basitte olsa script için css tasarım yaptım, benim çok ufak bir vaktimi aldı görüldüğü üzere ahım şahım bir şey değil, o yüzden de fiyatı 50 TL 100 TL yada en kötü 10 TL değil, 2 TL'dir.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Alan arkadaşlarıma hayırlı olsun diliyorum.

Dileyenler bana pm yolu ile yada bu konu üzerinden ulaşabilirler.

bay_okan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hayırlı Satışlar..

Konuyu Baltalamayalım lütfen emege saygı

Ganez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
baltalama her zaman olur çok takmayın.
siz daha iyisini yapın biz de satın alalım deyip geçelim.

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Hayırlı satışlar.
random.org GERÇEK rastgele sayı üreten bir sistem kullanmaktadır. Yani random.org'da asp, php, matlab, c, c++ vs. bütün programlama veya script dillerinde bulunun rastgele sayı üreten basit fonksiyon kullanılmamaktadır. Bu yüzden ücretli servisleri de vardır.

Sizin kullandığınız sistem de tahmin edilebilir neredeyse-rastgele (pseudo-random) sayılar üretir.

İşin teknik yönü bir kenara, 2 saatlik bir ödev konusu gibi projeniz. 2TL gibi sembolik bir fiyattan satıyorsunuz zaten, kimsenin bir şey diyebileceğini zannetmiyorum.

Fakat random.org'un yaptığı işi yapmadığını belirmek istedim. Okuyanlar da, iki satır bir şey öğrensinler maksat. Hayırlı satışlar tekrar.

sky11

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hayırlı satışlar basit bir çalışma olmuş emeğiniz karşılığınıda 2 tl ye almanız gayet normal birşey :)

iLLidan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba, rastgele'yi alan bir arkadaşımızın ricası üzerine reklam alanları da eklenmiştir. Bir süre derslerim dolayısı ile ilgilenemedim, özür dilerim. Demo güncellenmiştir.

Sağa ve sola ekleyebileceğiniz reklamlar sayesinde random yarışmalarınızı kendi sitenizde yapabilir hit çekebilir ve reklamlara tıklatabilirsiniz.

Ayrıca sadeceprn arkadaşıma teşekkürler yorumu için, yazını r10'daki konumda alıntı yaptım diğer arkadaşları da bilgilendirmesi açısından umarım sorun olmaz.

Alan arkadaşlara hayırlı olsun.

Ganez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
ben scripti almıştım bana scripti gönderebilir misiniz?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5