İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Real Time Reporting Hakkında Ufak Bir Soru

codenames1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi günler arkadaşlar;

Ben şu sitedeki Featured Activity panelindeki güncellemenin nasıl olup da her saniye güncellendiğini ve +2000 Online üye ile nasıl olup da sistemi kasmadığını çözemedim.. Sonuçta long polling uygulaması bile yapılmış olsa sistemi aşırı bi kasma söz konusu olur çünkü hemen hemen her saniye yeni veriler güncellenmiş oluyor. Ben de aynı bu panel gibi sürekli güncellenen paneller oluşturmak istiyorum; ayrıca shoutbox veya chatbox scriptinde de kullanılabilir.. Bunlar için HTML5'in websocket özelliği harika bi yöntem olurdu ama bildiğiniz gibi ie9 hala desteklememekte bunu.. Ben bu panelin çalışma sistemini çözebilen var mı diye sorucaktım? Ben baya bi araştırdım da python dilinde bi frameworkle yazılmış olabileceği aklıma geldi; e facebook da Python Tornado teknolojisini kullanıyor ama python ile anlık güncelleme yapan bi chatbox tasarlayamayacağım için şimdilik sadece Türkçe rehberleri inceleyip Pythona hakim olmaya çalışıyorum.. Konuyu saptırmadan sorumu yinelemek istiyorum; bu points2shoptaki featured activity başlığı altındaki panelin güncellenme mantığını bilen birisi var mı ve bizimle paylaşabilir mi ufak da olsa 1-2 cümlecik bu konuda?

Teşekkür ederim ve herkese şimdiden iyi bayramlar dilerim :)

bunal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu Tornado'ya alternatif olarak Node.js ve SocketIO ile yapabilirsin. SocketIO tüm tarayıcıları destekleyen bir kütüphane.

Node.js standart bir web sunucusunda anlık 250.000 kişiyi kaldırabiliyor. Bununla ilgili geçtiğimiz günlerde bir kaç blog yazısı yayınlandı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi