İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reenkarnasyon Sapkinliği

E

emeti

Misafir
Günümüzde insanların büyük bir bölümü, dünya üzerinde yaşanan kaostan, kargaşadan, kavgalardan, sıkıntılardan, insaniyetsizlikten, çekişmelerden, samimiyetsizliklerden, bencilliklerden ve yalancılıktan uzaklaşmanın, huzur, güven ve barış içinde bir hayat kurmanın yollarını aramaktadır.

Bu amaçla bir arayış içine giren bazı kişiler özledikleri huzur ve mutluluğu, Hinduizm ve Budizm gibi batıl dinlerde bulabileceklerini zannederler. Batıl Doğu dinlerinin gizemli ve mistik havası, meditasyon benzeri uygulamaları ve bu batıl dine mensup olan kişilerin tavırlarındaki, giyimlerindeki, konuşmalarındaki ve ibadet şekillerindeki farklılık birçok insanın bu dinlerden etkilenmelerine neden olmaktadır. Peki sizin reenkarnasyon hakkında bilginiz ve düşünceleriniz nelerdir paylaşır mısınız?

http://www.reenkarnasyon.org/index.html
http://www.harunyahya.net

W

w0w

Misafir
Reenkarnasyon müslümanlıkla tamamen zıt birşey değilmi? Eğer öyleyse sitede kuran reklamı falan ne alaka? Yanlış biliyo olabilirim bu konularla pek ilgi ve alakam yok.

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
w0w' Alıntı:
Reenkarnasyon müslümanlıkla tamamen zıt birşey değilmi? Eğer öyleyse sitede kuran reklamı falan ne alaka? Yanlış biliyo olabilirim bu konularla pek ilgi ve alakam yok.

Reenkarnasyon bildiğim kadarıyla bir önceki hayatımız diye tabir ediyorlar.Hani televizyonda mankenler ben reenkarnasyona inanırım önceden eşektim böcüktüm filan diyorlar ya o olay sanırsam yanlışım varsa düzeltin.Kuran ile ilgiside şöyle olabilir."Bilindiği gibi öldükten sonra dirilmeye iman etmek imanın esaslarından biridir."

W

w0w

Misafir
mavilim' Alıntı:
Reenkarnasyon bildiğim kadarıyla bir önceki hayatımız diye tabir ediyorlar.Hani televizyonda mankenler ben reenkarnasyona inanırım önceden eşektim böcüktüm filan diyorlar ya o olay sanırsam yanlışım varsa düzeltin.Kuran ile ilgiside şöyle olabilir."Bilindiği gibi öldükten sonra dirilmeye iman etmek imanın esaslarından biridir."
Evet olay o. Böcük olunduğuna değil ama insanların öldükten sonra birşeyler yaptığına inanıyorum. Derin mevzular bunlar. İslamiyet buna ne diyo ben onu merak ettim.

A

..::aTi::..

Misafir
mavilim' Alıntı:
"Bilindiği gibi öldükten sonra dirilmeye iman etmek imanın esaslarından biridir."

ama ahiret için olan kısım bu.
yeniden dünyaya gelme diye birşey var bilgiğim kadarıyla kuran'da da geçen bu tarz bir ayet olması lazım. aklımda kalan kadarıyla . ama bu yani her önüne gelen için değil sadece olabileceği belirtilmiş yani böyle bir güç olduğundan bahsetmiş desek daha doğru olur.

M

mavidusler

Misafir
Kur'an'da reenkarnasyona yorulan ayet şudur:
"O sizi öldürdü, diriltti, sonra yine öldürecek ve yine diriltecek"
(Harfi harfine doğru değildir, hatırladığım kadarıyla yazdım)

Bu ayet bi çok "kılıfına uydurmacı" tarafından reenkarnasyon (islami literatürde tenasüh) olarak yorumlanır. Açıkçası reenkarnasyon; mistisizmden uzak batılının mistisizim aşkıyla yanıp tutuşan ve çokları da en sonunda budist olan parası bol, meşguliyeti az insanların budizm-hinduizm (ikisi aynı şey değildir ama bir çok ortak paydaları vardır) etkileriyle dünyaya yaymaya çalıştıkları komikimsi yaşam teorisi... (Bana göre)
En az Tolkien'in "iluvatar'ın müziğiyle evrenin oluşmasını" anlattığı kadar masalımsı.
Aranızda enkarne olmuş bir ruh varsa incitmiş olabilirim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5