İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklam alınmayacak kadar güvensizmi olalım?

Kaiser_Dealxa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tanımadığım bir kişiye; 2k olan sitesine 10 ytl ye reklam vermektense, tanıdığım kişiye; 1k olan sitesine 15 ytl ye reklam veririm.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
O olayda çok talihsiz birşey geldi başıma. Sitede editör olan arkadaşların bir tanesinin bilgisayarında sitenin mahkeme kararı ile engellendiği yazıyordu araştırdım aradım taradım, sitenin hitlerini kontrol ettim bi değişiklik yoktu ama her ihtimale karşı park edeyim dedim ve o arkadaşa bilgisayarına format atmasını söledim. Bilgisayarına iki gün içinde format attı ve site gayet düzgün çalışmaya devam etti parktan çıkarttım tekrar yayındaydı ama bu sefer gerek msn den gerekse mail yoluyla aynı mesajın bir çok kişide çıkmaya başladığını öğrendim ve sonrasında tamamiyle siteyi park etmek zorunda kaldım. Olayın aslı astarı budur. Domain adresini büyük ihtimal ile hatırlıyorsundur. Hatırlamıyorsanda özel mesaj ile adresi verebilirim kontrol edersin. Sitenin mahkeme kararı ile kapalı olup olmadığını görebilirsin

Hayırlı geceler.
Böyle şeyler elbetteki olabilir. Benim o noktada takıldığım birşey yok. Herkes sorunlar yaşayabilir. İyinet açıldığında ben özel mesajda sana şöyle dedim txt reklam vermiştim hatırlıyormusun. 1-2 defa kontrol etmiştim ve site sedo da park halindeydi az önce kontrol ettim suspended.page/ böyle bir sayfaya gitti.
Bi sorun mu var.

Sende kontrol ederim kalan süreyi başka siteden devam ettiririm dedin.
Böyle bir cevap alınca bir daha kontrol bile etmedim. Çünkü beklediğim davranış o değildi.
Normalde olması gereken,
Siteyi parka aldığında bana ulaşamadın çünkü iyinet kapalıydı ama istedikten sonra her türlü ulaşabilirdin. Siteyi parka aldığında başka bir sitende reklamı yayınlamaya devam edebilirdin.
Hiçbirşey yapamıyorsan hesap özetinden banka hesabıma ücretimin kalan kısmını gönderebilirdin.
Hadi bunları da yapamadın en azından iyinet açıldığında benim sana yazmamı beklemeden sen bana yazabilir durumu izah edebilirdin.
Ben linkin derdinde değilim.
Buraya niye yazdığımı soran olursa eğer sargetin önerilerini okudum. Okuyunca uygulamak istedim hepsi bu.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Böyle şeyler elbetteki olabilir. Benim o noktada takıldığım birşey yok. Herkes sorunlar yaşayabilir. İyinet açıldığında ben özel mesajda sana şöyle dedim txt reklam vermiştim hatırlıyormusun. 1-2 defa kontrol etmiştim ve site sedo da park halindeydi az önce kontrol ettim suspended.page/ böyle bir sayfaya gitti.
Bi sorun mu var.

Sende kontrol ederim kalan süreyi başka siteden devam ettiririm dedin.
Böyle bir cevap alınca bir daha kontrol bile etmedim. Çünkü beklediğim davranış o değildi.
Normalde olması gereken,
Siteyi parka aldığında bana ulaşamadın çünkü iyinet kapalıydı ama istedikten sonra her türlü ulaşabilirdin. Siteyi parka aldığında başka bir sitende reklamı yayınlamaya devam edebilirdin.
Hiçbirşey yapamıyorsan hesap özetinden banka hesabıma ücretimin kalan kısmını gönderebilirdin.
Hadi bunları da yapamadın en azından iyinet açıldığında benim sana yazmamı beklemeden sen bana yazabilir durumu izah edebilirdin.
Ben linkin derdinde değilim.
Buraya niye yazdığımı soran olursa eğer sargetin önerilerini okudum. Okuyunca uygulamak istedim hepsi bu.

çok doğru yaptın önerilerimimin sonuna kadar arkasındayım. Ama o an bulunduğum bir durumu en yakın çevremdeki insanlar dahi bilemezken direk böyle böyle yapabilirdin diye sıralaman kendi açından doğru olabilir ama benim açımdan doğru değil. Sebepsiz yere bir site yüzünden mahkemelik olmak maddi manevi çöküş içine girmek ve bu olayı ailesine bile açamamak + ardından yeniden böyle bir olayla suçlanmak duygusunu ben daha iyi bilirim. Seninle aynı dönemde başka reklam verenlerde vardı ve mail yolu ile uzun uzun görüşmelerimiz oldu durumu izah ettim başka bir siteden reklam vereceğimi söledim ama yanaşmadı bende geçte olsa ödemesini yapacağımı söledim ve arkadaşın ödemesini gerçekleştirdim fazla ödedim eksik ödemedim. senin burdaki yanlışın bir kez söledikten sonra şunu şunu şunu şunu beklerdim demen ve üzerine düşmemen. Bugün çok büyük firmalarda bile iş takibi yapılmadıktan sonra herşey karışabiliyor bugünün ödemesi 3 ay sonraya sarkabiliyor bazen hiç ama hiç yapılmıyorda. En basit örneğinden shell turcas firmasında çalışırken bir dilekçe ile ödememizin ertelenmesini ve banka hesaplarının aktif olmasından sonra gerçekleşmesini istedik aradan 2 ay geçti hesaplar çoktan aktifleşmişti ama ne para vardı nede birşey. Karşı tarafın sölediği aynen şuydu. Durmasını isterken yazılı temas kurarken başlamasını istediğiniz zaman bunu neden gerçekleştirmiyorsunuz ?.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
çok doğru yaptın önerilerimimin sonuna kadar arkasındayım. Ama o an bulunduğum bir durumu en yakın çevremdeki insanlar dahi bilemezken direk böyle böyle yapabilirdin diye sıralaman kendi açından doğru olabilir ama benim açımdan doğru değil. Sebepsiz yere bir site yüzünden mahkemelik olmak maddi manevi çöküş içine girmek ve bu olayı ailesine bile açamamak + ardından yeniden böyle bir olayla suçlanmak duygusunu ben daha iyi bilirim. Seninle aynı dönemde başka reklam verenlerde vardı ve mail yolu ile uzun uzun görüşmelerimiz oldu durumu izah ettim başka bir siteden reklam vereceğimi söledim ama yanaşmadı bende geçte olsa ödemesini yapacağımı söledim ve arkadaşın ödemesini gerçekleştirdim fazla ödedim eksik ödemedim. senin burdaki yanlışın bir kez söledikten sonra şunu şunu şunu şunu beklerdim demen ve üzerine düşmemen. Bugün çok büyük firmalarda bile iş takibi yapılmadıktan sonra herşey karışabiliyor bugünün ödemesi 3 ay sonraya sarkabiliyor bazen hiç ama hiç yapılmıyorda. En basit örneğinden shell turcas firmasında çalışırken bir dilekçe ile ödememizin ertelenmesini ve banka hesaplarının aktif olmasından sonra gerçekleşmesini istedik aradan 2 ay geçti hesaplar çoktan aktifleşmişti ama ne para vardı nede birşey. Karşı tarafın sölediği aynen şuydu. Durmasını isterken yazılı temas kurarken başlamasını istediğiniz zaman bunu neden gerçekleştirmiyorsunuz ?.

Şimdi suç benim takip etmemem mi oldu :D
Siten 3-5 gün kapalı kalsa zaten bunun lafını bile etmeyiz. Aylarca kapalıydı isteseydin bana hertürlü ulaşabilirdin.
Hata ettim demeni beklerken beni suçlaman yine beklemediğim bir davranış :s

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Şimdi suç benim takip etmemem mi oldu :D
Siten 3-5 gün kapalı kalsa zaten bunun lafını bile etmeyiz. Aylarca kapalıydı isteseydin bana hertürlü ulaşabilirdin.
Hata ettim demeni beklerken beni suçlaman yine beklemediğim bir davranış :s

Ben kimseyi suçlamıyorum beni yanlış anlıyorsun. Ben o dönemde içinde bulunduğum durumu anlatması ve anlaşılması güç olduğu halde izah etmeye çalıştım, her insanın kaldıramayacağı cinsten bir yük bindi omuzlarıma ve halen o yük omuzlarımda taşımaktayım. Sen benden nasıl şunu şunu şunu yapmanı isterdim o zaman güzel olurdu yanıtına karşılık bende şunu yapsan beni yeniden uyarsan güzel olurdu demek istiyorum. Kimseyi suçladığım yok her halukarda yine haksız olan taraf benim.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bende forum'da daha önce yazmama rağmen arkadaşlar banlanmadı.

örn: voda nickli .

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
dolandırılma olayı 3 ay önceydi. adam şuan kimbilir hangi nick ile dolaşıyor. beklemeye deymez.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5