İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklam Birimi Sayısı

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Sayfada 3 adet reklam birimi olsun. Bunlardan biri diğerlerine nazaran çok daha fazla tıklama alıyor. Bu tamamen yerleşimden kaynaklanıyor, ancak diğer reklamların TO nı arttırmak için uygun bir yerleşim sağlanamıyor.

Daha önce okuduğum bir yazıyla ilgili fikrinizi almak istiyorum.
TO düşük reklam birimlerini sayfanızdan kaldırın. Bu hem sayfanızın daha hızlı açılmasını sağlayacak hemde reklam gelirini beklenenin aksine yükseltecektir. Çünkü reklam gösterim sayısı azalacak.

Fikri olan?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Ben bu konuya katılıyorum. Gösterimi boşuna arttıran reklamlar geliri düşürüyorlar.

Önemli olan gelirdir. Reklam birimi sayısı azaltıldıktan sonra gelir artıyorsa öyle bırakılmalı. Gelir artmıyorsa başka çözümler düşünülmeli.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Ben bu konuya katılıyorum. Gösterimi boşuna arttıran reklamlar geliri düşürüyorlar.

Önemli olan gelirdir. Reklam birimi sayısı azaltıldıktan sonra gelir artıyorsa öyle bırakılmalı. Gelir artmıyorsa başka çözümler düşünülmeli.

Bir süre denemekten bahsediyorsun, riske edilecek çok fazla bir şey yok haklısın. Zaten diğer birimlerin getirisi olmadığını yazdık. O halde deneyip görelim sonucu.

Teşekkür ederim..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5