İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklam Yerleşimi Tavsiyeleriniz?

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
İnternet sitemin adsense hesabını gözden geçirdiğimde ortalama 3600 sayfa gösterimi için 1 tık gibi düşük bir sonuç gördüm. Daha önceden de reklam alanları için oldukça fazla çalışma yapmıştım ancak sonu hep hüsran oldu.

Sitem için adsense reklam alanı ve reklam boyutu konularında tavsiye yaparsanız memnun olurum, teşekkürler.
tavsiye istediğim site: http://goo.gl/7xvZe

Ayrıca adblock gibi tarayıcı ekletilerince engellenen reklamlar adsense reklam gösterime ekleniyor mu?

Teşekkürler.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
adman eklentisini kullan, konu içine mükemmel yerleşim yapıyor, uzun makaleler de işe yarıyor ama. mesela örenk bi sayfa göstereyim http://fullegal.gen.tr/google-plus-sik-sorulan-sorular.html konu aralarına reklam serpiştirebiliyorsun, en iyi verimi bağlantı tipi reklamlardan alırsın, 2 arama motoru, 3 standart reklam, 3 tane de bağlantı tipi reklamı sitene uygulayabilirsin, ana sayfaya konulan reklamlar genelde kazandırmaz. insanlar sitenin makyajına tıklama yapmazlar. sitenin içeriğine gelirler. reklam renklerini sitenin renkleriyle uyumlu yap. adsense ayarlarından metin ve resim reklamlar seçeneğinin aktif olduğundan emin ol. aklıma gelenler bunlar

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Hitin ne kadarı organik?
Son 7 gün için 110, belli kelime gruplarındaki arama sonuçlarında üstte zaten hocam xyz dergisi karikatürleri xcv fıkraları vs. ki gitgide düşüyor mesela 1 tanesini takip ettim 2. sıradan 2. sayfaya düştü. Ancak bu reklamlara tıklanmama durumu önceden de vardı ki o zamanlar günlük 120-150 arası organik hit vardı

adman eklentisini kullan, konu içine mükemmel yerleşim yapıyor, uzun makaleler de işe yarıyor ama. mesela örenk bi sayfa göstereyim http://fullegal.gen.tr/google-plus-sik-sorulan-sorular.html konu aralarına reklam serpiştirebiliyorsun, en iyi verimi bağlantı tipi reklamlardan alırsın, 2 arama motoru, 3 standart reklam, 3 tane de bağlantı tipi reklamı sitene uygulayabilirsin, ana sayfaya konulan reklamlar genelde kazandırmaz. insanlar sitenin makyajına tıklama yapmazlar. sitenin içeriğine gelirler. reklam renklerini sitenin renkleriyle uyumlu yap. adsense ayarlarından metin ve resim reklamlar seçeneğinin aktif olduğundan emin ol. aklıma gelenler bunlar

Hocam tavsiyeleriniz için teşekkürler. Dikkat ettim de örnek verdiğiniz sitedeki gibi kaydırma çubuğu kenarına kule reklam yerleştirmemi tavsiye eder misiniz?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
deneme amaçlı koydum onu, işe yaramıyor gibi duruyor, konu içine yoğunlaşabilirsin

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
deneme amaçlı koydum onu, işe yaramıyor gibi duruyor, konu içine yoğunlaşabilirsin
Asıl düşündüğüm şey kule reklamdı aslında. Şu zamana kadar kazara reklamlara tıklanmasın istemiştim ancak olmuyor o şekilde, dediğiniz gibi reklamları içeriğe gömmek lazım.

Hocam New Adman eklentisini de indirdim. Eklentinin yapamadığı yerleri de tema dosyalarıyla ben yaparım her sayfayı 3 reklama tamamlarım artık, tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Might Adsense eklentisinide kullanabilirsiniz, ben onunla gömüyorum konu içine reklamları, adman ile aynı sanırım, kullanmadım admanı.

Anasayfada 2, konu içine giriliğinde 3 adet olacak şekilde yerleştirirseniz iyi bir sonuç alabilirsiniz. Ama şuanki durumda haftada 100 organik hit ile kazanç sağlamak mümkün değil, hit artınca denemeler yaparak en doğru sonucu alacağınız şekilde optimize etmeniz daha kolay olacaktır.

Siteniz hedef kelimede güncelliğini kaybediyorsa, yeni yazılar yazmıyorsanız veya yazdığınız yazılar okunmuyor, yorum almıyorsa, gerilere düşmeniz normaldir. Özellikle yorum çok etkili diye düşünüyorum şahsen.

Optimizasyon için genel kanı, sol tarafa ve en üstlere reklam yerleştirmenin daha karlı olacağı yönündedir.

Ziyaretçiler bilerek ve isteyerek reklamlara tıklasınlar, kazayla tıklanan reklamı hemen kapatırlar çünkü. Ve hemen kapatılan reklamlarıda google tehdit olarak görerek, bir hile olduğunu düşünür ve sizi banlayabilir. Google tıklanan reklamlardan sonra yapılan sayfa içineki fare hareketlerini bile takip ediyormuş.

Ekleme: Şafak hocam, adhood kazandırıyormu gerçekten? Adsense ile kıyaslarsan, ahood ne kadar getiri bugüne kadar. Ben denedim hem tıklanma oranı düşük, hemde kazanc cok az tık başı.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
adhood 5 para etmez, belki kazandırır diye bekletiyorum

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
adhood 5 para etmez, belki kazandırır diye bekletiyorum

Ben adsense haricine birtek reklamstore'un tık aldığını gördüm, oda adsensenin 10'da biri kadar kazandırıyor, gittigidiyora başvurmuştum ama yanıtlanmamıştı, bida başvurayım, onu kullanabilirim sanırım adsenseden sonra en iyisi o.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5