İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklama "IP" Sınırlaması

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merak ediyorum.. Acaba reklam kodlarını değiştirmeden yani kurallara uygun şekilde ziyaretçilerine reklamların gösterim sayılarında bir sınırlama yapan var mı aranızda?

Yani xxxxxxxx ip adresi 1 günde sadece 8 kere reklamları görebilsin.. gibi...
veya xxxxx bilgisayarı (cookie ile) reklamları günde sadece 3 kere görebilsin tarzında veya benzeri şekilde çalışma yapan oldu mu ?

Kod istemiyorum ama fikirlerinizi merak ediyorum.

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adlogger ile yapılıyor. Ben kullanıyorum. Reklamları çok iyi takip ediyorum adloggerla, onun sayesinde çok başarılı sonuçlar elde ettim de :)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Nedir bu adlogger ? Yani sadece php dosyalarına uygulanabilen bir modül falan mı? veya phpnuke tarzı portallara ?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Merak ediyorum.. Acaba reklam kodlarını değiştirmeden yani kurallara uygun şekilde ziyaretçilerine reklamların gösterim sayılarında bir sınırlama yapan var mı aranızda?

Yani xxxxxxxx ip adresi 1 günde sadece 8 kere reklamları görebilsin.. gibi...
veya xxxxx bilgisayarı (cookie ile) reklamları günde sadece 3 kere görebilsin tarzında veya benzeri şekilde çalışma yapan oldu mu ?

Kod istemiyorum ama fikirlerinizi merak ediyorum.

Ben bunun icin bi php script yazdim. Su sekilde calisiyor;

Ziyaretci ilk girisinde reklami goremiyor. Sayfada dolasirken 2. gosterimde reklamda gozukuyor. 3 ve sonrasini birdaha gostermiyor. 6 saat sonra sistem sifirlaniyor. Bana gore gayet basarili oldu..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adloggerı beğenmedim. Çünkü ben asp.net kullanıyorum. Php den anlamam..

Loi senin fikirin bana son derece mantıksız geldi. Çünkü ziyaretçinin ilk girişinde reklamı görememesi çok kötü.

EDİT : Adlogger tarzı google ın kesinlikle kabul etmediği scriptleri kullanmayın. Sadece reklamların gösterimini gizleyebileceğiniz kodlar kullanın arkadaşlar.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
eksik yazmisim, referer icinde google gecmiyorsa gostermiyor ilk seferde. biz googledan gelenlere reklam gosterimini daha mantikli buluyoruz.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eksik yazmisim, referer icinde google gecmiyorsa gostermiyor ilk seferde. biz googledan gelenlere reklam gosterimini daha mantikli buluyoruz.

Google dan gelen değil de herhangi bir siteden gelen şeklinde yapsak...

Ama programsal olarak normal adres çubuğuna yazıp girme şeklimizi nasıl gösterebiliriz ? Yani normal girişin referer i tam olarak nedir ? Refereri kendi adresimiz mi oluyordu ?

Kulağa mantıklı gelse de siteme normal yoldan giriş yapan kişinin reklamlarımı göremeyecek olması çok üzücü :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Google dan gelen değil de herhangi bir siteden gelen şeklinde yapsak...

Ama programsal olarak normal adres çubuğuna yazıp girme şeklimizi nasıl gösterebiliriz ? Yani normal girişin referer i tam olarak nedir ? Refereri kendi adresimiz mi oluyordu ?

Boş veya kendisi.

Sen suan tam olarak siteye giristen itibaren 8 kere reklam goruntuleyebilmesini mi istiyorsun? eger oyleyse kac saat icin gecerli olacak bu kisitlama?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şuanda biraz başım ağrıyor. Bu iş için en verimli scriptin nasıl olacağını yatağıma yattığımda düşünecektim.. Ama şimdi düşünmek gerekirse... :)

Hmmmm

1 ip adresinin 24 saat içerisinde 6 kere reklamları görebilmesi en ideali olur sanırım. Bu şekilde yapmayı düşünüyorum..

Ama bu önlem genelde bilinçsiz insanlar için uygun olur. (saldıranların ne kadarı bilinçli ne kadarı bilinçsiz olur bilemiyorum)

Bilinçli insanların sitedeki reklamlara saldırma olayında ise ne cookie durdurur ne ip adresi.. Peki bilgisayar adını öğrenemez miyiz kişinin ?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Adam reklami tikliyorken IP adersi ve buna benzer bilgiler google tarafinda kayit ediliyor. Sen hangi ziyaretcinin sayfanda reklami tiklamis olup olmayacagini anlayamazsin.

Benim sana anlattigim script gosterimi azaltip tiklama olasiligini yukseltebilmek icindi. Yani 3$ yerine 6$ kazanmak icin..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1 kişinin sitemdeki 6 reklama tıklamasında sorun yok ki zaten.

Ayrıca gösterim azalıp tıklama artarsa "Sayfa to" yüzdesi artacaktır.. Bence iyi birşey değil..
Bu sebeple sitene "direk" giren insanların gösterim sayısını arttırmaları senin faydana olacaktır diye düşünüyorum.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
1 kişinin sitemdeki 6 reklama tıklamasında sorun yok ki zaten.

Ayrıca gösterim azalıp tıklama artarsa "Sayfa to" yüzdesi artacaktır.. Bence iyi birşey değil..
Bu sebeple sitene "direk" giren insanların gösterim sayısını arttırmaları senin faydana olacaktır diye düşünüyorum.

Biz uzun suredir adsense ile calisiyoruz ve bu konuda sana katilamayacagim. Biz ne zaman gosterimi dusurduysek o zaman daha kaliteli reklamlar sitemizde cikmaya basladi ve daha fazla getirisi oldugunu gorduk. Eger hile yapmadiginiza eminseniz gosterim sayisi ile tiklama sayisinin birbirine yakin olmasi sizin icin cok faydali hele googleda sizin hile yapmadiginizin farkindaysa(anormal yukselmeler ve anormal dususler yoksa, ziyaretcileriniz ozellikle arama sonuclarindan geliyorsa) kesinlikle banlanmaktan felan cekinip yanlis davranislar icine girmeyin.

Bir uyarida daha bulunmak istiyorum, kesinlikle web sitenizin adresini forum sitelerinde yayimlamayin. Cunki burada birileri ile tartismaya basladiginiz an google banlamalarida ardindan geliyor.

Gosterim konusunda dediklerimi insallah dikkate alirsiniz. Tecrube ile sabittir.

Soylemek istedigim baska seyler daha var ancak bunlarin kotuye kullanilmasindan da korkuyorum. Burada bazen arkadaslarin gunluk 3-5$ kazandiklarini goruyorum hatta 10$ kazanan gobek atiyor ama ben uzuluyorum bana gore komik rakamlar kazaniyorlar. Anlatmak istediklerimi "yanlis anlasilmasina mahal vermeden" nasil anlatmam gerektigine karar verdigimde bu post altindan devam ededecegim. Simdilik bu kadar.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Söylediklerini tecrübelerine dayanarak söylediğin için değerlendireceğim. Ziyaretçilerin özellikle arama motorlarından sitene giriş yaparak reklamlara tıklaması riski minumuma indiriyor elbette. Ama gösterim sayısı az olduğunda aklıma şöyle küçük bir soru geliyor..

Gösterim sayısı ile tıklama sayısı birbirine çok yakın diyorsun.. Belki de %90 lardasın veya %60-80

Siteye giren (her) ""1"" kişi 9 gösterim yaparak 6 reklama tıkladı diyelim..
O zaman durum nasıl olur ? Yine bir sorun teşkil etmez mi ?

Bu arada merak ettim.. Aylık ortalama yaklaşık kazancın nedir ? 1000? 8000?

Diğer tecrübelerini de bekliyorum..

Teşekkürler.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Söylediklerini tecrübelerine dayanarak söylediğin için değerlendireceğim. Ziyaretçilerin özellikle arama motorlarından sitene giriş yaparak reklamlara tıklaması riski minumuma indiriyor elbette. Ama gösterim sayısı az olduğunda aklıma şöyle küçük bir soru geliyor..

Gösterim sayısı ile tıklama sayısı birbirine çok yakın diyorsun.. Belki de %90 lardasın veya %60-80

Siteye giren (her) ""1"" kişi 9 gösterim yaparak 6 reklama tıkladı diyelim..
O zaman durum nasıl olur ? Yine bir sorun teşkil etmez mi ?

Bu arada merak ettim.. Aylık ortalama yaklaşık kazancın nedir ? 1000? 8000?

Diğer tecrübelerini de bekliyorum..

Teşekkürler.
Her bir kisi kac gosterim yaparsa yapsin 6 reklama tiklamaz yani bu normal degil. Googleda bunun hile oldugunu dusunur ama sana fikir vermek acisindan soyle bir ornek verebilirim.

Siteye giren tekil IP 1000
Gosterim sayisi 4000
Tiklama sayisi 100
Ve gunluk kazancin 10$ ise;

Siteye giren tekil IP 1000
Gosterim sayisi 2000-2500
Tiklama sayisi 100 oldugunda
Kazancin 15$ gibi olmakta.

Anlatmak istedigim tam olarak bu.
Bu 1000 tekilin 800 u google arama sonuclarindan geliyorsa, sitende aranan bilgi ve bu bilginin bulundugu sayfada ziyaretcinin aradigi seyle ilgili reklami tiklamasi reklam verenin istemis oldugu gercek ziyaretcidir. Bu sekilde sureklilik saglamissan google adsense seni kolay kolay banlamiyor ve sana iyi kazanc birakiyor.

Birde senin takip etmen gereken sitende cikan reklamlar, ucuz ve kalitesiz reklamlari filitreleyebiliyorsun, boylece daha cok kazandiran reklamlar sitende yayimlanmis oluyor.. Senin adsense i etkili kullaniyor olman senin banlanmaman icin ayrica bir neden. Ne kadar bilincli hareket ediyorsan google da o kadar guveniyor ve o kadar onem veriyor sana..

Son bi tecrube daha ileteyim.. Sen bu kadar dikkatli oldugunda gunluk haftalik ve aylik kazancin ortalama birbirine yakin oluyor anormal artislari anormal tiklamalari farkettiginde adsense e bunlari bildirdiginde kesinlikle seni banlamiyorlar aksine sana guvenleri daha cok artiyor. Google kisaca once sana guvenebilmek istiyor..

Bu arada imzamada dikkat cekmek istiyorum..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44

Buraya tekrar dikkat cekmem gerekiyor, googledan gelen ziyaretciye limitsiz gosterim yaptiriyoruz ancak yukarida alinti yaptigim mesajima baktiginda, googledan gelmeyenler icin gosterimleri kisitladigimizi ifade etmisim.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bugün google dan bir mail aldım. Uyarı maili..

Geçersiz tıklamalarım olduğu söyleniyor.. Ve bir daha olursa atılacağım vs..

İstatistikleri incelediğimde geçersiz tıklama pek yok gibi birşey.

Yerel sitelerim var.. Ve genelde belli bir şehirden insanlar tıklıyorlar.. O sebeple böyle bir uyarı aldığımı düşünüyorum...

Sebebi her ne olursa olsun.. Senin yaptığın şeyi yapacağım sanırım..

Yani normal adres çubuğundan girmeyen herkesi.. Yani google veya başka herhangi bir siteden gelen kişilere reklamları gösterip normallere göstermeme olayını yapsam iyi olur sanırım... Az para almak atılmakdan daha iyidir..

Peki sence beni atarlar mı ? Yoksa uyarı mailinden sonra 1-2 hafta beklerler mi?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bugün google dan bir mail aldım. Uyarı maili..

Geçersiz tıklamalarım olduğu söyleniyor.. Ve bir daha olursa atılacağım vs..

İstatistikleri incelediğimde geçersiz tıklama pek yok gibi birşey.

Yerel sitelerim var.. Ve genelde belli bir şehirden insanlar tıklıyorlar.. O sebeple böyle bir uyarı aldığımı düşünüyorum...

Sebebi her ne olursa olsun.. Senin yaptığın şeyi yapacağım sanırım..

Yani normal adres çubuğundan girmeyen herkesi.. Yani google veya başka herhangi bir siteden gelen kişilere reklamları gösterip normallere göstermeme olayını yapsam iyi olur sanırım... Az para almak atılmakdan daha iyidir..

Peki sence beni atarlar mı ? Yoksa uyarı mailinden sonra 1-2 hafta beklerler mi?

Dogrusunu soylemek gerekirse bizim 4 5 kere banlandi sitelerimiz cokta paralarimiz kaldi icerde.. Sonra sonra dikkat eder hale geldik ancak sen gecersiz bir tiklama olmadigina eminsen bunu kararli sekilde izah etmen gerekiyor, yok olabilecegini dusunuyorsan isbirligi icinde oldugunu onlara izah etmeli gerekirse bir sureligine bannerlari siteden kaldirabileceginide soylemelisin. Isin enteresan tarafi biz bunlari yazistiktan sonra sana geldi bu uyari degil mi?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet. 1 saat önce okudum bu uyarıyı :)

Ama bizimle yazımızla ilgili olup olmadığını bilemiyorum :)

Geçersiz tıklama istatistiklerde görünmüyor. Fakat belki bazı arkadaşlarım bazı günlerde kendi makinelerinden belli sayılarda tıklamış olabilirler.. Bilemiyorum..

Onlara attığım maili buradaki adsense kategorisinde bir başlık açarak biraz önce yazmıştım.. Umarım dikkate alırlar..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Yukarida bahsettigim scripti isteyenlere verecegim PM ile mail adreslerinizi belirtin lutfen.
Burasi forum ve bizde arkadasiz tartismis olmamiz cok normal dogruyu tartismadan bulamayiz. Bana kirgin dargin veya ben istemeyerek kirmis, uzmus oldugum arkadaslar olabilir sizde cekinmeyin dileyene verebilirim.

Suan yatiyorum email bildirenlere yarin sabah gonderecegim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5