İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklamları Boyutlandırmak?

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhaba arkadaşlar bir site yaptım araba 2. el alım satımı için.

ama reklam boyutlarında ufak piksel sapmaları oldu mesela 728*90 için ayırdığım yere 720*90 reklam sığıyor 250*250 yerine 245*245 sığıyor.

google'un verdiği kodlarda değişiklik yaparak reklamı boyutlandırdım. acaba google açısından herhangi bir sorun olur mu? olacağını sanmıyorum ama yine de sormak istedim.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
google kodlarıyla oynamak yasatır.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yasaksa neden javascript kodlarında açık bir şekilde ki? anlam veremedim aklıma geldi yasak olup olmayacağı ama kodlarda görünce değildir diye düşündüm. acaba bu kural herhangi bir yede yazıyor mu? adsenseye bu konuda sorma amaçlı mail atsam sıkıntı yaşar mıyım acaba?

T

trgy

Misafir
Yasak olduğunu okumuştum kurallarında yazıyordu sanırım ama yasak olduğuna yüzde yüz eminim.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Premium değilsen, yasak diye biliyorum...
Ama istersen bir dene, %100 emin oluruz :)

umutsuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim headerı bozuyordu 4-5px küçülttüm banlamadı 2 ay boyunca sonra hesabımı sattım ama hâlâ aktif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence de sorun olmaz ama yasaksa da gerçekten bu kodlarla google'ın acemiliğe kaçtığının işaretidir. herşey db'de tutuluyor ama boyutları manuel. eğer reklam kodu db'de tutuluyorsa boyutlarını da tutmaları gerek.

velikz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam kesinlikle yasak.Bence oynama.Oynayacaksanda google mail atma.Ben bir ara oynamıştım 2 ay o şekilde kaldı.Ban yemedim.Ama riske gerek yok

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5