İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklamverenlere Zararlı Olduğu İçin Hesabı Kapatılanlar Burayı Okusunlar

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Adsense yardım grubuna yazmıştım. Burayada yazıyorum:

-----------------------------------------------
Eğer Adsense hesabınız reklamverenlere zararlı olduğu için kapatıldıysa ve bu ne demek diyorsanız okuyun:

Mesela sitenizde pahalı reklam çıkarmak için sitenizle alakası olmayan kelimeler kullanmışsınızdır. O reklamlara tıklayanlarda reklamverene bir katkı sağlamamıştır. Yani reklamverene niteliksiz ziyaretçi göndermişsinizdir ve reklamveren istediği tipte ziyaretçiyi sizden alamamıştır.

Sonra reklamveren Adwords panelinden hitin geldiği sizin sitenizi görür ve sitenizi inceler. Sonra bakar siz o reklamların çıkması için içeriğinizle ilgisiz kelimeler kullanmışsınız. Sizi Adsense ye şikayet eder. Sonra Adsense yetkilileri sitenizi inceler ve sizi banlar.

İşte bunun adı reklamverenlere zararlı olmaktır.

Reklamverenlere nitelikli ziyaretçi göndermezseniz banlanırsınız. Çünkü Adsense havadan para dağıtan bir reklam ağı değildir. Reklamverenlerden aldığı paranın bir bölümünü kendine bir bölümünüde size verir. Ama reklamverene dönüş olmazsa reklamveren bu reklam ağını kullanmak istemez. Adsense de misyonu gereği reklamvereni tutmak için reklam yayıncısını sistemden uzaklaştırır.

Burada mantığa uymayan bir durum olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Siz reklam yayıncısı reklamverene geri dönüş sağlamazsanız reklamveren kazanç sağlayamaz. O zamanda reklam vermez. Ondan sonrada Adsense kazanç sağlayamaz ve sistem batar.

Eğer reklamverene bir dönüşünüz olmayacaksa reklam ağında durmanıza gerek yoktur ve zararlı olduğu için hesabınız banlanır.
-----------------------------------------
Yazıya ulaşın: Reklamverenlere Zararlı Olduğu İçin Hesabı Kapatılanlar Burayı Okusunlar - AdSense Yardım

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Banlanmaların %70 i bu sebepten ötürü zaten.Niteliksiz verimsiz ziyaretçi gönderilmesi.

Ama şöylede sormak istiyorum.Reklam verenler vardır aramızda.Verdiğiniz reklama tıklayan ziyaretçilerin yüzde kaçından fayda gördünüz? Zaten her reklamın yayınlandığı sitede bu olağan birşey.Ne arıyorlar yani.Banka reklamı için banka arayan aklında banka olan ve o an bankayla ilgili birşey arayan ziyaretçimi.Garantinin reklamları çıkıyor 10k sitede.Kaçının işi olur ki..Büyük sitelerdede aynı.Büyük bir sitede otomobil banka vs.. reklamı çıkmıyormu.binlerce kişi tıklıyorda ne kadar geri dönüş alacak.

Geri dönüş olayı reklam verenin konusudur bence.Reklamı düzgün yapıp yapmamasıyla alakalı yani tanıtımının iyi olması gerekir.

Şimdi bir banka reklamı "sıra beklemekten sıkıldınız mı?" - "O zaman şubemizden bir hesap açtırın internet bankacılığıyla sıra beklemeyin" dedi misal.1000 kişide tıkladı.Sizce 1000 kişiden kaçı hesap açtırır? ...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google hesabı banlamak yerine yayınlanan sitede veya o hesap için bir filtre uygulayabilir misal içeirk dışı pahalı reklam cıkartıyorsa o kişi onun hesabına veya sitesine o cıkartmayı çalıştıgı reklam veya kelimedeki reklamları filtreleyebilir ve o reklam cıkmaz.

Direk banlamak bence mantıksız tabi o kadar cok ads yayıncısı oldugu için banla banla bitmeyecegi için banlamaktan cekinmiyorlar.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google hesabı banlamak yerine yayınlanan sitede veya o hesap için bir filtre uygulayabilir misal içeirk dışı pahalı reklam cıkartıyorsa o kişi onun hesabına veya sitesine o cıkartmayı çalıştıgı reklam veya kelimedeki reklamları filtreleyebilir ve o reklam cıkmaz.

Direk banlamak bence mantıksız tabi o kadar cok ads yayıncısı oldugu için banla banla bitmeyecegi için banlamaktan cekinmiyorlar.

banla banla bitmemesi aslında banlamamalarını gerektirmezmi mantık olarak.sonuçta çözüm değil.dediğin tarzda bir sistem daha mantıklı.ama maaş ödemeyi seviyorlar sanırım.Okadar algoritma ve sistem var ama yayıncılar için faydalı hiçbir uygulama yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5