İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

rel="friend met" özellikleri?

Genc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
rel="friend met"
link değişimi yaparken bu kodla olumlu yanları ve olumsuz yanlarını bilen varmı arkadaşlar ?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Nofollow tagına yaklaşık değerde bir tag ne bana ne ben karışmam, nede işte kaynak burasıdır, aradığın konunun özü buradadır der. Sadece arkadaşım anlamına gelir.
Konularda kullanılması için değil, blogcuların "blogroll" kısmında kullanılması için icad edilmiştir.

asykral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nofollow tagına yaklaşık değerde bir tag ne bana ne ben karışmam, nede işte kaynak burasıdır, aradığın konunun özü buradadır der. Sadece arkadaşım anlamına gelir.
Konularda kullanılması için değil, blogcuların "blogroll" kısmında kullanılması için icad edilmiştir.

Tam olarak katılmıyorum. Buluştuğum görüştüğüm arkadaşım anlamına gelir. Ciddi bir rel tagıdır.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Google her ne kadar yeniliklere açık olsada, linkleme konusunda manipule edilebilecek olgulardan kaçınıyor bu yüzden ben bunu "nofollow" un kardeşi olarak görüyorum.

kubilayerkec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google 'ı magazinci olarak düşünün, sizin link değişimi yaptığınızı görüyor. "şok şok şok, yakaladım sandbox a hadi" diyor. Bizde burda "hayır biz sadece arkadaşız" diyoruz.

faydası pek yok, fakat nofollow gibi de hiç yok anlamına da gelmez.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tag'ın bir parçası olduğu XFN bir web2.0 elemanıdır, bildiğimiz anlamda SEO bazında linke artı veya eksi hiçbir değer yüklemez. Zaten kontrolü tamamen kişinin elinde olan yani manipulasyona açık olan ve son kullanıcıya görünmeyen bir koda Google'ın ek bir anlam yüklemesi pek düşünülemez, açıklayıcı meta taglarından vs. bu nedenle vazgeçtikten sonra. Daha çok sosyal ağ bazlı web developer'ların ve blog'ların kendilerine özgü aramalarda faydalanacağı birşey.

Google(Yahoo MSN dahil) yeni bir rel tagı çıkarmış bu arada script yazanların bayağı işine yarayabilir
http://translate.google.com/transla.../02/specify-your-canonical.html&sl=auto&tl=tr

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5