İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reseller Kiralanacaktır..

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ugurcan' Alıntı:
sınırsız deneninde bir sınırı vardır belki 1tb belki 10tb

var tabi.Sunuçta 100Mbits hat 32000Gb band yapar.
1Gbits hat 320000Gb band yapar.sadece şu var sınırsız yani limit kuymuyorlar istediğin kadar harçayabilirsin.ama sınırsız deyip milleti kandıranlar yüzünden artık sınırsız kelimesi denilince akla o geliyor. :D

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Immunity' Alıntı:
VPS server olduğunu belirtmeyen bir satıcının yaptığı zaten doğru değildir. Eğer bunları görüpte bu kadar eleştiri yapıyorsanız, gerçekten haklısınız. Ancak harddiskin sadece boyutunu vermek gereksiz bir işlem. SCSI disc veriyorsa tamam da standart özellikleri vermek tamamen göz boyamaktır. Bunun serverın hızıyla bir ilgisi yok. Sana VPS server veripte adam yine 80 GB harddisk verebilir değil mi? Neyse gereksiz birşeyi fazla tartışmamak lazım. Tek ricam herkes eşit koşullarda verdiği ürünü doğru olarak tanıtsın. Örneğin; BW limitimiz yoktur gibi... Saygılar, Cihan KIZILGÜL.

BW limiti yoktur demek yanlış bunu lütfen anlayın artık,
geçen bir arkadaşla konuştum 512 kbps Türkiye içi Sunucu bağlantısı var ve sınırsız trafik veriyor :)
e nasıl olacak bu dedim senin zaten çekebileceğin trafiğin limiti var sen nasıl sınırsız veriyorsun ???

lütfen bağlantınızı ve server bilgilerinizide yazında bizlerde bilelim,

hakanyal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:
BW limiti yoktur demek yanlış bunu lütfen anlayın artık,
geçen bir arkadaşla konuştum 512 kbps Türkiye içi Sunucu bağlantısı var ve sınırsız trafik veriyor :)
e nasıl olacak bu dedim senin zaten çekebileceğin trafiğin limiti var sen nasıl sınırsız veriyorsun ???

lütfen bağlantınızı ve server bilgilerinizide yazında bizlerde bilelim,

o zaman Türk Telekomun sattığı ADSL'de de sınır var. 1024 bağlantı ile 320 gb dı geçemezsin. neden sınırsız diye satılıyor...........

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanyal' Alıntı:
o zaman Türk Telekomun sattığı ADSL'de de sınır var. 1024 bağlantı ile 320 gb dı geçemezsin. neden sınırsız diye satılıyor...........

kim sınırsız yazdıysa ona söylediniz sanırım bunu ??

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hakanyal' Alıntı:

Hizmet sözleşmesinde yazıyordur büyük ihtimalle.. YOksa onlada indireceğin max miktar bellidir.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ee yani bu bir pazarlama stratejisidir ancak telekom un bağlantı hızını en azından bilerek kabul ediyoruz bunu ancak bağlantı hızını söylemeden sınırsız derse burada sorun vardır...

hakanyal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:
ee yani bu bir pazarlama stratejisidir ancak telekom un bağlantı hızını en azından bilerek kabul ediyoruz bunu ancak bağlantı hızını söylemeden sınırsız derse burada sorun vardır...

haklısın bu konuda söyleyeceğim bişey yok sadece senin sınırsız tabirine karşı takıntından dolayı yazdım. sonuçta sınırsız :).

Host alacak arkadaşlarda sunucu özelliklerini (bağlantı, ram, cpu vs) inceleyerek alırlarsa istediği hizmeti mağdur duruma düşmezler...

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanyal' Alıntı:
haklısın bu konuda söyleyeceğim bişey yok sadece senin sınırsız tabirine karşı takıntından dolayı yazdım. ...

bu bir takıntı değil alıcılarda oluşacak ters etkiyi önlemesi açısından bir öneridir,
Azçok hosting işinden anlayan kişiler Sınırsız Trafik olmayacağını bilebilecekleri için arkadaşlara karşı olumsuz yaklaşacaklardır...

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son kez söylüyorum. FDC sınırsız trafik imkanını müşterilerine veriyor ve bunu her fırsatta kendisi dile getiriyor. Lütfen bilip bilmeden, kafadan birşeyler uydurup buraya yazmayınız. Konu nedir? Reseller isteyen birisi var değil mi? Ben burada sınırsız diyorsam o sınırsızdır. Location u almanya ve tr olsa kalkıpta sınırsız BW yazmam. Bir kere ticari ahlaka aykırı bu.
100 MBit PORT kullanılıyor bunu da ayrıca belirteyim.

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FDCTURKEY sunucularının tamamı limitsiz trafiğe sahiptir. Aylık 30 TB trafikte kullansanız ek bir bedel ödetilmez. Satılan neyse, alınan odur. Sınırsız trafik diye bir şey olduğunu herkes FDCTURKEY ile farketmeye devam ediyor.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Batu' Alıntı:
FDCTURKEY sunucularının tamamı limitsiz trafiğe sahiptir. Aylık 30 TB trafikte kullansanız ek bir bedel ödetilmez. Satılan neyse, alınan odur. Sınırsız trafik diye bir şey olduğunu herkes FDCTURKEY ile farketmeye devam ediyor.

peki batu bey,
sizce 30 Tb trafik kullanımı gerçekçimidir?
100 Mbps port kaç kişiye satılmaktadır bir bilginiz varmıdır?
FDC den server alan müşterileriniz maksimum kaç TB trafik yapabilmektedir aceba?
Benim anlatmaya çalıştığım baştan beri, söylenen sözlerin gerçekçi olması ,
madem limitler sınırsızdır bukadar Mp3 Sitesi var çok kalite bir Sunucu alsınlar ortak olarak örnek veriyorum 100 site ,
100 Gb lık Mp3 arşivi oluştursunlar her siteden Download yapılsın nede olsa sınırsız :) mümkün müdür? 30 TB bantı hiçbir yavaşlama olmadan indirebilecekmiyiz??neden tüm mp3 siteleri ayrı ayrı server alır vede Hotlink koruması , Url lerin gizlenmesi türü yolları dener??

bu örnekle bende TR sunucularımızda sınırsız trafik veririm ancak saniyede indirilebilecek trafiğe sınır koyarım alıcı kişiler isteselerde aylık 10 Gb trafiği aşamayacakları için benim açımdan zarar söz konusu oluşmayacaktır ancak ne olur müşterime durumu söylemediğim için kendimi rahatsız hissederim,

Müşteri Server hakkında nekadar çok şey bilirse okadar güzel olacaktır,
hala Server Özelliklerini bildirmemekte ısrarcılar Sınırsız trafiği karşılayabilecek Server ları gerçekten merak ediyorum...

Her birimiz aynı yollardan geçtik dünün Hosting alıcıları,bugünün Hosting satıcıları yız yarında böyle olacak bu daha sonrada,
bize nasıl davranılması hoşumuza gidiyor idiyse bizimde bu şekil davranmamız gerekmektedir.

Syg.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Batu' Alıntı:

şaka yapıyorsun sanırım :)

10Tb üst limiti vardır FDC sunucularının. Yanıltmayalım kimseyi

şunu da eklemek isterim ki zaten teknik olarak mümkün değil bu 30Tb, 100Mbit'in zaten toplam trafiği 30Tb civarlarındadır ki bunu kalkıp sanamı vericek 100-200 dolar ödüyorsun diye. Neyse alan memnun satan memnun durumları varsa tabiki birşey denilemez.

afiet

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşin o kısmı da bize ait. Neden 10.000 GB trafik diye satmıyoruz öyle sunucuları ? Limitsiz trafik deyip 10 TB limit demek yanıltmak olmaz mı. Biz sağlıyoruz bu imkanı. En azından denemeden yorumlamamak lazım.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Batu' Alıntı:
İşin o kısmı da bize ait. Neden 10.000 GB trafik diye satmıyoruz öyle sunucuları ? Limitsiz trafik deyip 10 TB limit demek yanıltmak olmaz mı. Biz sağlıyoruz bu imkanı. En azından denemeden yorumlamamak lazım.

FDC'de böyle birşey yok ki sana sağlasın:) teknik olarak mümkün değil zaten onu bırak ticareten de söylediğin çok saçma.
30 tb 100mbit unmetered demek oluyor ki dedicated line olarak almaya kalktığında en az 1000-1250 dolar vermelisin:)
yani sen diyorsun ki:
FDC kendine maliyeti 750-1000 dolar arası olan 100Mbit hat trafiğini, fdcturkeyin sattığı dedicatlerin her birine sağlıyor. Yani sana üstüne zarar etmecesine server veriyor.
şimdi diyeceksindir benim X makinem var arada 1-2 tanesi 30Tb yapabilir ve FDc bunu X makinemden subvanse edebilir;
onunda yanıtı var ki istersen 300 makinen olsun ettiği kar 30tb'ın zararını karşılamaz.

hangi akla ve mantığa sığıyorsa bu hikaye buyursun yemeye devam etsin.

afiet.

not : Batu: FDC'ye bir mail atıp sorarmısın "Unmetered nedemek? Yani biz 30Tb trafik mi sağlayabiliyoruz?" ve cevabınıda lütfen bizlerle paylaş.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://fdcservers.net/tos.html

100Mbit unmetered service plan

Each server is connected via private (non-shared) 100Mbit port to our 9Gbit backbone which is shared by all servers that have subscribed to unmetered service plan. The bandwidth is NOT dedicated.
Servers on 100Mbit unmetered plan can expect average 5000GB-9000GB/monthly throughput on outbound transfer (from the server to the internet) and up to 30TB/monthly throughput on inbound transfer (from the internet to the server)

fazla uzatmaya gerek yok, TOS anlatıyor herşeyi.

afiet

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darXis' Alıntı:
http://fdcservers.net/tos.html

100Mbit unmetered service plan

Each server is connected via private (non-shared) 100Mbit port to our 9Gbit backbone which is shared by all servers that have subscribed to unmetered service plan. The bandwidth is NOT dedicated.
Servers on 100Mbit unmetered plan can expect average 5000GB-9000GB/monthly throughput on outbound transfer (from the server to the internet) and up to 30TB/monthly throughput on inbound transfer (from the internet to the server)

fazla uzatmaya gerek yok, TOS anlatıyor herşeyi.

afiet

detaylı açıklama için teşekkür ederiz

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden bahsediyorsunuz ? Al kardeşim biz fdcserversın sunucularını satıyoruz şeklinde bir sunumumuz yok. Hangi TOS, FDCTurkey'e ait olan mı ? Neyi zorluyorsunuz ? Neden bunu FDC'nin tek bir sunucu için verebileceği maximum trafik olarak değerlendiriyorsunuz ? Müşteriye limitsiz trafik veriyorsak limitsiz trafiği üstlenmek bizim işimiz olması gerekmez mi ? Gerekirse ayrı ayrı portlara koydurur yine sağlarız bu hizmeti, anlatabiliyorum umarım. (üstelik aynı ücrete)

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darXis' Alıntı:
FDC'de böyle birşey yok ki sana sağlasın:) teknik olarak mümkün değil zaten onu bırak ticareten de söylediğin çok saçma.
30 tb 100mbit unmetered demek oluyor ki dedicated line olarak almaya kalktığında en az 1000-1250 dolar vermelisin:)
yani sen diyorsun ki:
FDC kendine maliyeti 750-1000 dolar arası olan 100Mbit hat trafiğini, fdcturkeyin sattığı dedicatlerin her birine sağlıyor. Yani sana üstüne zarar etmecesine server veriyor.
şimdi diyeceksindir benim X makinem var arada 1-2 tanesi 30Tb yapabilir ve FDc bunu X makinemden subvanse edebilir;
onunda yanıtı var ki istersen 300 makinen olsun ettiği kar 30tb'ın zararını karşılamaz.

hangi akla ve mantığa sığıyorsa bu hikaye buyursun yemeye devam etsin.

afiet.

not : Batu: FDC'ye bir mail atıp sorarmısın "Unmetered nedemek? Yani biz 30Tb trafik mi sağlayabiliyoruz?" ve cevabınıda lütfen bizlerle paylaş.

Ayrıca farkında mısın bilmiyorum, 3 tane server aldığın zaman 10 TB üst trafik limiti yine 30 TB yapıyor umarım anlatabiliyorum, burada beni anlayabilecek yegâne kişi olduğunu düşünmekten vazgeçmeye başladım. 10 TB bir sunucuyu 149 $ a satabiliyorsak, 30 TB sunucuyu da 149 $ a satma riskini göze alabiliyoruz. 100 kişide bir çıksa da ettiğimiz zarar bahsettiğin şekilde olmaz.

ve irdelemeye gerek yok, biz bu hizmeti sağlıyoruz deneyip aksini ıspat etmeden edermiş gibi konuşmak yakışmaz diye düşünüyorum.

Kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi