İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reseller nedir?

D

deja-vu

Misafir
Reseller

Reseller, shared hosting in bir üst seviyesindeki hosting paketine verilen isimdir. Reseller satın aldıgınızda, genelde sınırsız sayıda domain ismine hosting alanı açabilirsiniz. Reseller almak, 2 veya daha fazla sitesi olanlar için ..

Reseller

Reseller, shared hosting in bir üst seviyesindeki hosting paketine verilen isimdir. Reseller satın aldıgınızda, genelde sınırsız sayıda domain ismine hosting alanı açabilirsiniz. Reseller almak, 2 veya daha fazla sitesi olanlar için her zaman daha avantajlıdır. Çünkü tek site için ödediğiniz fiyatın, 2 katına 4/5 site host edebilirsiniz. Reseller'in bir üst paketi ise, Vps'dir.

Ek olarak ; şu anda bir çok webmaster forumlarında Hosting firmaları hakkında şikayetleri görebilirsiniz. Bu yüzden, çok dikkatli olmaktasınız. Hosting alacagınız firmalardan, kesinlikle fatura istemenizi öneririz

Yazıların kaynagı, Maxiwebmaster.com

xxeroxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haklısınız birde cpu oranı önemli bu konuda çünkü cpu oranı sınırı olan her hostçu isterse sınırsız reseller satsın yinede siteyi suspend ediyor

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Reseller, toptan alıp perakende satış yapmaktır. En büyük hata sadece tacir olduğunu unutup üretici gibi davranmaktır.

Fabrika sahibi üretim yaptığı malın ne mal olduğunu bilir. Ama tacir malın özelliklerini anlamadan müşterisine yanlıl bilgi verip satış yaparsa mağdur eder.

Doğru olan şudur: Ben aracıyım, seni teknik konularla uğraştırmam, value add-on denilen ek hizmetlerimle seni ihya edip üreticinin malı ile mutlu ederim demektir.

Cnkrt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Reseller, toptan alıp perakende satış yapmaktır. En büyük hata sadece tacir olduğunu unutup üretici gibi davranmaktır.

Fabrika sahibi üretim yaptığı malın ne mal olduğunu bilir. Ama tacir malın özelliklerini anlamadan müşterisine yanlıl bilgi verip satış yaparsa mağdur eder.

Doğru olan şudur: Ben aracıyım, seni teknik konularla uğraştırmam, value add-on denilen ek hizmetlerimle seni ihya edip üreticinin malı ile mutlu ederim demektir.

Çok güzel demişsin hocam. :)

Ruhela

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

Açıklaman çok güzel olmuş.Bazı ayrıntılarıda unutmamak gerekir. Sadece Reseller hesabı satan şahıslar değil, şirketlerde bulunmaktadır. Balgesi olan ve fatura kesebilen, teknik desteğe en iyi sahip size hızlı cevap verebilen firmalar ile çalışabilirsiniz,

Reseller demek, Bir şahsın Reseller, Vps, Dediaced alıp hosting satma hususu değildir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5