İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reseller satışları

faruk_line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar size bir konuda danışmak istedim.Örneğin ben kendime 30 GB bir reseller alsam sizce host satabilirmiyim yada benden host alan olurmu ?Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Satabilirsin şeklinde sana kimse garanti veremez..
direk satış yapabilirsin şeklinde kelimeler sarf edenlerde yalan söylemiş olur...
Satıp Satmamak senin elinde
Sen ilgilenirsen kendi reklamını yaparsan sağlam referansların olursa neden satış yapamayasın.

ama sen tutup resel alip MSn başinda beklersen hosting alıcısı tabiki gelmez.

Bir Çevren varsa ve güzel bir şekilde firmanı siteni tanıtabilirsen siteni google opt. çalişmasına sokup belirle kelimelerde belirlenen sayfalara getirip güzel hizmet verirsen neden satış yapamayasın.?

ben yapabilirim diyorsan buyur..

www.dearshell.net/linuxbayi.php

[email protected] MSN adresi.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu kadar basite almayın hosting işi domain işi para kazandıran işler değil ve gecenizi gündüzünüze katmanızı gerektirir zaten yakın bir zamanda bu işlere girmeyi düşünen yada çok karlı işmiş gibi algılayan arkadaşların ufkunu açacak neyin ne olduğunu gerçekçe bir şekilde ve detaylı anlatan bir döküman hazırlıycam

Bir firma reseller paketi kullanmaz (tabi evden bu işi yapanları firma olarak nitelendirmiyorsak)

Yeni kanunlarıda maliyeyide telekomünikasyon kurumunuda görmezden gelip bu işleri kaçak kayıtsız yapabileceğinizi unutun artık.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Bu kadar basite almayın hosting işi domain işi para kazandıran işler değil ve gecenizi gündüzünüze katmanızı gerektirir zaten yakın bir zamanda bu işlere girmeyi düşünen yada çok karlı işmiş gibi algılayan arkadaşların ufkunu açacak neyin ne olduğunu gerçekçe bir şekilde ve detaylı anlatan bir döküman hazırlıycam

Bir firma reseller paketi kullanmaz (tabi evden bu işi yapanları firma olarak nitelendirmiyorsak)

Yeni kanunlarıda maliyeyide telekomünikasyon kurumunuda görmezden gelip bu işleri kaçak kayıtsız yapabileceğinizi unutun artık.

Sana sonuna kadar katiliyorum sonsuzhost
benim unuttuğum bir noktaya değindin

bu işi yapicaksan eğer reseller soran kullanıcı için söyliyorum

Öncelikle
bir firma olmalısın
+ Faliyet belgeside alamalısın ve her satişina
faturanı keserek yollaman gerekiyor..

başkalarını bilemem
bizim vergi levhamızda var Telekom faliyet belgemizde var
yasal olarak calişiyoruz faturamızıda kesiyoruz satişta yapiyoruz

satiş yapiyoruz ama nasil
örnek vericem dearshell com için 3 yıl dicem sana dearshell.net 2 yıl dicem
dearshell öncesi değişik firma alim satimlarım ortalama 5 yıl dicem

firmamız oturdu ama 3 yıl aynı firma + 5 yıl değişik firma toplam

8 yılımı yiyerek bu işi oturttum

-----------------------------------

resel almak sorun değil gel hemen açaim reselini önemli olan yukarıda yazdıklarıma dikkat etmen..

adını duyurmak yer yapmak iş yapmak zannettiğinden cok daha uzun bir zaman alicaktir.

DegisimHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gf8 arkadaşım merhabalar sitene girdim ama faaliyet ve vergi levhanı veyahut vergi numaranı bulamadım görebilirmiyim

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Tabi görebilirsiniz.

Veri biglilerim http://www.dearshell.net/contact.php adresinden inceleyebilirsiniz.

resim olarak vergi levhasi ( güvenlik sebebi ile TC kimlik no silinmiştir ) Resim adresi :

vergi.JPG

Türk Telekom Faliyet Belgesi :

basvurubelgesi.JPG

Resimlerin orjinal linki : http://www.dearshell.net/images/basvurubelgesi.JPG

ve

http://www.dearshell.net/images/vergi.JPG

firma Sitemiz : www.dearshell.net

firma Ünvanı : www.dearshell.net int. hizmetleri ( bu ismi ) DeArSheLL hosting , Yazılım bilgisayar ve int. hizmetleri olarak değiştiriyoruz )

türk Telekom Faliyet Belgesi Şahsıma ait'dir.

Faliyet Belgesinde Adı Gecen Timur SARI yani ben...

Saygılarımla.

faruk_line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkese yorumlarından dolayı tşk ederim.Ama ben öğrenciyim şirket falan demişsiniz kardeşim ben zaten şirketleşmek istesem bı reseller lamı gircem herhelde sunucu alacam.(bu şirket konusuna çok değinmişsiniz onun için yazdım.)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5