İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reseller taşınması sonucu sorun!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SWE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar reseller hesabımın başka bir server a taşınması sonucu şekildeki gibi bir sorun meydana geldi

hq7vm.jpg

siteler aşşağı doğru kaymakta ve tırnak işaretleri çıkmakta body tag ı içerisinde bunun server kaynaklı oldugunu dusunuyorum cunku sadece vbulletin değil tüm sitelerde aynı sorun soz konusu :( bir çözüm yolu bilen varsa ve burada paylaşabilirse çok memnun olurum.

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Merhaba ;
Aldığınız sorun yedeklerden kaynaklanabilir ,bunun için yedekleri silip aşşağıdaki backup yedekleme ve yükleme işlemlerini denermisiniz..

Cpanelinizden backup alıp masa üstüne indirin ardından

Herhangi bir hosting Hesabının içine atın aldığınız backupları

daha sonra ssh girin

cd /home
wget
www.siteadi.com/backup-7.5.2010_14-09-07CpanelKullanıciAdi.tar.gz

çekin sunucunuza daha sonra sunucunuzun whm paneline girin restore kısmından
yüklemek istediğiniz accountun kullanıcı adını yazın

zaten aşağıda yüklenecek dosyayıda görüceksiniz dosyada kullanıcı adıda yazar
Yüklenecek hesap sizin sunucunuzda aktif olmaması gerek yoksa yüklenmez backup
domain aktifse silin..

Daha sonra bakalım hataları görelim burda sana yardımcı olalım

SWE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkürler bilgileriniz için backup ı indirdim sadece home klasörünü attım ardından sql i okuttum ama yine aynı sorun devam ediyor video sitemdede aynısı videolar gelmiyor mesela ekran aynı aşşağı kayık site :( Birkaç yerde bunun fonksiyonlardan kaynaklanabileceği yazıyor ama hangi fonksiyon nasıl duzeltilir bulamadım!

SWE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu tarafımca çözüldü konu kilitlenebilir. Sorun server yedek alırken oluştu veya birisi dosyalarıma erişip ayarlara göz attı sanırım çünkü sadece ayar config bunun gibi şifrelerin vs bulundugu dosyalar UTF8-BOM lu olarak kaydedilmiş server taşındıktan sonra bu olay meydana geldi çözümü ise dosyaları elle bulmak bende tüm dosyaları notepad++ ile açarak hepsinin kodlamasını utf8 bomsuz olarak yeniden kaydederek upload ettim sorun çözüldü. Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkürler.

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Sorun çözüldüğü için mutlu oldum. Konu tarafımca kilitlenmiştir..

iyi forumlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5