İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reseller veya VPS tavsiyeleri..

Desix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Reseller veya Vps pakete sahip hosting almayı düşünüyorum..
Bu alanda kaliteli ama çok da uçuk fiyatlara sahip olmayan yerli veya yabancı güzel hosting firmaları tavsiye edebilir misiniz acaba?

Vps olarak ayda 40-50 dolardan aşağı bulabilirsek sevinirim.

Bir de Vps olduğunda günlük backuptır felan kendimiz mi apmak zorundayız yoksa normal sistem bakımını, backupları, normal güvenlik ihtiyaçlarını firma karşılıyor mu?

Yardımlarınızı bekliyorum..

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu konu defalarca açıldı.eski topiclere bak.
şu firma nasıl diye sorarsan sana yorum yapabiliriz

Desix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eski konulra baktım ama pek doyurucu bilgi bulamadım.
Burda genel olarak kullanan arkadaşların yorumlarını almak istedim. Yine de vardır belki eskiden gözümden kaçmış işe yarar şeyler..

Neyse yine de buradan yardımcı olabnilecekler varsa onlara şimdiden teşekkürler..

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hosting konusunda özellikle modların tavsiyelerini almak isterim. Her taraf host firması dolu ve ben 7 senedir hala yeni host firma ve hizmetleri arıyorum yaw :cool:

Büyük site sahipleri (özellikle yüksek BW harcayan siteler) hangi firmalardan host alıyorlar. Buraya yazarlarsa forumda host ile ilgili daha tatminkar sonuçlar çıkacak. Yoksa host lazım deyince hedehödö.com hemen yazıyor bir kampanyasını. Kim nereden alıyor ve ne kadar memnun, objektif şekilde yazsın.

guajira' Alıntı:

Bu resellerzoom.com 'u kullandın mı guajira? Hizmetlerinden ne kadar memnun musun, uptime oranları, hızları, teknik destekleri nasıl?

G

guajira

Misafir
Chatturk' Alıntı:
Bu resellerzoom.com 'u kullandın mı guajira? Hizmetlerinden ne kadar memnun musun, uptime oranları, hızları, teknik destekleri nasıl?

resellerzoom u henüz almadım ama almayı düşünüyorum. Ancak "Silenceofdarkness"a sorabilirsin. O kullanıyor.

T

Turkyurdu.org

Misafir
Kismet olursa 24 saat icinde bende bilgi verebilirim.:p

Gui gui :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yuksek bandwidth icin bir sunucu alman her turlu yararina olur. 100 GB'i 25 USD'a alacagina 1000 gb'i 75-80 USD'a alabilecegin yerler var. Ornek managed.com , tomsyer.net , ezzi.net , servermatrix.com

Ingilizcen iyi degilse, server yonetiminden pek anlamiyorsan VPS olayina girme, eger bunlar sorun degilse servint.com vps teknolojisinde yurtdisinda bilinen en iyi yerlerden. Reseller olarak site5.com cok atilimda olan bir kurulus yurtdisinda, bunun disinda ciddi is yapan midphase.com var.

Bu tarz yerleri begenmeyip cok kotudur diye yorum yapanlar olacaktir, ama destek anlaminda Turkiye gibi dusunmemen lazim yurtdisini, orada kimse siteni nasil yapacagina, milyon tane cikmis hazir portali sitene nasil kuracagina karismazlar, zaten karismamalari da gerekir.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
site5.com beni 1 hafta içinde attı.Hiçte iyi bir yer degil.adamların istedigi günlük hiti 500-600 olan html siteler :eek:

Angelo dostum bu yazdıkların kulaktan duymamı kullandın mı hiç. :rolleyes:

Uzak durman gerekenleri share hostingleri söylüyorum.Aşağıda yazdığım uzak durman gereken siteler forumlarda ve host arama sitelerinde çok popüler. (aşağıdakileri bizzat kullandım. :p ve kovuldum.Sebeb sitelerim çok cpu tüketiyormuş.Çok ziyaretçiniz var kaldıramıyoruz demiyorlarda bahaneleri bu)
www.surpasshosting.com
www.hostforweb.com
www.canaca.net
www.powweb.com
www.site5.com
www.advancednetworkhosts.com
------------------------------------------------------
reseller olmasın,
hem hızlı olsun
hem güvenilir olsun
hem ucuz olsun
hemde bandı olsun
pingleri düşük çıksın,
destekleri iyi olsun,
kriterlerine uygun host seçeneği olarak

www.1and1.com 25milyon$ sermayeli firmadır.
www.hosteurope.de <-Türk telekom ile aynı omurgada çok hızlıdır burası :cool: firmada çalışan Türklerde var.Türkçe destek alabilirsin.En azından ben alıyorum.
www.imhosted.com

Türkiyede host alacaksan gerçek Firmaları tercih et.%18 kdv alıpta fatura kesemeyen üçkağıtçı dolu ortalık.
www.rh.com.tr
www.sadecehosting.com
www.kriweb.com
www.vt.com.tr

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Budget (butceli) hosting hesaplari bir anda 100 kisinin bulundugu siteler icin tasarlanmis modeller degillerdir, en azindan Dunya'da bu sekilde isliyor bu olay. Ayda 4-5 dolara veya yillik 20 dolara alabilecegin bir barindirma hesabinda tekil hitin 2000 olan bir siteyi barindiramazsin. Ya reseller al ya vps al ya da dedicated al derler, bunun anormal olan bir tarafi yok. CPU usage ve bunun gibi nedenlerle hizmeti durdurma yetkisi de bir cok yerin hizmet sozlesmesinde yazar, sen bunu atmak olarak algilayip insanlara oneri veriyorsun, bu yanlis.

Cok cpu tuketiyor = kaldiramiyoruz demek zaten, acikca. Herkesin ticari hesabi buna goredir, toplam ag performansini dusunmek durumunda.

Bilgileri kulaktan dolma vermiyorum, kurulusu yoneten kisiyle kisisel baglantim var ve bu acidan, gelen musteri yorum/testimonallari ve endustri ile ilgili yayin yapan dergilerdeki yuksek ratingi uzerine yapiyorum yorumlari.

Yurtdisinda herkes sunucu alir zaten, dolarlari cok ve degeri dusuk kurun. Hedefleri dedigin gibi 500-600 hit olan sitelerdir, bu ayip gunah degil. :) Zaten dikkat edersen yuksek band icin ne yapmasi gerektigini ben basta soyleyip sonra yorum yapmisim, cevap atmak icin atmayalim.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Buradaki çogu kişinin hiti 1500-2000 civarında.
Dergi editörlerine para verip dandik hostingleri çok iyi gösterebilirsiniz yada forumlardaki yazılara inanıp host almasınlar istedim.
Benim başıma gelenler onların başına gelmesin diye ben tecrübelerimi yazdım...
Ve şunada inanıyorum benim kadar host degiştiren kişi çok çok azdır bu forumda...

Accoutumu kapattıkları sitelerimi bu önerdigim yerlere taşıdım.muhtemelen
n sever kullanılıyor sitemlerinden.Adamlar tek kelime laf etmedi.Sistemleri daha güçlü.Onun için yazdım ben.
Benim kıyaslamam bu :p

Herkez istedigi hostan alabilir tabii ki :cool:

herkeze saygılar...

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
Buradaki çogu kişinin hiti 1500-2000 civarında.
Dergi editörlerine para verip dandik hostingleri çok iyi gösterebilirsiniz yada forumlardaki yazılara inanıp host almasınlar istedim.
Benim başıma gelenler onların başına gelmesin diye ben tecrübelerimi yazdım...
Ve şunada inanıyorum benim kadar host degiştiren kişi çok çok azdır bu forumda...

Teşekkürler Yoktur. Kesinlikle bu konuya yazma amacım, kendi deneyimlerinize dayanarak öneride bulunmanız. Yoksa host piyasası karışık. Dergide, ya da sağda solda büyük gösterilmiş, şişirilmiş hostları 7 yıldır kullanıyorum zaten. Hala host arıyorsam bu işte bir terslik vardır. Önerdiğiniz siteleri detaylıca inceleyeceğim.

CESUR.NET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vps yerine dedicated satin alsan : )

IntelCeleron 2.4GHz
512MB DDRAM Memory
80GB EIDE Hard Drive
1,000GB Data Transfer
Kurulum ücretsiz

85 $

Desix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CESUR.NET' Alıntı:
vps yerine dedicated satin alsan : )

IntelCeleron 2.4GHz
512MB DDRAM Memory
80GB EIDE Hard Drive
1,000GB Data Transfer
Kurulum ücretsiz

85 $

siz de keşke reklamlarınızı ayrı yerde yapsanız..

yaramazca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer kaliteli ve ucuz bir VPS arıyorsan;
15 gün önce VPS sunucu arayışlarım sonucunda DigitalOcean diye bir siteyle karşılaştım.
5$ aylık ücrete 1 core CPU 512MB Ram ve 1 TB BW veriyolar. Amsterdam'da sunucuları var ve ping süreleri gayet düşük.
Üstelik 2014SSD promosyon koduyla hesabınıza 10$ lık ücretsiz yükleme yapıyorlar. Yani 2 aylık ücreti peşin vermiş oluyorlar.
Site arayüzleri çok temiz ve çok kullanışlı. Tavsiye ederim. Deneyin derim.

https://www.digitalocean.com/

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5