İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo İpucu Resim Sıkıştırma Yöntemi

Hypnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Web sitelerde sayfa boyutunu düşürmek adına yapılan en önemli işlemlerden birisi resimleri sıkıştırmaktır.Resimleri bazı pc yazılımları ile sıkıştırabilsekte kaliteden çok fazla ödün veriyoruz.

Resimlerin kalitesini fazla bozmadan kolayca sıkıştırabileceğimiz biz sistem bulunuyor, yahoo’nun bir servisi olan ysmush.it

Kolayca Resim Sıkıştırma Yöntemi

Buraya tıklayarak siteye erişebilirsiniz.Öncelikle sitenizdeki tüm resim linklerini çıkarmanız gerekiyor.. URL ve upload seçenekleri mevcut.Ben genelde link vererek sıkıştırıyorum..Var sayalım linkleri çıkarttık.

site1.png

Resim Sıkıştırma Uygulaması

Sitede “URL” sekmesine gelip resim linklerini yapıştırıyoruz ve “Smush” butonuna tıklıyoruz.Resim sıkıştırma işlemi başlıyor.

Biraz bekledikten sonra tüm resimleri sıkıştırıyor ve bize download seçeneği sunuyor.

site2.png

Sıkıştırma Sonuçları ve İndirme Bölümü

Buradaki “Keep directory structure in zip file”yi işaretleyin ve indirin.

Rar dosyası olarak inecek bunu çıkarttığınızda klasörü direk ftp’nize atarsanız resimler kendi yerlerini bulacaktır.Klasörlere ayrılmış bir biçimde hazır olarak geliyor.

Sizlere tasarruf ettiğiniz miktarı ve yüzdesinide gösteriyor, gerçekten güzel bir uygulama.

Bu anlattıklarım tüm siteler için geçerli.Wordpress Sisteminde ise bunu yapmak daha kolay ve otomatik.

Buradan eklentiyi indirin ve kurun.

Daha sonra admin paneline giriş yapın ve…

1.png

Admin panelinden “Ortam” sekmesine geliyoruz ve “Bulk Smush.it” diyoruz.

2.png

Zaten bir tane buton var yazmaya üşendim, resimde belirtilen butona tıklayıp bekleyin, sayfa doluyormuş gibi gözükecektir.

İşte kullanımıda bu kadar basit…

Bu yazınında sonundayız, işinize yaradıysa ne mutlu bana, kolay gelsin.

Kaynak : http://www.y7design.com/resim-sikistirma-yontemi/

Hypnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[MENTION=33896]mrtogz[/MENTION] Seo analizi yaparak resim optimizasyonu bölümündeki resim linklerini kopyalayın ve yukarıda verdiğim sitede smushlayın anlatımı mevcut.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5