İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Resim Üzerine Yazı Ekleme Kodu

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
<?php
$dosya = " Resim linki "; // png dosyası olmalı :)
header("Content-type: image/png");
$metin = "GreenEyeS";
$resim = imagecreatefrompng("$dosya");
$turuncu = imagecolorallocate($resim, 220, 210, 60);
$px = (imagesx($resim) - 7.5 * strlen($metin)) / 2;
imagestring($resim, 2, $px, 9, $metin, $turuncu);
imagejpeg($resim);
imagedestroy($resim);

?>

$turuncu = imagecolorallocate($resim, 220, 210, 60); Yazı rengini bu sayıları değiştirerek farklı renklerdede yazabilirsiniz.

imagestring($resim, 2, $px, 9, $metin, $turuncu); Yazıyı alta, ortaya veya en alta getirebilirsiniz. Kırmızı rakamı değiştirmeniz gereklidir.

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
yazdığım mesaj neden silinmiş

sadece resim ebatlarıyla ilgili bir soru sormuştum

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
bu kodu kullanmak için resimlerimize özel bir ölçü vermemiz gerekiyormu atanmış bir ölçü varmı? farklı ebatalrda resimler kullanırsak resmin üzerine gelen yazının yeri resmin ebatına göre değişiyormu?

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
bu kodu kullanmak için resimlerimize özel bir ölçü vermemiz gerekiyormu atanmış bir ölçü varmı? farklı ebatalrda resimler kullanırsak resmin üzerine gelen yazının yeri resmin ebatına göre değişiyormu?

Faklı ölçülerde denedim resim ebatı önemli değil, her resimde verdiğiniz rakamsal değerlerde çıkıyor yazınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5