İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

resim ya da text kazanç farkı oluyor mu ?

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkese selam arkadaşlar..1 ay üyelik aktifleştirmesi bekledikten sonra sonunda konu açabiliyorum :) herneyse..

adsense'te grafik ya da text reklamlarının kazanç farklılığı oluyor mu? yani sadece resim banner'la 4 tane text reklamın tıklama kazancı arasında nasıl bir bağlantı vardır?
banner büyüklük/küçüklüğü kazanca etki ediyor mu..

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

M

Metalirik

Misafir
Sitende çıkacak resimli reklamlar, text reklamara göre daha yüksek kazanç sağlar. Ancak sitende resimli reklam çıktığını görmek biraz nadir olsada güzel içerikli bir sitede çıkabilir tabiki.
Kısacası kazanç olarak resimli bir reklam daha yüksek kazanç sağlar, text'e göre..

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmm..peki 4'lü text reklam ve 2'li text reklam arasında da bir fark söz konusu mu ?

M

Metalirik

Misafir
Sitenin içeriği yeterli geliyorsa 4 lü reklamı koyabilirsin 4 tane reklam yayınlanır. 4lü reklamı koyupta 2 reklam cıkıp 2 tanede okyanus bilmem neler cıkarsa hoş olmaz.
+ sitene en uygun nasıl kodlar güzel görünüyorsa içe gömülüyorsa onu denemende fayda var

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anladım..
yeni konu açmadan buraya yazayım dedim...
bazı kişiler mp3 sitelerine de adsense koyuyorlar..hesapları kapatılmıyor mu acaba onların?

cevaplar için teşekkürler

M

Metalirik

Misafir
Mp3 siteleri adsense'de yasak. Başka bir site ile kayıt olup kodlarını da mp3 sitelerine yerleştiriyorlar.
Ancak TOS kurallarına göre mp3 siteleri yasak olduğu için, bu tür girişimlerin sonucu hep hüsran olacaktır..

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cevaplar için tşkler Metalirik..sonları kötü diyosun yani onların :)
biraz içerik araştırması yapayım ben de site için..

kolay gelsin

M

Metalirik

Misafir
Yasak olan bir kuralı ihlal etmek herzaman kötü olsa gerek ;)
İyi çalışmalar

D

discoface

Misafir
Bende greencard için resimli reklam çıktı ama tek tıklamaya 3 cent verdi :(
greencar az veriyor tmm ama resimli oldugu içn fazla vermesini ummuştum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5