İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

resim yüklerken boyutlandırma

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Siteye resim yüklerken boyutlandırma konusunda sorun çekiyorum.

Özellikle haber girerken ciddi sorun oluyor. Resim orjinal şeklinden alınıp sıkıştırılıyor ve güzel görüntü oluşmuyor. benim istediğim resmi yüklerken ve düzgün şekilde boyutlandırması bunun için ne yapmam gerekir acaba?

Siteye haber yüklerken eburhan eklentisi kullanılmakta yine :)

Geçen sorunu çözdüm bunu da çözersem yardımlarınızla süper olacak

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
bu upload classını kullanabilirsin. jpeg kalitesi, kırpma, resime yazı yazma, döndürme, efek verme, en boy oranına göre boyutlandırma gibi pek çok özelliği mevcut

ahh ahh kullanırımda benim gibi php bilgisi olmayan bir insan nasıl bunu sisteme entegre edecek bilmiyorum :D

Sistem hazır bir sistem ama özel yazılmış. www.haber35.com buradan yönlendirme yapabilirseniz çok süper olur.

Kendi öğrendiğim bilgilerle ufak ufak değişikler yapmaya çalışıyorum ama zorlanıyorum açıkçası :)

Yine de teşekkür ettim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi