İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Restart container yaptım siteler gelmedi... ne yapmam lazım

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Arkadaşlar bu sıralar benden bu tarz, belki bir çoğunuza saçma sapan gelebşlen sorular duyabilirsiniz. Çünkü vps aldım. Birşey bildiğimde söylenemez. Öğrenmeye çalışıyorum...

Neyse soruna gelim ben..

Load Average dene yerde kırmızı işaret gördüm galiba yüksek bir değerde idi.

Bunun üzerinde Restart container yaptım ve sonucunda sitelere giremiyorum...

Plesk, centos var...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
:D

Mesela hiçbirşey yapamdım ve şuan geri geldi... Bu normal bir durum mudur ?

Yani bu işlemleri yaptıktan sonra bu kadar geç mi gelir.

Yoksa bu işlemlerden sonra hemen gelmesi mi gerekirdi ?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Load belkide seninle alakali olmayan bir sebepten yuksektir. Restart ettikten sonra gec gelmesi sunucunun baska bir sebepten yavaslamasini destekliyor.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Yanlış hatırlamıyorsam o sıralar

Load Average 4.16, 3.25, 1.1 Bu değerler gibi birşeydi galiba... en fazla 6 civarlarında idi.

Peki tehlike sınırı kaçtır acaba... Ve böyle bir durumda restart olayını yapmam ne kadar doğru bir davranışdır...

VPS 512MB ram var...

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sitelerinin Yogunluğuna göre Load değişebilir.. Bu şu anlamada gelir kullanılan mysql exim vs işlemlerde loadı yükseltebilir..
Gelende Load 2-5 arası normal olarak sayılır.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
işlemci sayına göre load da 2 katı şekilde artabilir. Loadı düşürmek için tamamen makinaya değil ilgili servise restart atman daha mantıklı, yalnız restart atmaktan öte loadı ne yükseltiyr onu bulman lazım

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
işlemci sayına göre load da 2 katı şekilde artabilir. Loadı düşürmek için tamamen makinaya değil ilgili servise restart atman daha mantıklı, yalnız restart atmaktan öte loadı ne yükseltiyr onu bulman lazım

Peki arkadaşlar load'ı yükseltenin hangi domain veya hangi sayfanın arttırdığını nasıl bulabilirim... Bunu bulmanın bir yolu var mıdır ?

Teşekkür ederim...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5