İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Restricted access Hatası Nasıl düzeltebilirim acil?

falc0n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,
sitemde Restricted access hatası alıyorum. İndex.php'yi tekrar attım fakat yine aynı sorun oldu. plungs/system Tekrar at dediler attım yine aynı sorun.

Restricted access Bu hatanın kesin çözümü nedir?

Yardımcı olursanız sevirim.

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Dün joomla ile hazırladığım bir sitede temaya bir banner eklemem gerekti. Temanın index.php sayfasında biraz oynama yaptım. Her değişiklikten sonra sayfayı yenileyip değişikliğin nasıl göründüğüne bakıyordum. Sayfayı yenilerken “Restricted access” şeklinde bir hata aldım. Sayfada sadece bu yazı görünüyordu.
İlk iş olarak hata mesajını internete yazdım ve çıkan sonuçlları inceledim. Bir çok yerde hatanın çözümü için admin.mambot.php sayfasının /administrator/components/com_mambots altındaki aynı isimli dosya ile değiştirilmesi gerektiği yazmış. admin.mambot.php sayfasının da ekte olduğunu yazmışlar. Ama hiçbir sitede ekte öyle bi dosya yok ve bire bir kopyala yapıştır yapmışlar.
Neyse sonuç olarak ekteki dosyayı bulamadım. Zaten hata çıktığında da membotlarla ilgili bir işlem yapmamıştım. “Restricted access” hatası admin paneline girişte, siteye girişte veya her ikisinde de olabiliyor.
Siteyi tekrar kurmak çok zaman alacağı için kodları biraz incelemeye karar verdim. Sitenin index.php sayfasını açtım.
defined( ‘_VALID_MOS’ ) or die( ‘Restricted access’ );
şeklinde bir kod var sayfanın başında. Yani sayfada yazan hata mesajı burada belirtiliyor. Sonra diğer kodları incelemeye başlayınca bu sayfanın tema için index.php sayfası olduğunu farkettim. Temanın index.php sayfasını değiştirirken yanlışlıkla bir üst dizine gönderip sitenin index.php sayfası ile değiştirmişim. İnternetten, sitede kurulu joomla sürümünü indirip sitenin index.php sayfasını değiştirdim ve site normal haline döndü.

http://www.sitedefteri.net/joomla/joomla-restricted-access-hatasinin-cozumu/

memocan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,
sitemde Restricted access hatası alıyorum. İndex.php'yi tekrar attım fakat yine aynı sorun oldu. plungs/system Tekrar at dediler attım yine aynı sorun.

Restricted access Bu hatanın kesin çözümü nedir?

Yardımcı olursanız sevirim.
Bu hatayı 1.5.14 sürümünden eski bir sürümde alıyorsunuz sanırım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5